PDA

View Full Version : دسترسی به قسمت مدیریت سایت

reza_first1
جمعه 05 آذر 1389, 21:43 عصر
سلام دوستان من دارم یک سایت طراحی می کنم تقریبا تموم شده می خواستم ببینم مدیریت باید چطور به قسمت مدیریت سایت دسترسی داشته باشه توی لاگینش گیر کردم آخه یک لاگین برای کاربران سایت هم دارم حالا می خواستم بدونم برای دسترسی به قسمت مدیریت از همون لاگین کاربران سایت استفاده کنم یا یک لینک مدیریت بزارم که از اون طریق لاگین جدا بشه . آخه من توی سایت ها دقت کردم لینک مدیریت ندیدم که تو چشم باشه از دوستان می خوام منو راهنمایی کنند خیلی ممنون منتظر نظرهاتون هسنم . یک سوال دیگه یادم اومد برای user_pass مدیریت داخل دیتابیس بهتره یک جدول جدا درست کنم یا از همون جدول کاربران سایت برای کدکاربری مدیریت استفاده کنم؟

mirzajavad
جمعه 05 آذر 1389, 22:24 عصر
شما يك جدول admin درست كن بعد اطلاعات مدير رو داخلش بريز
البته از جدول كاربران هم ميشه استفاده كرد ولي بايد يك فيلد Permission از نوع Int به جدولت اضافه كني و با مقادير مدير و كاربر رو مشخص كني

reza_first1
جمعه 05 آذر 1389, 22:50 عصر
برای سوال اولم جواب ندادید

xoogle.ir
جمعه 05 آذر 1389, 23:34 عصر
بستگی به سلیقه شما داره.
هم میتونید که از یک لینک لاگین جدا برای ادمین استفاده کنید و هم اینکه به یوزرهاتون سطح دسترسی بدید که بتونید از همون لاگین قبلی برای ورود مدیران هم استفاده کنید.

UnnamE
شنبه 06 آذر 1389, 00:47 صبح
اگه ميخواي از يه لاگين و يه جدول استفاده كني بهتره همونجور كه گفتن واسه مدير و كاربر مقدار بزاري
ولي توجه داشته باش كه مقدار ادمين جوري نباشه كه راحت با يكم sql injection بشه راحت كشيد بيرون

fatahyegane
شنبه 06 آذر 1389, 02:34 صبح
اگه بخای از یک صفحه لاگین برا کاربران و مدیر استفاده کنی میتونی درصفحه login.phpاین کد رو قرار بدی

if ($name=="admin"){
echo "<a href='manag.php'>managment page</a>";
}

و در ابتدای صفحهmanag.php این کد رو قرار بدی.

if ($name!="admin"){
exit();
}