PDA

View Full Version : جستجو در اطلاعات موجود در یک پایگاه اینترنتی

DataMaster
سه شنبه 08 مهر 1382, 07:12 صبح
با سلام خدمت دوستان
یه مسئله ای ذهن من رو مشغول کرده و نمی دونم که قابل انجام هست یا نه.
مسئله اینطوره که یکی از دوستان من در یک موسسه آموزشی کار میکنه . و موقع اعلام نتیج کنکور مشکل اونها شروع میشه ، چون باید وضعیت تمام دانشجویانشون رو از طریق روزنامه ای که نتایج اعلام شده بررسی کنند و این برای تعداد زیادی مثل 5000 نفر دیگه یه چیز وحشتناکه.
حالا من می خوام بدونم امکان این هست که یه برنامه این کار رو انجام بده یعنی ما یه سری شماره داوطلبی دانشجویان رو داریم وبرنامه با استفاده از سایت سنجش و شماره داوطلب نتایج رو برای ما ذخیره کنه.
از دوستان عزیز خواهشمندم در مورد این کار و روشهای انجام اون و خلاصه هر چیزی که به ذهنتون میرسه من رو راهنمایی کنید. در ضمن من تا به حال کارهای اینترنتی اصلا انجام ندادم و هر طوری که می تونن راهنمایی کنن.
با تشکر فراوان

عنوان این بحث توسط کاربر DELPHIAREA تغییر داده شد.

SyntaxCheck
سه شنبه 08 مهر 1382, 23:02 عصر
سوال شما بیشتر به یک سفارش برنامه شبیهه تا سوال تکنیکی در مورد دلفی.
این کار شدنیه و جواب اون در حد نوشتن برنامه هست.
تنها مسئله مشکل اون فکر میکنم تغییراتیه که ممکنه سازمان سنجش در نحوه نشون دادن نتایج در هر سال انجام بده.

DataMaster
چهارشنبه 09 مهر 1382, 05:30 صبح
سلام
از جناب آقای Delphi Area که عنوان بهتری انتخاب کردند ممنونم
و اگه جناب آقای SysntaxCheck مثل همیشه ما رو از راهنماییهاشون بی بهره نذارند خیلی بیشتر ممنون میشم لطفا اگه ممکنه یه خورده روش کار رو برای من بازتر کنید و من باید دنبال چه چیزهایی باشم

ناصرقلی
چهارشنبه 09 مهر 1382, 06:43 صبح
سلام
ببین این کار کاملا امکان داره ولی باید اولش یه کمی در مورد پروتکل HTTP یاد بگیرید. بعد با دلفی یه سوکت روی پرت 80 باز می کنید و درخواست رو برای سرور سایت میفرستید و مستقیما جواب می گیرید.

SReza1
پنج شنبه 10 مهر 1382, 23:05 عصر
یک دفعه بگو یک برنامه برات بنویسیم دیگه!!! منم با snytax check موافقم