PDA

View Full Version : سوال: بهترین روش برنامه نویسی تحت ویندوز

pedram_ns
چهارشنبه 10 آذر 1389, 19:57 عصر
با سلام
دوستان در یک تاپیک گفتن که ایجاد برنامه با vb.net در شرایطی در یک سیستم دیگه کار می کنه که در اون سیستم هم framework نصب شده باشه آیا این درسته؟

من می خوام یک برنامه ساده برای یک سیستم دیگه بنویسم از چه نرم افزاری باید استفاده کنم که نیاز به framework نداشته باشه و راحت در یک سیستم دیگه کار کنه و کار کردن با اون هم ساده باشه؟؟؟؟

pouyansaraf
چهارشنبه 10 آذر 1389, 20:19 عصر
با سلام
دوستان در یک تاپیک گفتن که ایجاد برنامه با vb.net در شرایطی در یک سیستم دیگه کار می کنه که در اون سیستم هم framework نصب شده باشه آیا این درسته؟

من می خوام یک برنامه ساده برای یک سیستم دیگه بنویسم از چه نرم افزاری باید استفاده کنم که نیاز به framework نداشته باشه و راحت در یک سیستم دیگه کار کنه و کار کردن با اون هم ساده باشه؟؟؟؟

میتونید بعد از نوشتن اون رو publish کنید و یا اون رو با install shild به یه فایل نصبی تبدیل کنید
در هر صورت اونجا میتونید بگید که موقع نصب کدوم دات نت فریم ورک رو نصب کنه

pedram_ns
چهارشنبه 10 آذر 1389, 20:22 عصر
درست متوجه نشدم.
اینکه می شه برنامه رو به یک فایل exe تبدیل کرد درست در ادامه می گید می شه کاری کرد که با نصب برنامه من روی سیستم دیگه framework هم نصب بشه چطوری؟

pouyansaraf
چهارشنبه 10 آذر 1389, 20:31 عصر
تو Solutuion Explore روی پروژتون کلیک راست و properties بروید و بعد در تب های سمت چپ قسمت Publish میتونید اون رو به فایل نصبی تبدیل کنید
در قسمت Prerequisites میتوانید پیش نیازهای مورد نیاز برنامتون رو به فایل نصبی معرفی کنید

Alghoochi
چهارشنبه 10 آذر 1389, 22:19 عصر
از منوی File گزینه Add و بعد New Project رو انتخاب کن.
تو پنجره باز شده تو سمت چپ رو Other Project Types کلیک کن و Setup And Development رو انتخاب کن.
و تو قسمت سمت راست Setup Project رو انتخاب کن.

برای ادامه هم از روی عکس هایی که ضمیمه کردم استفاده کن.
من Windows Installer رو انتخاب کردم ولی شما می تونید .Net Framework یا هرچیزی که خواستید انتخاب کنید.

pedram_ns
چهارشنبه 10 آذر 1389, 22:32 عصر
ممنون از راهنماییتون من همه این کار ها رو کردم.
در قسمت Prerequisites هم گزینه framework بطور پیش فرض انتخاب شده بود آیا این به این معنیه که با نصب برنامه من روی سیستم جدید اگر اون سیستم framework نصب نکرده باشه این برنامه(framework) نصب می شه؟ یا اشتباه فهمیدم؟

جناب Alghoochi (http://barnamenevis.org/member.php?105791-Alghoochi) خوب این روش برای ایجاد setup. چطور باید پروژه ام رو بهش معرفی کنم تا setup ایجاد کنه(ببخشید من بسیار مبتدیم) این روش با روش قبل که دوستمون گفت فرقی داره؟

hossein-khoshseyar
چهارشنبه 10 آذر 1389, 22:50 عصر
ممنون از راهنماییتون من همه این کار ها رو کردم.
در قسمت Prerequisites هم گزینه framework بطور پیش فرض انتخاب شده بود آیا این به این معنیه که با نصب برنامه من روی سیستم جدید اگر اون سیستم framework نصب نکرده باشه این برنامه(framework) نصب می شه؟ یا اشتباه فهمیدم؟

بله
اگه این گزینه رو انتخاب کرده باشی . بعد موقع نصب روی کامپیوتر مقصد اگه دانت نت فریم ورک رو اون سیستم نباشه اینیستالر تو اون رو نصب می کنه

pedram_ns
چهارشنبه 10 آذر 1389, 23:13 عصر
خیلی ممنون حالا چند تا سئوال دیگه.
1.این روش ایجاد setup رو چطور می شه حرفه ایی تر کرد خیلی ساده ایجاد می شه و نصب می شه!
2.بانک اطلاعاتی من بعد از نصب به نام database.mdb.deploy تغییر نام می ده. اگر خواستم که بعد از مدتی برنامه رو ارتقا بدم و به بانک اطلاعاتی با اطلاعات جدیدی که وارد اون شده احتیاج داشته باشم باید چطور از این فایل در پروژه جدید استفاده کنم؟

hossein-khoshseyar
چهارشنبه 10 آذر 1389, 23:36 عصر
خیلی ممنون حالا چند تا سئوال دیگه.
1.این روش ایجاد setup رو چطور می شه حرفه ایی تر کرد خیلی ساده ایجاد می شه و نصب می شه!
2.بانک اطلاعاتی من بعد از نصب به نام database.mdb.deploy تغییر نام می ده. اگر خواستم که بعد از مدتی برنامه رو ارتقا بدم و به بانک اطلاعاتی با اطلاعات جدیدی که وارد اون شده احتیاج داشته باشم باید چطور از این فایل در پروژه جدید استفاده کنم؟

یه سری به این تاپیک بزن
جواب سئوالات و پیدا می کنی
http://barnamenevis.org/showthread.php?197771-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-setup-%D8%A8%D8%A7-%D8%AE%D9%88%D8%AF-vs.net

pedram_ns
پنج شنبه 11 آذر 1389, 10:54 صبح
ممنون.
در مورد اینکه چطور از بانک اطلاعاتی در پروژه بعدی استفاده کنم نظری ندارید؟