PDA

View Full Version : سوال: افزودن اسکریپتهای رایگان (اسکریپتهایی مثل نظر سنجی، آمارگیر، تبلیغات و . . .) به سایت

idocsidocs
سه شنبه 16 آذر 1389, 15:33 عصر
من می خوام مثل سرویسهای وبلاگ قسمتی در سایت ایجاد کنم که مدیر سایت بتونه اسکریپتهای رایگان (اسکریپتهایی مثل نظر سنجی، آمارگیر، تبلیغات و . . .) به سایت اضافه کنه.

لطفا توضیح بدید که چطور می تونم این کار رو انجام بدم.

UnnamE
چهارشنبه 17 آذر 1389, 00:01 صبح
فك كم منظورش برنامه نويسي ماژولار يا همون پلاگين ها باشن!!

idocsidocs
چهارشنبه 17 آذر 1389, 00:41 صبح
خوب قائدتا باید یه بانک داشته باشی و طبق الگوریتم هایی که دارن کار کنی.
به نظر من سوال شما خیلی بزرگ بودش ... :لبخندساده:
برنامه نویسی از %100 , فقط 30 درصدش کدنویسی و Syntax است , بقیه اش الگوریتم , منطق و هوش است.

من هنوز مشکلم حل نشده. لطفا ساده تر توضیح بدید که چیکار باید انجام بدم.

idocsidocs
چهارشنبه 17 آذر 1389, 00:45 صبح
من هنوز مشکلم حل نشده. لطفا ساده تر توضیح بدید که چیکار باید انجام بدم.

اگه یه فرم ساده طراحی کنم که کدهای سایتهای مختلف رو توی این فرم وارد کنن، و بعد این کدها هنگام لود شدن صفحات سایت اجرا بشن، مشکلم حل می شه یا اینکه به برنامه نویسی بیشتری احتیاج داره؟

UnnamE
چهارشنبه 17 آذر 1389, 03:50 صبح
عمو جان تو برنامه نويسي چيزي نيست كه به اذن خدا انجام بشه:قلب:
بايد دست به دامن انگشتان محترم بشي و يكم سطح علمي برنامه نويسي رو ببري بالا و شروع كني به ماژولار نويسي
اينجوري ميتوني مثلا يه ماژول آمار سايت درست كني كه بتوني با يه كليك فعال و غيرفعال كني
يا مثلا واسه اينكه وبسايت امكاني مث قرار دادن كامنت داشته باشه با يه كليك بتوني امكان ارسال كامنت رو فعال كني
و و و و و...

idocsidocs
چهارشنبه 17 آذر 1389, 07:27 صبح
عمو جان تو برنامه نويسي چيزي نيست كه به اذن خدا انجام بشه:قلب:
بايد دست به دامن انگشتان محترم بشي و يكم سطح علمي برنامه نويسي رو ببري بالا و شروع كني به ماژولار نويسي
اينجوري ميتوني مثلا يه ماژول آمار سايت درست كني كه بتوني با يه كليك فعال و غيرفعال كني
يا مثلا واسه اينكه وبسايت امكاني مث قرار دادن كامنت داشته باشه با يه كليك بتوني امكان ارسال كامنت رو فعال كني
و و و و و...

من منظورم اضافه کردن اسکریپتهای رایگان به سایت هست. اسکریپتهایی که سایتهایی مثل webgozar.com در اختیار کاربر قرار می ده. این اسکریپتها هم معمولا به زبان جاوا اسکریپت نوشته می شن. شما می تونید با پی اچ پی کدهای جاوا اسکریپت بنویسید؟

UnnamE
چهارشنبه 17 آذر 1389, 10:22 صبح
بله ميشه!
ولي در اين مورد باز هم باس بلاك داشته باشي
مثلا فلان بلاك رو فعال كني و كد رو توش بزاري ديگه!
مشكل از سوال كردنت هست ديگه

idocsidocs
چهارشنبه 17 آذر 1389, 13:23 عصر
idocsidocs , من احساس می کنم شما داری به تازگی برنامه نویسی php رو یاد میگیری ... ؟!

