PDA

View Full Version : نصب بانک روی سیستمی که Sql روش نصب نیست

hamed_bostan
یک شنبه 23 مرداد 1384, 15:02 عصر
با سلام . من یه برنامه دارم تحت وی بی که بانک sql داره . مب خوام این برنامه لانک رو با run کردن script های دیتا بیسم بسازه . الان له این مشکل برخوردم که اولا desktop engine رو به چه شکل راحت نصب کنم چون هودش یه برنامه بزرگ هست که این مربوز به قسمت وی بی دات نت هست و مشکل بزرگتر اینکه من می خوام فقط برنامه ام بتونه بانک نصب شده و run شده روی sql desktop engine رو باز کنه و کسی دیگه دسترسی نداشته باشه اما اگر از server explorer visual studio.net خودتون server ها ی روی سیسنم رو explor کنیم تمام بانک ها و table های روی سیستم رو حتی اگر پسورد داشته باشه نشون میده . ایا واقعا امنیت desktop engine این نقص رو شامل میشه با نه مشکل از جای دیگه است؟
ضمنا من توی تعریف sql desktop engine خودم securitymode رو برابر sql گداشتم و برای sa هم پسورد تعریف کردم .

AminSobati
یک شنبه 23 مرداد 1384, 16:18 عصر
حامد جان،
مشکل از MSDE نیست. در محیط دات نت، Server Explorer به طور پیش فرض با استفاده از Windows Authentication قصد داره که به SQL Server وصل بشه. چون در SQL Server یا همون MSDE که استفاده میکنین، از ابتدا یک لاگین برای Administrators ساخته میشه، و شما هم قائدتا Admin کامپیوتر هستین که وارد ویندوز میشین، لذا دسترسی کامل در MSDE رو دارین. اگر اون لاگین رو از MSDE حذف کنین، Server Explorer از شما سوال خواهد کرد که با کدام Username و Password میخواین لاگین کنین، حالا از sa یا اکانت دیگه استفاده کنین و به اندازه همون اکانت Permission بدست میارین.
در ضمن ممکنه در MSDE دو مورد لاگین برای Admin داشته باشین:
یکی Builtin\Administrators و یکی Administrator
اولی برای کل گروه Adminها و دومی برای صرفا کاربر Admin خواهد بود. هر دو رو حذف کنین ولی قبلش اطمینان حاصل کنین که با sa میتونین کانکت بشین.

hamed_bostan
جمعه 28 مرداد 1384, 12:54 عصر
خیلی ممنونم . موفق و پیروز باشید