PDA

View Full Version : سوال: یک سوال مهم در مورد curl

arshia-shams
یک شنبه 28 آذر 1389, 01:29 صبح
با سلام

من به یک سری آموزش های کوچولو نیاز دارم

ببینید من دو تا سایت دارم

تو سایت شماره یک:
میخام به وسیله curl یه اطلاعاتی رو به سایت شماره دو ارسال کنم

حالا این رو ارسال که کردم به وسیله post

در سایت شماره دو میخام بررسی کنه و یه جوابی بده

مثلاً اگه فیلد ارسالی hassan بود بهم ok برگردونه ولی اگه چیز دیگه بود no برگردونه

توجه داشتته باشید من نمیخام تو سایت شماره دو print یا echo بشه
میخام یه جورایی return بشه و بعد از برگشت به سایت شماره یک من بررسی کنم که اگه دلم خواست نشون بدم یا حهر بلایی دلم خاست در بیارم

فکر کنم خیلی ها میدونن درد من رو

ممنون میشم کمک کنین
خیلی حیاتیه

problem
یک شنبه 28 آذر 1389, 08:06 صبح
سرور دوم حتماً باید «چیزی» برگرداند تا سرور اول آن چیز را بتواند تحلیل کند و به کاربر پاسخ بدهد. سرور دوم مثل هر سرور وبی، این «چیز» را در غالب یک «متن» بر می‌گرداند. این متن می‌تواند ساختار نیافته باشد (مثلاً یک کلمه باشد مثل yes یا no) یا این که ساختار یافته باشد، یا حتی یک فایل باشد. در هر حال، آن چه سرور دوم بر می‌گرداند، الزاماً باید با پروتکل HTTP سازگار باشد، و این یعنی باید «رشته‌ای از کاراکترها» باشد.

آن چه شما از سرور دوم می‌خواهید این است که یک «وب سرویس» باشد. وب سرویس‌ها هم که ماشالا زیادند. اگر هدفتان فقط یادگیری اولیه است، می‌توانید خودتان وب سرویس خودتان را بسازید. اما اگر هدفتان فراگیری پیشرفته است یا اصلاً می‌خواهید کار حرفه‌ای انجام بدهید، در آن صورت توصیه می‌کنم که از وب سرویس‌های موجود استفاده کنید.

یکی از بهترین استانداردهای وب سرویس اسمش SOAP است. شما از سروس اول یک XML می‌فرستید به سرور دوم، و سرور دوم آن را تحلیل می‌کند و یک XML در جواب می‌فرستد به سرور اول. حالا کد شما در سرور اول این XML را که با استانداردهای SOAP سازگار است تحلیل می‌کند و به کاربر نهایی چیزی که می‌خواهد را نشان می‌دهد.

در مورد SOAP حتما مطالعه کنید.

arshia-shams
شنبه 04 دی 1389, 12:08 عصر
با تشکر از شما دوست عزیز
ولی اگه یه تیکه کد کوچولو بزارید واسم از همینی که توضیح دادین ممنون میشم
لطف بزرگی میکنید

problem
شنبه 04 دی 1389, 21:17 عصر
تیکه کد کوچولو برای SOAP نداریم. SOAP یک پروتکل خیلی مفصل و کامله و برای همین کدهاش کوچولو نیستن. اگر http://php.net/manual/en/book.soap.php رو ببینید، می‌تونید مثال‌های از کد سمت کلاینت و سمت سرور رو پیدا کنید.

خوندن این مثال رو هم توصیه می‌کنم: http://www.herongyang.com/PHP/php_soap.html دقت کنید که چهار صفحه است (لینک صفحه ها نزدیک به آخر صفحه دیده می‌شه)

امیـرحسین
شنبه 04 دی 1389, 23:31 عصر
پرداختهای الکترونیکی بانکها توسط SOAP انجام میشه. وقتی درخواست ایجاد پرداخت الکترونیکی از بانکی رو بدید، بانک اطلاعاتی از نحوه ساخت فرمها و غیره در اختیارتون قرار میده به همراه چند نمونه مثال ساده.
سرچ کنید "پرداخت الکترونیکی" یکی از این اسکریپتها رو پیدا میکنید که مثال درش هست.

$ M 3 H R D A D $
یک شنبه 05 دی 1389, 11:22 صبح
curl و اینجا جواب نمیدن همون جواب منو دادن بسته.....

funpatogh
یک شنبه 05 دی 1389, 21:47 عصر
اینجا آموزش جامعی وجود دارد
http://barnamenevis.org/showthread.php?232600-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D8%A8%D8%B9-cURL-%D9%88-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D9%85%D8%AB%D8%A7%D9%84-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF%DB%8C