PDA

View Full Version : سوال: چه کارهایی را نمیتوان با C# انجام داد ؟

sonixax
جمعه 19 آذر 1389, 17:45 عصر
سلام به همه دوستان ،
من دیشب با Ipad همین تاپیک رو ارسال کردم ، ولی الان میبینم نیست توی لیست حذف شده ها توسط مدیر هم نبود برای همین فکر میکنم ارسال نشده باشه .

یکی دو تا سوال از اساتید دارم ، توی تاپیکهایی که در مورد توانایی های C# وجود داره خواستم بپرس همشون قفل شده بودند متاسفانه :ناراحت:

1 - اصولا با سی شارپ چه مدل برنامه هایی رو نمیشه نوشت ؟ مثلا من توی تحقیقاتم به این مورد درسیدم که در سی شارپ نمیشه حافظه رو مثل C++ مدیریت کرد ، خوب آیا معنی این اینه که ترینر برای بازی ها هم نمیشه براش نوشت ؟ در کل میخوام بدونم سی شارپ توانایی نوشتن چه رنجی از برنامه ها رو نداره (در همین حد دسته برام توضیح بدید کفایت میکنه) .

2 - اگر من اول سی شارپ یاد بگیرم در آینده سر یادگیری C++ به مشکل میخورم یا خیر ؟ چون گویا 70 تا 80 % سی شارپ همون C هستش سوای سینتکس .

با تشکر فراوان از همه دوستان .

پ.ن : میدونم که در دنیای دات نت فرقی بین VB و C# نیست و جفتشون یک قدرت رو دارند ، ولی درک سینتکس C به دلیل اینکه من به زبانهای PHP و JS برنامه مینویسم برام راحت تره .

Felony
جمعه 19 آذر 1389, 18:27 عصر
1 - اصولا با سی شارپ چه مدل برنامه هایی رو نمیشه نوشت ؟ مثلا من توی تحقیقاتم به این مورد درسیدم که در سی شارپ نمیشه حافظه رو مثل C++ مدیریت کرد ، خوب آیا معنی این اینه که ترینر برای بازی ها هم نمیشه براش نوشت ؟ در کل میخوام بدونم سی شارپ توانایی نوشتن چه رنجی از برنامه ها رو نداره (در همین حد دسته برام توضیح بدید کفایت میکنه) .
برنامه هایی که نیاز به Performance بالا داره ، مثل بازی ، Autocad , Maya, 3D Max و برنامه های پردازشی مثل Matlab و این قبیل برنامه ها + درایور نویسی .

2 - اگر من اول سی شارپ یاد بگیرم در آینده سر یادگیری C++ به مشکل میخورم یا خیر ؟ چون گویا 70 تا 80 % سی شارپ همون C هستش سوای سینتکس .
به مشکل بر نمیخورید ، ولی اون 80% هم زیادی خوش بینانه هست !

sonixax
جمعه 19 آذر 1389, 18:53 عصر
برنامه هایی که نیاز به Performance بالا داره ، مثل بازی ، Autocad , Maya, 3D Max و برنامه های پردازشی مثل Matlab و این قبیل برنامه ها + درایور نویسی .

به مشکل بر نمیخورید ، ولی اون 80% هم زیادی خوش بینانه هست !

با سپاس فراوان از شما ، پس با این حساب برای نوشتن برنامه های کاربردی کوچک و یا حسابداری و این مدل چیز ها ایده آل هست .

و در مورد مشترکات ، شما فرمودید 80% خیلی خوشبینانه هست ، حدودا چند % این دو زبان مشترکات دارند ؟

خیلی ممنون از راهنماییتون

r00tkit
جمعه 19 آذر 1389, 19:01 عصر
جدا از syntax( که انم بازم فرق های زیادی دارن ) سی ربطی به سی شارپ نداره ( مگر در چند مفهوم تئوری )

Felony
جمعه 19 آذر 1389, 19:03 عصر
با سپاس فراوان از شما ، پس با این حساب برای نوشتن برنامه های کاربردی کوچک و یا حسابداری و این مدل چیز ها ایده آل هست .
بله ، برای اینگونه موارد + تکنولوژی های تحت وب مثل ASP.Net

و در مورد مشترکات ، شما فرمودید 80% خیلی خوشبینانه هست ، حدودا چند % این دو زبان مشترکات دارند ؟
درصدش رو نمیشه گفت ولی در هر صورت شباهت های زیادی با هم دارن ( از لحاظ Syntax ) و دونستن هر کدوم راه رو برای یادگیری دیگری هموار تر میکنه ، مخصوصا سوئیچ از ++C به #C چون ++C نسبت به #C پوست برنامه نویس رو میکنه !

sonixax
جمعه 19 آذر 1389, 19:07 عصر
پس گویا من در این باره بد متوجه شده بودم ، پس یعنی اونقدری که سی و سی ++ به هم ربط دارند این دو به سی شارپ ربطی ندارند .
و یک سوال دیگه ، من کتاب آقای هاشمیان رو دانلود کردم ولی توی کتاب ایشون ویژوال استودیو 2005 رو توضیح داده . میخواستم بدونم خیلی فرق دارند با هم ؟ چون من ویژوال استودیو 2010 رو دارم و تصمیم دارم که لایسنسش رو بخرم و 2005 دیگه فروخته نمیشه .

