PDA

View Full Version : چقدر زمان می برد تا PHP را به طور حرفه ای یاد بگیرم؟

alips66
شنبه 27 آذر 1389, 12:59 عصر
سلام دوستان
به نظر شما چقدر زمان می برد تا PHP را به طور حرفه ای یاد بگیرم؟

binyaft
شنبه 27 آذر 1389, 13:52 عصر
بستگی به زمانی که میزاری داره!

maysam.m
شنبه 27 آذر 1389, 16:09 عصر
بستگی به زمانی که میزاری داره!

تایید میشه. + انگیزه

MSN_Issue
شنبه 27 آذر 1389, 18:47 عصر
به نظر من اگه الگوریتم نویسی و یه چندتا زبون دیگه (مثل C++ , java , #c ) بلد باشی ، یاد گرفتن PHP هیچ کاری نداره ... !
فقط یه چندتا دستور خاص داره که باید باهاشون ور بری ! :D

mirzajavad
شنبه 27 آذر 1389, 19:18 عصر
اگر بخواي يك برنامه نويس قابل بشي بايد وقت بذاري تمرين كني و اصول صحيح برنامه نويسي رو ياد بگيري
هيچ وقت به زمانش فكر نكن چون زماني خاصي نداره
اگر با مفهوم برنامه نويسي اشنايي داشته باشي واست ساده تره

eshpilen
شنبه 27 آذر 1389, 21:40 عصر
اگر بخوای برنامه نویس بشی نباید به زمان زیاد فکر کنی. ممکنه خیلی طول بکشه. بستگی داره خلاصه. بخصوص که صفر کیلومتر باشی.
اگر پول میخوای اصلا برنامه نویس نشو (بخصوص در این مملکت). چون راههای سریعتر و راحتتری هست بنظرم!

alips66
شنبه 27 آذر 1389, 22:33 عصر
خوب به نظر شما چیکار کنم؟

eshpilen
شنبه 27 آذر 1389, 23:00 عصر
مسافرکشی :لبخند:

UnnamE
شنبه 27 آذر 1389, 23:40 عصر
مسافرکشی :لبخند:
آقا خواهشا نمي توني بازار برنامه نويسي رو درست كني، حداقل بازار مسافر كشي رو خراب نكن!:لبخند:

واسه php با تمام مخلفات 6-9 ماه حرفه اي ميشي!
البته بايد 7*24*365*xx تحقيق و تمرين

mirzajavad
شنبه 27 آذر 1389, 23:44 عصر
خوب به نظر شما چیکار کنم؟

دوستان مزاح ميفرمايند (مسافر كشي :لبخند:)
برنامه نويسي هم اگر به قول مال چيزي بارت باشه پول توشه
ولي وقت زيادي ميبره و به نظرم اگر زمينه كاريت كامپيوتر هستش دنبالش كن
بحث هاي زيادي در مورد انواع زبانهاي برنامه نويسي در سرتاسر وب هستش
برو بخون ببين ميتونه قانعت كنه ؟
من به شخصه اهداف زيادي براي يادگيريش دارم ولي هيچ زمان نتونستم به عنوان شغل اولم بهش نگاه كنم
الان دو ساله كار ميكنم ولي هنوز اسم خودمو برنام هنويس نميذارم (البته محيط ما طوريه كه همين قدري هم ياد گرفتم براي خودش خيليه چون اينجا كسي نميدونه برنامه چيه تا اينكه بخواد بنويسه !)

eshpilen
یک شنبه 28 آذر 1389, 00:13 صبح
نیمه شوخی نیمه جدی گفتم.
خب مسافرکشی هم شغله دیگه.
یعنی میگید سریعتر و بیشتر از برنامه نویسی نمیتونه پول دربیاره؟
اگر هدف آدم پول باشه دنبال هر شغلی که پول توش باشه باید بره. شغل و فعل حرام که نیست!
اونم شغله و آدم میتونه باهاش زندگی شریفی داشته باشه. در نوع خودش یک فعالیت لازم و مفید برای اجتماع هست.

