PDA

View Full Version : سوال: لاگین به ویندوز کامپیوتر دیگری در شبکه از طریق کد نویسی

fa_karoon
چهارشنبه 10 آذر 1389, 15:31 عصر
سلام دوستان من درباره این موضوع جستجو کردم اما نتایج خیلی بی ربطی اومد
مسوال : می خوام بتونم با استفاده از کد نویسی به یه کامپیوتر دیگه تو شبکه لاگین کنم ، مشابه وقتی که با استفاده از Run آی پی سیستم دیگری را می دهیم و به پوشه های share شده آن دسترسی پیدا می کنیم(البته در اینجا من نیازی به دسترسی به پوشه های آن سیستم ندارم فقط می خواهم لاگین شود)
اگر امکان دارد دوستان راهنمایی کنند چگونه می توان این کار را با برنامه نویسی انجام داد؟

shv3264
چهارشنبه 10 آذر 1389, 18:11 عصر
منظورت از لاگین کردن چیه؟

mahdi1373
چهارشنبه 10 آذر 1389, 21:06 عصر
سلام.
رو این کار کن ببین با این میشه، اگه شد خبر بده چون خودمم بهش احتیاج دارم.

Private Declare Function LogonUser Lib "advapi32" Alias "LogonUserA" (ByVal lpszUsername As String, ByVal lpszDomain As String, ByVal lpszPassword As String, ByVal dwLogonType As Long, ByVal dwLogonProvider As Long, phToken As Long) As Long

fa_karoon
پنج شنبه 11 آذر 1389, 07:57 صبح
منظورت از لاگین کردن چیه؟

فکر می کنم هر کسی تا به حال با کامپیوترهای تحت یک شبکه محلی کار کرده این رو تجربه کرده باشه به این صورت که وقتی می خوای به پوشه های Share شده یه سیستم دیگه دسترسی داشته باشی توی Run، آی پی سیستم مورد نظر رو وارد می کنیم، اگر سیستم مورد نظر یک windows Account (حساب کاربری که موقع روشن کردن سیستم پسورد آن یوزر را می زنیم و به سیستم لاگین می شویم) داشته باشد و پسورد آن در اتصال های قبلی در سیستم ما ذخیره نشده باشد، در پنجره نام آن حساب کاربری و رمز عبورش را می پرسد و در صورت صحیح بودن به سیستم مورد نظر وارد می شویم و به پوشه های Share شده اش دسترسی پید می کنیم.
حال می خواهم این فرآیند را از طریق کد نویسی انجام دهم، اگر حتی سر نخ هایی هم در این رابطه راهنمایی بفرمایید حداقل می فهمم دنبال چه نوع کد هایی باید بگردم
مرسی

fa_karoon
پنج شنبه 11 آذر 1389, 08:02 صبح
سلام.
رو این کار کن ببین با این میشه، اگه شد خبر بده چون خودمم بهش احتیاج دارم.

Private Declare Function LogonUser Lib "advapi32" Alias "LogonUserA" (ByVal lpszUsername As String, ByVal lpszDomain As String, ByVal lpszPassword As String, ByVal dwLogonType As Long, ByVal dwLogonProvider As Long, phToken As Long) As Long

سلام مرسی از راهنمایی تون می شه یه مقدار توضیح بدید این چی هست روی چه چیزیش باید کار کنم؟

Sub Zero
پنج شنبه 11 آذر 1389, 21:04 عصر
تاپيك زير رو يه نگاهي بنداز شايد كمكت كنه
Login to Remote System using vb.net windows application (http://social.msdn.microsoft.com/forums/en-US/netfxbcl/thread/36e1bcfa-a46a-47a8-8b21-78357efe866b)

اگر هم صرفا ميخواي پنجره لاگين باز بشه همون چيزي كه تو Run مينويسي رو توي دستور Process.Start بنويس

Process.Start("\\192.168.0.1")

fa_karoon
شنبه 13 آذر 1389, 08:30 صبح
تاپيك زير رو يه نگاهي بنداز شايد كمكت كنه
Login to Remote System using vb.net windows application (http://social.msdn.microsoft.com/forums/en-US/netfxbcl/thread/36e1bcfa-a46a-47a8-8b21-78357efe866b)

اگر هم صرفا ميخواي پنجره لاگين باز بشه همون چيزي كه تو Run مينويسي رو توي دستور Process.Start بنويس

Process.Start("\\192.168.0.1")

ممنون از پاسختون اول اینکه اون لینکی که گفته بودید مفید بود اما مستحضر هستید که درباره گرفتن UserName و Password کسی ست که قبلا لاگین کرده( get Windows logged in user ) اما من می خوام خود عملیات لاگین رو انجام بدم یعنی رمز عبور و نام کاربری بدهم و وارد سیستم دیگر شوم.

دوم اینکه نمی خوام پنجره ای ظاهر بشه یعنی می خوام وقتی IP سیستم مورد نظر رو می دم تویه خود کد چک کنه اگه لاگین لازمه نام کاربری و رمزعبور(که چیزهای ثابتی هستند و از کاربر گرفته نمی شوند) را در کد خاصی قرار دهد و لاگین کند

پاورقی: ممکن است دوستان فکر کنند می خواهم بدون اجازه به کامپیوتر دیگری دسترسی پیدا کنم اما باور کنید برای حل مشکل نصب یک برنامه بر روی چند سیستم و مباحث دسترسی به بانک از طریق Client به سرور به چنین کدی نیاز دارم اگر حل شد و شرایط محیا بود توضیحات کامل را برای دوستان قرار میدهم.

fa_karoon
یک شنبه 14 آذر 1389, 07:56 صبح
سلام دوستان اگر جمله Login to Remote System using vb.net windows application (http://social.msdn.microsoft.com/forums/en-US/netfxbcl/thread/36e1bcfa-a46a-47a8-8b21-78357efe866b) را در گوگل جستجو کنید نتایج خوبی می آید