Felony
جمعه 19 آذر 1389, 19:09 عصر
پس گویا من در این باره بد متوجه شده بودم ، پس یعنی اونقدری که سی و سی ++ به هم ربط دارند این دو به سی شارپ ربطی ندارند .
بله ، شباهت بین C و ++C کجا و ++C و #C کجا ؟!

و یک سوال دیگه ، من کتاب آقای هاشمیان رو دانلود کردم ولی توی کتاب ایشون ویژوال استودیو 2005 رو توضیح داده . میخواستم بدونم خیلی فرق دارند با هم ؟ چون من ویژوال استودیو 2010 رو دارم و تصمیم دارم که لایسنسش رو بخرم و 2005 دیگه فروخته نمیشه .
تفاوتی در مباحث ابتدایی وجود نداره ، در نسخه های جدید یکسری تکنولوژی جدید و کلاس و ... اضافه شده ولی تغییری در نحوه کدنویسی ایجاد نشده .

sonixax
جمعه 19 آذر 1389, 19:12 عصر
درصدش رو نمیشه گفت ولی در هر صورت شباهت های زیادی با هم دارن ( از لحاظ Syntax ) و دونستن هر کدوم راه رو برای یادگیری دیگری هموار تر میکنه ، مخصوصا سوئیچ از ++C به #C چون ++C نسبت به #C پوست برنامه نویس رو میکنه !

خوب پس با توجه به توضیحات شما من نیازی به C++ پیدا نمیکنم چون نه میخوام سیستم عامل بنویسم و نه میخوام بازی یا برنامه های پردازشی سنگین بنویسم - اصلا از توانم خارجه :لبخند:
من داشتم یک اشتباه خیلی بزرگ میکردم و فکر میکردم C# و C مثل هم هستند برای همین رفته بودم سراغ کتابهای C در صورتی که در اون حد نیازی به برنامه نویسی ندارم - تنها دلیل انتخاب C# هم همون طور که گفتم آشنایی با سینتکسش هست ، از سینتکس VB اصلا سر در نمیارم - درکش نمیکنم .

راستی یک چیز دیگه ، برنامه های نوشته شده تحت دات نت روی همه سیستم عامل ها قابل اجرا هستند دیگه ؟

یک سوال دیگه هم داشتم : این طور که من متوجه شدم توی محیط دات نت با چند زبان مختلف میشه یک برنامه واحد رو نوشت ، حالا آیا میشه برنامه های دات نتی رو به برنامه های وین 32 ربط داد و باهاشون یک برنامه واحد نوشت ؟

Felony
جمعه 19 آذر 1389, 19:44 عصر
راستی یک چیز دیگه ، برنامه های نوشته شده تحت دات نت روی همه سیستم عامل ها قابل اجرا هستند دیگه ؟
بله ، توسط Mono (http://www.mono-project.com/Main_Page) این کار در سیستم عامل های غیر ویندوز صورت میگیره .

یک سوال دیگه هم داشتم : این طور که من متوجه شدم توی محیط دات نت با چند زبان مختلف میشه یک برنامه واحد رو نوشت ، حالا آیا میشه برنامه های دات نتی رو به برنامه های وین 32 ربط داد و باهاشون یک برنامه واحد نوشت ؟
بله ولی چون از Net. تو پروژتون استفاده کردید ، اجرای پروژتون به نصب Net. وابسته میشه .

hadisadaghatmehr
جمعه 19 آذر 1389, 23:57 عصر
دوستان
C# از لحاظ شي گرايي و كلاس ها و در كل مفهوم Object Orieneted ‌بيشتر شبيه جاوا است تا جايي كه به C# جاواي مايكروسافت هم مي گن
ولي از لحاظ systax تقريبا(نه اونقدر زياد) شبيه C هست

mmd2009
شنبه 20 آذر 1389, 07:08 صبح
اصولا با سی شارپ چه مدل برنامه هایی رو نمیشه نوشت ؟

همه گفته ها رو دوستان گفتن فکر کنم خودتم دیگه فهمیده باشی با #C دنبال ویروس نویسی هم نباید باشی...

----------------------------------------

یک نکته رو هم بگم شما systax یک زبان مانند c رو یاد بگیری میتونی درک بهتری از جاوا ، و برنامه های دات نت داشته باشی.

البته تجربه خودم که اینطوری بوده. من با c شروع کردم و خیلی راحت مفهموم های دیگر زبان ها رو به راحتی درک کردم از vb6 بگیر تا جاوا :چشمک: