PDA

View Full Version : SQL Profiler ( بررسی عملکرد کاربر )

ly.comeng
یک شنبه 21 آذر 1389, 11:15 صبح
سلام
وقت شما به خیر
من در یک برنامه کاربری دارم که موقع log in پیغام login fail به او داده میشود.
میخواهم از طریق sql profiler عملکرد آن را بررسی کنم. اما دقیقا نمیدونم باید از کدام گزینه ها استفاده کنم؟

لطفا راهنمایی بفرمایید؟
و سوال اینکه کاربری که نتواند وارد sql شود اکان اینکه آن را بررسی کرد وجود دارد یا خیر؟
مرسی

Rezahak
یک شنبه 21 آذر 1389, 11:19 صبح
user مورد نظر در sql تعریف شده یا در برنامه؟؟
اگر در sql تعریف شده از طریق management studio سعی کنید به database وارد شوید یا از طریق sa دسترسیهای آنرا بررسی کنید

ly.comeng
یک شنبه 21 آذر 1389, 11:32 صبح
در sql تعریف شده
دسترسی ها ست شده اند ، اما کاربر برنامه میگوید نمیتواند با برنامه کار کند و error مربوط به log in fail دارد

Rezahak
یک شنبه 21 آذر 1389, 11:34 صبح
پیغام خطا را به طور دقیق بنویس یا عکس بگذار

ly.comeng
یک شنبه 21 آذر 1389, 11:36 صبح
من دسترسی به آن ندارم
کنترل دیتا بیس با من هست
سوال من این هست که از طریق Profiler به چه صورت میشه عملکرد یک کاربر را کنترل کرد؟

Rezahak
یک شنبه 21 آذر 1389, 11:48 صبح
آخه این جور که شما نوشتید اصلا کاربر وارد database نمی شه ولی به هر حال از لینک زیر می تونید اطلاعاتی دریافت کنید :
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms187929.aspx

ly.comeng
یک شنبه 21 آذر 1389, 12:34 عصر
مرسی لینک کاملی هست،اما بازم نمیدونم دقیقا از کدوم event استفاده کنم

phantasm
یک شنبه 21 آذر 1389, 13:38 عصر
Sql Server Profiler بوسیله capture کردن event های اتفاق افتاده روی instance میتونه به شما جزئیات رخ داده رو نشون بده .اگه در زمینه شبکه آشنا باشید میتونم بگم شبیه کاری که یک Packet tracer انجام میده .
خوب برای استفاده از profiler ابتدا شما باید یک trace تعریف کنید .بوسیله تعریف trace شما معین میکنید که دقیقا از چه event هایی میخواهید Capture بگیرید.میتونید از template های از پیش تعریف شده نیز استفاده کنید ولی این موضوع رو مد نظر داشته باشید که حجم اطلاعات دریافتی به سرعت بالا میره بنابراین از حداقل موارد استفاده کنید.
برای مورد شما کافیه به صورت زیر عمل کنید:

ly.comeng
یک شنبه 21 آذر 1389, 13:48 عصر
واقعا ممنونم
template روی standard باشه؟

phantasm
یک شنبه 21 آذر 1389, 14:36 عصر
روی blank بزار بعد audit های مربوط به login رو تیک بزن (عکس دوم)

موفق باشی