PDA

View Full Version : سوال: ایجاد یک پروژه اتوران مجموعه نرم افزاری با VB Studio .NET

Source Tec
دوشنبه 22 آذر 1389, 13:57 عصر
به نام خداوند بخشاینده و رحم گستر .

با مجموعه نرم افزاری LORD 2011 که آشنایی دارید این شرکت(و یا خیلی از شرکت های دیگر)مجموعه ای از نرم افزارها را در قالب اتوران ارائه می کنند. من بسته Visual Studio .NET 2010 را روی سیستم دارم و می خواستم بدانم آیا می توان با امکاناتی که در این بسته موجود است،یک مجموعه اتوران نرم افزاری ایجاد کرد.

البته شاید بگویید نرم افزارهای دیگری هم در این زمینه وجود دارند که می توانند این کار را هر چه سریعتر و آسانتر انجام دهند ولی من با همه آنها کار کردم ولی در برخی کارهایی که می خواستم روی پروژه پیاده کنم دستم بسته بود. طبق تحقیقی هم که انجام دادم متوجه شدم برخی شرکت ها اتوران های خود را توسط VB.NET طراحی و ایجاد می کنند ممنون می شوم اگر مرا راهنمایی کنید که از کدام بخش Visual Studio .NET می توانم یک پروژه اتوران مجموعه نرم افزاری ایجاد کنم.

با آرزوی بهترین ها برای شما.

Rezahak
دوشنبه 22 آذر 1389, 14:10 عصر
دوست عزیز با .net هرکاری که بخواهی می توانی انجام دهی . منتها باید برنامه نویسی کنی نه اینکه فقط یکسری شیء آماده را روی صفخه بندازی و نتیجه حاصل شود

Source Tec
دوشنبه 22 آذر 1389, 16:18 عصر
آیا آموزشی در این زمینه سراغ دارید؟

ممنون

Alghoochi
دوشنبه 22 آذر 1389, 23:31 عصر
شما باید برنامه نویسی و کد نویسی به زبان VB.Net را بلد باشید. بهتره یک کتاب پیرامون .net بخونید و بعد اقدام به نوشتن برنامه کنید.

Mani_rf
سه شنبه 23 آذر 1389, 11:21 صبح

با مجموعه نرم افزاری LORD 2011 که آشنایی دارید این شرکت(و یا خیلی از شرکت های دیگر)مجموعه ای از نرم افزارها را در قالب اتوران ارائه می کنند. من بسته Visual Studio .NET 2010 را روی سیستم دارم و می خواستم بدانم آیا می توان با امکاناتی که در این بسته موجود است،یک مجموعه اتوران نرم افزاری ایجاد کرد.

البته شاید بگویید نرم افزارهای دیگری هم در این زمینه وجود دارند که می توانند این کار را هر چه سریعتر و آسانتر انجام دهند ولی من با همه آنها کار کردم ولی در برخی کارهایی که می خواستم روی پروژه پیاده کنم دستم بسته بود. طبق تحقیقی هم که انجام دادم متوجه شدم برخی شرکت ها اتوران های خود را توسط VB.NET طراحی و ایجاد می کنند ممنون می شوم اگر مرا راهنمایی کنید که از کدام بخش Visual Studio .NET می توانم یک پروژه اتوران مجموعه نرم افزاری ایجاد کنم.

اگر برنامه نویسی یاد نداری برای اوتوران سازی بهتره که به سراغ برنامه هایی که برای این کار به وجود آمده اند مانند MMB و یا AutoPlayStudio بروی.

omid-vbAuto
سه شنبه 23 آذر 1389, 17:01 عصر
دوستان ما تقریبا از پنجره VB یه نگاهی کردیم.
حالا میشه طریقه ی اتوران سازی تو VB.NEt رو با یه مثال توضیح بدین.

با تشکر

nosrati1363
سه شنبه 23 آذر 1389, 22:07 عصر
سلام
راجع به هر سوالی هزار راه هست برای رسیدن به " جواب " . ببین دوست خوبم یک فرم میسازی از یه بکگراند خوب استفاده میکنی ( که مثلا میتونه یه شکل هندسی باشه و بعد از روش ساخت فرمهای غیر مستطیل برای زیبایی و نشان دادن شکل هندسی استفاده کن ) . اجزائی که لازم داری به فرمت اظافه میکنی و مثلا برای Setup VS.net 2010 که در لیستت موجوده در مسیر فایل نصب VS 2010 رو از طریق Shell باز میکنی و وقتی هم DVD رو Load کرد مثل بقیه نمونه ها از یه فایل AutoRun.inf برای باز کردن فایل اتوران ساخت خودت استفاده کن .
اگه VB.Net بلد باشی راهش ( تقریبا ) همینه

omid-vbAuto
سه شنبه 23 آذر 1389, 22:22 عصر
سلام
راجع به هر سوالی هزار راه هست برای رسیدن به " جواب " . ببین دوست خوبم یک فرم میسازی از یه بکگراند خوب استفاده میکنی ( که مثلا میتونه یه شکل هندسی باشه و بعد از روش ساخت فرمهای غیر مستطیل برای زیبایی و نشان دادن شکل هندسی استفاده کن ) . اجزائی که لازم داری به فرمت اظافه میکنی و مثلا برای Setup VS.net 2010 که در لیستت موجوده در مسیر فایل نصب VS 2010 رو از طریق Shell باز میکنی و وقتی هم DVD رو Load کرد مثل بقیه نمونه ها از یه فایل AutoRun.inf برای باز کردن فایل اتوران ساخت خودت استفاده کن .
اگه VB.Net بلد باشی راهش ( تقریبا ) همینه

توضیحاتتون کلی بود مثلا دیگه می دونم چطوری فرم بسازم و ... بحث حرف من دقیق مراحل ساخت اتوران برای برنامم هست.دوستان اگه می تونن کمک کنند.تا حالا این کارو نکردم.

modirmasool
چهارشنبه 24 آذر 1389, 21:48 عصر

دوست عزیز سلام
می تونم بپرسم قصد انجام چه کاری رو دارین که نرم افزارهای اتوران ساز نمیتونن انجام بدن؟

توضیحاتتون کلی بود مثلا دیگه می دونم چطوری فرم بسازم و ... بحث حرف من دقیق مراحل ساخت اتوران برای برنامم هست.دوستان اگه می تونن کمک کنند.تا حالا این کارو نکردم.

