PDA

View Full Version : مشکل در جستجوی حروف ی و ک

Delphi7_love
یک شنبه 07 آذر 1389, 22:03 عصر
وقتی مقداری رو در بانک سرچ میکنم که حروف ی یا ک رو دارن ، جستجو بی نتیجه است ، یعنی انگار این ی که من وارد کردم با ی داخل بانک تفاوت داره
چطور میشه این مشکل رو حل کرد؟

MohsenB
یک شنبه 07 آذر 1389, 22:17 عصر
سلام

منم با این مشکل روبرو شدم

شما باید اطلاعات رو از داخل خود برنامه تولیدی وارد کنید نه از داخل برنامه های دیگر

اگر اطلاعاتتون خیلیه و نمی تونید دوباره بشینید وارد کنید : باید اول یه رکورد با نرم افزارتون وارد کنید که این کاراکترا رو داشته باشه بعد بانک اطلاعاتتون رو با یه نرم افزاری باز کنید و کاراکترای درست رو از رکوردی که تاره وارد کردین با تمام کاراکترای دیگه با یه دستور Replace جایگزین کنید .

در کل یعنی "ی" ای که تو برنامتون وارد می کنید با "ی" ای که با نرم افزارای دیگه وارد می کنید فرق داره .

Felony
یک شنبه 07 آذر 1389, 23:07 عصر
وقتی مقداری رو در بانک سرچ میکنم که حروف ی یا ک رو دارن ، جستجو بی نتیجه است ، یعنی انگار این ی که من وارد کردم با ی داخل بانک تفاوت داره
چطور میشه این مشکل رو حل کرد؟

به صورت یونیکد جست و جو رو انجام بدید :

SELECT * FROM TableName WHERE FieldName = N‘تست’

Delphi7_love
یک شنبه 07 آذر 1389, 23:07 عصر
یادمه یه جا برای حل این مشکل یه راه حل ارائه شده بود
راه حلش هم این بود که کد اسکی این ی رو به کد اسکی اون یکی تبدیل میکرد

Delphi7_love
یک شنبه 07 آذر 1389, 23:08 عصر
میشه بگید اون n و x چی هستن ؟

Felony
یک شنبه 07 آذر 1389, 23:14 عصر
میشه بگید اون n و x چی هستن ؟

x رو عوض کردم تا معلوم بشه چی هست ، اون اسم فیلدتون هست ، اون N هم برای این هست که رشته ای که دارید جست و جو میکنید رو یونیکد در نظر بگیره .

behzadboloori
یک شنبه 07 آذر 1389, 23:39 عصر
حتما همه دوستان میدونن که ما دو جور حرف یا داریم: ی و ي همون طور که میبینین زیر یکیش دو تا نطقه داره.
و همین جور دو نت حرف کاف: ک و ك که میبینین یکیش سرکش داره و دیگری نداره.
میشه از هر دو تا توی همه ویندوزها استفاده کرد به شرطی که فایل KBDFA.dll رو دستکاری کنیم.
ولی برای اینکه در بانکهای اطلاعاتی دارای سرور دچار مشگل مشیم بهتره زمان post اطلاعات به بانک، یکسان سازی این دو حرف انجام بشه که هنگام جستجو دچار مشکل نشیم.
البته من قدیمها مجبور بودم که این یکسان سازی رو انجام بدم چون اون زمون ها راه حل آقای تاجیک جواب نمیداد. برای همین اون روش برنامه نویسی رو ادامه میدم. ممکنه روش جناب تاجیک الان جواب بده.
ولی باز هم برای بانکهای اطلاعاتی که از پلت فرمهای مختلفی صدا زده میشوند، یکدست کردن این دو حرف رو پیشنهاد میکنم.