PDA

View Full Version : مبتدی: چگونه توزیع لینوکس را سبک کنیم؟

armintirand
یک شنبه 21 آذر 1389, 11:06 صبح
دوستان من از اوبونتو استفده میکنم وسیستمم زیاد بالا نیست میشه منو تو سبک کردنش راهنمایی کنید.
من کارم برنامه نویسیه و mysql,apachi,php و کلی برنامه دیگه هست که به صورت دامون در حال اجرا استومیخوام منو تو غیر فعال کردن این سرویس‌ها از استارت‌آپ و دوباره فعال کردنشون کمک کنید.
حتی من میخوام gdm رو هم به صورت پیش فرض از استارت‌آپ بردارم.
وقتی تو ترمینال میزنم
ps -e
کلی سرویس در حال اجرا است.در ضمن cpu من تک هسته‌ای۲.۲ گیگاهرتز است و ram ۵۱۲مگابایت و گرافیکم۶۴ است.

armintirand
دوشنبه 22 آذر 1389, 14:30 عصر
جالبه یعنی اینجا هیچ کس لینوکس کاروجود نداره یا اینکه سوالم خیلی سخته!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:گیج:
تو یه تاپیک دیگه که بحثش شبیه این بود پرسیدم یکی پاشد گفت یه تاپیک جدا بزن اینم جدااااااااااااا!!!!!!!!

blue_lotus
دوشنبه 22 آذر 1389, 21:40 عصر
جالبه یعنی اینجا هیچ کس لینوکس کاروجود نداره یا اینکه سوالم خیلی سخته!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:گیج:
تو یه تاپیک دیگه که بحثش شبیه این بود پرسیدم یکی پاشد گفت یه تاپیک جدا بزن اینم جدااااااااااااا!!!!!!!!

اگر کمی صبر میکردین جوابتون رو میدادن دوستان. این طرز صحبت فقط باعث میشه کسی دیگه به تاپیکتون جواب نده.

شما دوتا راه دارید یا اون سرویسی که نمیخواین رو حذف کنین
sudo apt-get unistall pkgname
یا وقتی سرویس ها ران هستن اینطوری متوقفشون کنید:
sudo /etc/init.d/daemon stop

یا با توجه به run level شون اسکریپتشون رو حذف کنین:
sudo rm /etc/rc2.d/service

run level های بالاتر داخل پوشه های rc3,rc4 و به همین شکل قرار میگیرن

armintirand
پنج شنبه 25 آذر 1389, 16:57 عصر
دوست عزیز من به عنوان مثال smb را نصب کردم و شاید گاهی استفاده کنم و یا برای win لازم میشه و من با روش شما اومدم kill بکنم ولی نشد و پیام داد که باید بنویسی smbd stop که پیامی نداد ولی وقتی بعد از آن نوشتم ps -e بازم در حال اجرا است و نشون میده!!!!!!!!
به نظر شما مشکل از چیه من خیلی از این سرویسهای به درد نخور دارم که شاید یه وقت به دردم بخوره.به نظرتون چیکار کنم؟

blue_lotus
پنج شنبه 25 آذر 1389, 19:42 عصر
من گفتم daemon رو استپ کنید نه کیل. برای اینکه ببینید اسم سرویسش چیه یا ویکی توزیعتون رو ببینید. یا وقتی وارد /etc/init.d/ شدید. اول اسم سرویستون مثل my رو بنویسید و تب رو بزنین. سرویس هایی که اول اسمش با اون اسم همخونی داره رو میتونید پیدا و متوقف کنید.

اونایی که زیاد نیاز ندارید از استارت آپ بردارید و هرموقع خواستید دستی اجراش کنید دوباره، تا همیشه در حال اجرا نباشه.

armintirand
سه شنبه 30 آذر 1389, 15:56 عصر
میشه در مورد روش حذف از استارت آپ توضیح بدید؟