ببینید اتوران سازی مراحل مشخصی نداره و همش بستگی به نوع کاری هست که شما ازش میخواین انجام بده! در کل توضیحات دوستمون کافی به نظر می رسید:چشمک:
به عنوان مثال ممکنه یه اتوران خاصیت تعاملی زیادی با کاربر داشته باشه و یکی دیگه کمتر و همین مورد، میتونه کل شالوده اتوران رو تغییر بده.
با تشکر

vahid1
چهارشنبه 24 آذر 1389, 22:43 عصر
سلام، آنچه نوشته‌ام به شما نحوه‌ي تهيه Autirun را آموزش نمي‌دهد ولي يادآوري آنها لازم است.
- نرم‌افزارهائي كه با زبان‌هاي Net. نوشته مي‌شوند براي اجرا نياز به .Net framework دارند پس اگر برنامه‌اي Autorun با زبان‌هاي Net. تهيه مي‌كنيد توجه داشته باشيد كه فقط به شرطي كه .Net framework قبلاً برروي كامپيوتر نصب شده باشد قابل اجرا خواهد بود. كه خيلي ايده‌ي خوبي نيست. البته مي‌توانيد با كمك برخي ابزارها .Net framework را با برنامه‌اتان Link كنيد كه باعث افزايش حجم و كندي قابل توجه‌اي مي‌شوند.
- در تهيه چنين برنامه‌اي بايد براي كارهاي عادي (مانند پخش صدا، نمايش فيلم،...) از كامپونونت‌ها يا كد نويسي‌هاي زياد و متنوعي استفاده كنيد و اگر بخواهيد يك نرم‌افزار قابل توجه تهيه كنيد بايد مطالعات زيادي انجام بدهيد در حالي كه نرم‌افزارهاي Autorun ساز همه اين كارها را بدون نياز به برنامه نويسي انجام مي‌دهند.

- برنامه AutoIt را جستجو كنيد و قابليت‌هايش را مطالعه كنيد شايد جايگزين مناسبي باشد.

موفق باشيد

omid-vbAuto
جمعه 26 آذر 1389, 13:51 عصر
دوست عزیز سلام
می تونم بپرسم قصد انجام چه کاری رو دارین که نرم افزارهای اتوران ساز نمیتونن انجام بدن؟

ببینید اتوران سازی مراحل مشخصی نداره و همش بستگی به نوع کاری هست که شما ازش میخواین انجام بده! در کل توضیحات دوستمون کافی به نظر می رسید:چشمک:
به عنوان مثال ممکنه یه اتوران خاصیت تعاملی زیادی با کاربر داشته باشه و یکی دیگه کمتر و همین مورد، میتونه کل شالوده اتوران رو تغییر بده.
با تشکر

دوست عزیز شما فرمودین:

در کل توضیحات دوستمون کافی به نظر می رسید

می خوام ازتون یه سوال بپرسم اگه من از توضیحات دوستمون قانع شده بدم دوباره ازتون راهنمائی می خواستم؟!!!

در ضمن من از اتوران چیز زیادی نمی خوام فقط مثل بقیه ی اتورانها باشه همین!!!!شما هم هر اطلاعاتی دارین چه بزرگ و چه کوچک (نه راهنمائی کلی ها) جهت تولید اتوران با vb.net بذارین تا من و سایر دوستان استفاده کنیم .اگه با مثال باشه که عالیه.

modirmasool
شنبه 27 آذر 1389, 12:25 عصر
دوست عزیز شما فرمودین:

می خوام ازتون یه سوال بپرسم اگه من از توضیحات دوستمون قانع شده بدم دوباره ازتون راهنمائی می خواستم؟!!!

در ضمن من از اتوران چیز زیادی نمی خوام فقط مثل بقیه ی اتورانها باشه همین!!!!شما هم هر اطلاعاتی دارین چه بزرگ و چه کوچک (نه راهنمائی کلی ها) جهت تولید اتوران با vb.net بذارین تا من و سایر دوستان استفاده کنیم .اگه با مثال باشه که عالیه.

امیدجان واقعا ازت عذر میخوام. جمله ام یه مقدار نامناسب بود.:قلب:
راستش من یه هفت هشت خطی توضیحات نوشته بودم که اشتباهی دکمه پاسخ گویی به تاپیک رو زدم و دوباره همش پرید:گریه: در اولین فرصت اگه دوستان دیگه راهنمایی نکردن، دوباره مینویسمشون.:چشمک:

با تشکر

vahid1
جمعه 03 دی 1389, 18:38 عصر
1- برنامه AutoIt مجاني است و نياز به Crack آن نداريد.
2- سايت اصليش كه مي‌تونيد مجاني دانلود كنيد: http://www.autoitscript.com/autoit3/index.shtml
3- در همون سايت مثال‌هاي و مستندات آموزشي هم هست

در ضمن اميدوارم به پيامي كه در امضاي خودتون نوشتين توجه داشته باشيد. جوينده يابنده است.