PDA

View Full Version : آیا با یادگیری Linq دیگه نیاری به یادگیری ADO.net وجود نداره؟؟

shahinfarasystem
یک شنبه 21 آذر 1389, 13:33 عصر
سلام
راستش من تجربه زیادی توی کار با ADO.net ندارم... یه مقدار کار کردم

اما راستش یه مطالعه ای روی linq داشتم و این سوالات برام پیش اومد

1) آیا با یادگیری Linq دیگه نیاری به یادگیری ADO.net وجود نداره؟؟

2) و اینکه دیگه نیازی نیست data table , data adapter , data set و موارد مشابه رو یاد بگیریم و باهاشون کار کنیم؟؟؟

ممنون

arash22
یک شنبه 21 آذر 1389, 14:09 عصر
با يادگيري linq نياز بيشتري به يادگيري ليست ها و مباحث مربوط به آن احساس مي شود، ولي به نظر من براي نوشتن برنامه هاي تجاري آشنايي كامل با ADO.NET گاملاً ضروري ست

shahinfarasystem
یک شنبه 21 آذر 1389, 14:57 عصر
با يادگيري linq نياز بيشتري به يادگيري ليست ها و مباحث مربوط به آن احساس مي شود، ولي به نظر من براي نوشتن برنامه هاي تجاري آشنايي كامل با ADO.NET گاملاً ضروري ست

ممنون دوست عزیز
اما ممکنه در مورد ضرورتی که گفتی یه کم توضیح بدی؟؟؟

من فکر میکنم linq همه چی رو پوشش میده!

remove-me
یک شنبه 21 آذر 1389, 18:41 عصر
به نظر من اگر بخواهي در گروهي كار كني بايستي هر دو رو بلد باشي.
ولي دركل من خيلي ها رو ديدم كه مدت هاست با linq كار مي كنند و هيچ مشكلي هم ندارند و حتي به ado.net كارها هم پيشنهاد استفاده از linq رو مي دن. در كل linq رو مي شه تو 1 ساعت ياد گرفت ولي ado.net رو نه.
موفق باشي

shahinfarasystem
یک شنبه 21 آذر 1389, 20:10 عصر
به نظر من اگر بخواهي در گروهي كار كني بايستي هر دو رو بلد باشي.
ولي دركل من خيلي ها رو ديدم كه مدت هاست با linq كار مي كنند و هيچ مشكلي هم ندارند و حتي به ado.net كارها هم پيشنهاد استفاده از linq رو مي دن. در كل linq رو مي شه تو 1 ساعت ياد گرفت ولي ado.net رو نه.
موفق باشي

اگر برای خودم بخوام کار کنم یادگیری linq کفایت میکنه؟؟؟؟

zentex
چهارشنبه 01 دی 1389, 20:35 عصر
من با linq کار نکردم ولی ado.net پیچیده تره
مهم روش کاره
هنر کدنویسی در کوتاه کرده مسیر و سریعتر و ایمن تر کردن اونه حالا با هر تکنولوژی که می خوای کار کن