به نظر من هنوز دست به پروژه های اینجوری نزن , ابتدا مطالعه و تحقیق رو بیشتر کن و سعی داشته باش که بیشتر نمونه کد ببینی.

بعدش که روال کار دستت اومد , مدیریت بلاگ که آسونه , پرتال می نویسی ... :دی

از اینجا شروع کن :

http://www.w3schools.com/php/

تازه کار نیستم، 6 ماهه دارم پی اچ پی کار می کنم.

شاید سوالم رو درست متوجه نشدم.

البته اگه از کاربرای بلاگفا باشید متوجه می شید که منظورم از اضافه کردن اسکریپت های رایگان چیه.

UnnamE
چهارشنبه 17 آذر 1389, 13:57 عصر
idocsidocs , من احساس می کنم شما داری به تازگی برنامه نویسی php رو یاد میگیری ... ؟!
نگو كه حس شيشم بهت گفته :لبخند:
---
6 ماه كه هيچ 10 سال هم كار كنيد فايده نداره باس اينقدر پروژه هاي عجيب غريب بنويسي كه تازه بشي newbie
راستي بلاگفا هيچ چيزي نداره كه بخواد چيزي اضاف كنه!

idocsidocs
چهارشنبه 17 آذر 1389, 16:39 عصر
نگو كه حس شيشم بهت گفته :لبخند:
---
6 ماه كه هيچ 10 سال هم كار كنيد فايده نداره باس اينقدر پروژه هاي عجيب غريب بنويسي كه تازه بشي newbie
راستي بلاگفا هيچ چيزي نداره كه بخواد چيزي اضاف كنه!

مشکل همینجاست، شما با وبلاگ ها سروکار ندارید و به همین دلیل همش من رو به تازه کار بودن متهم می کنید.

یه نگاه به امکانات بلاگفا بندازی مسئله حل می شه

UnnamE
چهارشنبه 17 آذر 1389, 17:39 عصر
دقيقا من با وبلاگ ها زياد سر و كله زدم و هم اكنون آلوده وردپرس تشريف دارم
فقط لطف كني بگي منظورت كجاي بلاگفا هست من متوجه ميشم
در ضمن تازه كار بودن يه چيزش خوبه ملت راهنمايي ميكنن ولي يه بار كه بگي من استاد ام و اينا.....

idocsidocs
چهارشنبه 17 آذر 1389, 23:12 عصر
دقيقا من با وبلاگ ها زياد سر و كله زدم و هم اكنون آلوده وردپرس تشريف دارم
فقط لطف كني بگي منظورت كجاي بلاگفا هست من متوجه ميشم
در ضمن تازه كار بودن يه چيزش خوبه ملت راهنمايي ميكنن ولي يه بار كه بگي من استاد ام و اينا.....

توی سایت بلاگفا وارد وبلاگتون بشید، از پنل سمت راست گزینه تنظیمات وبلاگ رو انتخاب کنید.

از اونجا توی قسمت: اسکریپتها و کدهای اختصاصی کاربر برای درج در وبلاگ ( مانند کدهای سیستمهای آمار بازدیدکنندگان یا پخش آهنگ)

توی این قسمت می بینید که هیچ دکمه ای وجود نداره و فقط باید کدهای آماده رو توی کادر کپی کرد.

UnnamE
پنج شنبه 18 آذر 1389, 06:57 صبح
خب اين سادست كه برادر
شما مثلا يه جدول تو بانك بزار بعد كدهايي رو كه ميخواي با يه تكست باكس ذخيره كن توي جدول
توي قالب وبسايت ت هم ميتوني اون جدول رو هرجا بخواي فراخواني كني ديگه
همين

idocsidocs
پنج شنبه 18 آذر 1389, 15:11 عصر
خب اين سادست كه برادر
شما مثلا يه جدول تو بانك بزار بعد كدهايي رو كه ميخواي با يه تكست باكس ذخيره كن توي جدول
توي قالب وبسايت ت هم ميتوني اون جدول رو هرجا بخواي فراخواني كني ديگه
همين

خب از اول همین رو می گفتی :چشمک:

حالا سوال پیش اومده برام و انم اینکه چقدر طول می کشه تا نوشتن ماژول های مختلف رو یاد بگیرم؟