PDA

View Full Version : سوال: چطور میشه که یه برنامه فقط در یک سیستم نصب بشه

oliya24
شنبه 20 آذر 1389, 21:57 عصر
سلام دوستان چطور میشه که یک برنامه نوشته شده رو فقط در یک سیستم نصب کرد یعنی در سیستم دوم نصب

نشه در یه تاپیک یه برنامه دیدم که 5 بار فقط اجرا میشد

اگر ممکنه من رو در این سوال کمک کنید

Samsam2010
شنبه 20 آذر 1389, 23:25 عصر
دوست عزیز برنامه ای که فقط 5 بار اجرا میشه روی همه سیستم ها 5 بار اجرا میشه شما اگر می خوای روی یک سیستم فقط یک بار اجرا بشه چند تا کار میتونی بکنی :
1-ترکیبی از روش بالا : برنامه رو طوری بنویسی که بعد از یک بار اجرا شدن و بسته شدن برنامه خودش رو پاک کنه و دفعه بعد اگر کاربر خواست برنامه رو نصب کنه ببینه برنامه قبلا نصب شده یا نه که روش مطمئنی نیست چون امکان داره برنامه رو بره روی لپ تاپش نصب کن و به ریش برنامه نویس بخنده
2-از سریال هارد یا سی پی یو سیستم خاص خودت استفاده کنی به نحوی که فقط سیستم مورد نظرت برنامه روش اجرا بشه البته باید در این روش از روش بالا هم کمک بگیری
3-از اینترنت کمک بگیری (به صرفه نیست) برنامه ات وقتی نصب شد به : طلب اینترنت کنه در دیتا بیسی که براش در اینترنت ساختی یک مقدار ذخیره کنه مثلا 1 : :قهقهه: خوب حالا ببینیم چی میشه !
حالا کاربر می خواد برای بار دوم برنامه رو اجرا کنه برنامه وصل میشه به اینترنت میبینه مقدار فیلد دیتابیس 1 شده دیگه اجرا نمیشه

البته روش های دیگری هم میتونه باشه ! اما اینها متداول ترین

ali_najari
یک شنبه 21 آذر 1389, 01:15 صبح
اجرا شدن کاری به نصب نداره
شما کافیه واسه اینکه نصب نشه واسه برنامت Active Seryal تعریف کنی با سریال یکی از قطعات سخت افزاری سیستم یا با کمک ریجستری!

Samsam2010
یک شنبه 21 آذر 1389, 01:50 صبح
اجرا شدن کاری به نصب نداره
دوست من فکر کنم برنامه برای اینکه اجرا بشه باید نصب بشه ! (به استثنای برنامه های Portable)

شما کافیه واسه اینکه نصب نشه واسه برنامت Active Serial تعریف کنی با سریال یکی از قطعات سخت افزاری سیستم یا با کمک ریجستری!
منم در بالا همین روش رو معرفی کردم ! :متعجب:

shv3264
یک شنبه 21 آذر 1389, 13:27 عصر
همونطوری که دوستان گفتند نصب به اجرا ربطی نداره
نمی شه کاری کرد که فقط یکبار نصب بشه ، اما می شه کاری کرد که فقط روی یک سیستم نصب بشه .
باید توی نصب برنامت کدنویسی کنی و از اطلاعات منحصر بفرد اون سیستم ( مثل شماره سریال هارد ) استفاده کنی .
مثلا می تونی از نرم افزار indigorose setup factory استفاده کنی.
ولی اگر می خوای براش کدفعالسازی بزاری تا برنامه روی هر سیستم فقط یکبار نصب شه ، این مربوط به زمان اجرا می شه و باید داخل برنامت کدنویسی کنی ، ولی اینجوری احتیاج داری تا کد ها از جای دیگری دریافت بشن تا بشه فهمید چندبار نصب شده