PDA

View Full Version : برنامه نویسی صفحه کلید

ghasem1990
چهارشنبه 17 آذر 1389, 14:11 عصر
سلام دوستان عزیز.
خیلی به کمکتون نیاز دارم.
من می خوام با اسمبلی یه برنامه بنویسم که یه کلید رو از صفحه کلید بگیره و به جای اون یه کلید دیگه رو نشون بده.البته در سطح ویندوز یعنی فرقی نمی کنه تو برنامه هایی مثل وورد و نوت پد و هر برنامه دیگه این تبدیل کلید رو انجام بده.من برنامش رو نمی خوام فقط اگه دوستان یه کمکی بکنن و نحوه کار صفحه کلید را توضیح بدن عالیه. یعنی وقتی که کلیدی از صفحه کلید زده میشه چه اتفاقاتی در داخل سیستم می افته تا این کلید بر روی صفحه نشون داده.
من خودم منابع زیادی رو گشتم ولی چیزی پیدا نکردم.
اگه منبع خاصی رو می شناسید که فکر می کنید به درد من میخوره معرفی کنید.

از همه دوستان عزیز کمال تشکر را دارم.

xman_1365_x
چهارشنبه 17 آذر 1389, 19:02 عصر
وقتی که کلیدی از صفحه کلید زده میشه چه اتفاقاتی در داخل سیستم می افته تا این کلید بر روی صفحه نشون داده.
كلا دو حالت براي اطلاع از خارج هست 1-سركشي (كند) 2- وقفه (سريع):وقتي هر وسيله ورودي كاري رو بخواد به پردازنده بگه از طريق وقفه اين كارو انجام ميده
كه دو نوع هست نرم افزاري و سخت افزاري سخت افزاري از قبل تعيين شده اگر اتفاقي بيوفته مدار كنترل وقفه فعال ميشه و... و نرم افزاري كاربر به پردازنده ميگه كار هاشو موقتا متوقف كنه مثلا بره كيبورد رو چك كنه عددي وارد شده يا نه بعد كه وارد شد بگيره پردازش روش انجام بشه و مثلا نمايش بده در مانيتور پس باز با وقفه به كارت گرافيك ارسال شه براي نمايش در مانيتور كلا در موردش تحقيق كن چون توضيحش زياده
وقفه بايوس براي كار با كيبورد هم از لينك زير
http://barnamenevis.org/showthread.php?262761-%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D9%86-%DA%A9%D8%AF
در داس از وقفه داس و بايوس
در ويندوز هم از api ها بايد استفاده كني