همه چی با هم که نمیشه.
یعنی آدم میخواد کلاس برنامه نویسی رو داشته باشه. پول هم باشه. کولر هم دائم بادش بزنه. مخش رو هم چند سال با گاز آخر به کار نگیره. تضمین هم بدن درس/یادگیریش که تموم شد کار خوب براش هست. خب همهء اینا با هم اکثرا نمیشه که!

UnnamE
یک شنبه 28 آذر 1389, 02:23 صبح
220%
البته يه چيزي
اكثر برنامه نويسا تو ايران فقط برنامه نويس نمي تونن باشن (هم بايد پدري كنند و هم مادري)
منظور در بحث وب يه نفر باس برنامه نويس باشه و يه نفر طراح صفحات!
كه در ايران اين دوتا با هم قاطي بايد باشن و بخاطر همين هم هست اكثر پروژه هاي ايراني املت از آب در ميان
مثلا چون كسي كه پروژه رو تمام كرده بيشتر گرايش به طراحي و گرافيك داشته به جاي اينكه آخر سر وبسايت داده باشه بيرون قاب عكس شده و نمي توني با آلبوم عروس تشخيص اش بدي
و از سمتي هم برنامه نويس ها به قدري درگير كد نويسي ميشن كه وقتي يه پروژه ميدن بيرون چون بيشتر كارهاي كدنويسي رو انجام دادن نتيجه كار رنگ و روغن قشنگي نداره و طراحي گرافيك چنگي به دل نميزنه كه اينجاست كه شما ياد بازي هاي pacman ميوفتي!!!!
به هرحال تا جاي ممكن بايد آچار لوله گير باشي
هم كارهاي گرافيكي رو خوب انجام بدي و هم كدنويسي خوبي داشته باشي
كه من موندم حالا چنين فردي بايد اسمش رو چي بزاريم -- طراح؟ برنامه نويس؟ گرافيست؟ كد نويس ؟ هويج ؟آچار فرانسه؟
اگه بتوني در هر دو حالت در سطح متوسط قرار بگيري ميتوني اميدوار باشي ولي در اين صورت بايد اون 6-9 ماه كه گفتم واسه php تبديلش كني به 1-1/5 سال تا شايد واسه خودت يكي از اون اسمهاي بالا رو صاحب بشي كه به سليقه خودت بستگي داره!
پس زياد دلت رو به مسافركشي صابون نزن:بامزه:

xoogle.ir
یک شنبه 28 آذر 1389, 08:13 صبح
به قول دوستان نباید براش زمان تعیین کنی چون برنامه نویسی این قدر گسترده هست که هیچ وقت نمیتونی همه چیزش رو تموم کنی.
اما برای اینکه کارت راه بیفته و بتونی یه پروژه ای رو با کیفیت مطلوب انجام بدی حدود 1 سال رو بذار کنار براش.

maysam.m
یک شنبه 28 آذر 1389, 10:30 صبح
- دانستن کلیات زبان برنامه نویسی خیلی برای شروع عالیه
-اگر توی برنامه نویسی با یک برنامه نویس حرفه ای دم خور باشی که بتونه کمک کنه خیلی زود میتونی پیشرفت کنی!
-زبان انگلیسی هم فوق العاده کمک میکنه که زودتر پیشرفت کنی و همیشه بهت کمک میکنه!
- انگیزه بالا هم در پیشرفت سریع تر خیلی موثره!
- تعریف و انجام پروژه های مختلف و کلا کارهای تجربی هم بسیار تاثیر گذاره!
و...

dousti_design
یک شنبه 28 آذر 1389, 10:43 صبح
سلام دوستان
به نظر شما چقدر زمان می برد تا PHP را به طور حرفه ای یاد بگیرم؟
حرفه ای شدن با کار کردن حاصل میشه. حرفه ای هم به نظرمن تعریف ثابتی نداره ونسبی بیان میشه. و همونطور که دوستان اشاره کردن به انگیزه شما خیلی بستگی داره.

webpower
یک شنبه 28 آذر 1389, 13:36 عصر
در کل شما میتونید از کتابی مقاله ای چیزی شروع کنید سرعت پیشرفت خودتون رو بسنجید بعد هم نتیجه گیری کنید. همین!

lianteam
یک شنبه 28 آذر 1389, 20:02 عصر
سلام دوستان
این اولین پست منه ولی شاید درست نباشه بخوام نظر در این مورد بدم ولی خواستم چند نکته مهم رو بگم.

اول جواب دوستمون که میگن چقدر زمان نیاز داره:
تمامی نظرات دوستان درست بود که:
اگه سی شارپ یا جاوا یا ... بلد باشی اینقدر
اگه انگیزه و علاقه باشه اینقدر
اگه وقت و تمرین کنی اینقدر
و ... .

ام صحبت های من
اینکه گفتند توی ایران برنامه نمیسی درآمد چند داری نداره رو قبول ندارم.

اول اینکه برنامه نویسی نباید فقط کد نویسی باشه.
اصل برنامه نویسی توی تحلیل سیستم هست. (حالا برنامه شما میخواد تحت ویندوز یا لینوکس باشه یا تحت وب)

1) تحلیل گر
2) برنامه نویس

توی هر سازمانی هم که باشی چه خصوصی چه دولتی حقوق یه تحلیل گر خیلی بیشتر از برنامه نویس هست چون کار سخت تری داره. اگه تحلیل گر اشتباه کنه و برنامه نویس کارشو شروع کرده باشه و متوجه تحلیل اشتباه از سیستم بشن باید از نو تحلیل و برنامه نویس بشه واسه همین کار تحلیل گر هم سخت تره و هم حقوقش بیشتره.

اما یکی دیگه هم هست ، گرافیست که حالا بحثش جداست.

من سی شارپ رو در حد نیمه متوسط و جاوا رو در حد متوسط کار کردم.
ترم پیش شروع به برنامه نویسی پی اچ پی کردم و در عرض یک هفته اولین پروژه خودمو نوشتم که یه پورتال خبری بود البته ساده بود ولی همه امکانات رو داشت . (البته خودمونیم امنیتش صفر بود :لبخند:)

ولی من شخصا از برنامه نویسی لذت میبرم مخصوصا وقتی نتیجه میگیرم. و ترجیح میدم کد بنویسم مثل پی اچ پی تا اینکه بخوام دیزاین کار کنم مثل asp.net. البته همون سایت رو با ای اس پی هم نوشتم ولی حال نکردم باهاش.

و در آخر سعی کن هم تحلیل گر باشی هم برنامه نویس و هم گرافیست.
و به میزان وقت و درصد یادگیری شما بستگی داره.
درضمن خطاب به دوستمون که گفتند برنامه نویسی محدودیت نداره: هیچ چیز توی این دنیا نامحدود نیست.

یه نصیحت: سعی کن روی پروژه یاد بگیری تا اینکه کد به کد یاد بگیری

UnnamE
دوشنبه 29 آذر 1389, 15:40 عصر
من مشكل دوستان رو به IBM اطلاع دادم و بنده خداها سريعا درست به كار شدن و گفتن عليرضا بيا اينو ببين خوشت مياد يا نه:لبخند:
ليست زير تمامي چيزي كه بايد برنامه نويس php پشت سر بزاره رو داره
http://www.ibm.com/developerworks/opensource/library/os-php-read (http://www.ibm.com/developerworks/opensource/library/os-php-read/)
هركي اينا رو انجام داده باشه بش قول ميدم سر 1 ماه كاربر دايمي برنامه نويس ميشه:چشمک:

Mr.Moghadam
سه شنبه 30 آذر 1389, 00:09 صبح
سلام

به نظر من بهترین و سریعنرین راه یادگیری برنامه نویسی انجام پروژه است.

حالا این پروژه هر چی میخواد باشه .

به جای اینکه بیای اینجا از زمانش و آیندش بپرسی شروع کن.
وقتی که شروع میکنی اونوقت میبینی اونجوری هم که فکر میکردی نیست.
کسایی که از بیرون به برنامه نویسی نگاه میکنن فکر میکنن چه دنیای عجیبیه ولی واقعا اینجوری نیست لاافل برای خودمون.

تو شروع کن هر جا سوال داشتی بیا همینجا بپرس بهت قول میدم بچه های برنامه نویس تنهات نمیذارن.

یه چیز دیگه اگه عاشق برنامه نویسی هستی خیلی زود تر از اون چیزی که فکر میکنی جرفه ای میشی.

موفق باشی.