PDA

View Full Version : ساخت کامپایلر

mostafaserial
دوشنبه 29 آذر 1389, 17:41 عصر
سلام
من یه کد به زبان بیسیک دارم و میخوام نرم افزاری بنویسم که این کد بیسیک رو از مثلا یه دکمه که کد نویسی شده بگیره بعد خودش داخل همون نرم افزار کامپایل کنه بعد به صورت یه کد هگز بده بیرون

برای مثال من توی نرم افزار بسکام برای میکرو کنترولر یه کد برنامه چشمک زن مینویسم حالا این کد داخل نرم افزار بسکام کامپایل میشه و تبدیل به هگز میشه و من اون فایل هگزو با پروگرمر داخل میکرو میریزم
حالا این وسط من میخوام نرم افزار بسکامو بردارم و کدی که مثلا داخل یه صفحه متنی تو نرم افزار به زبان بیسیک نوشتم رو کامپایل کنم و خروجی هم به من فایل هگز بده

امیدوارم فهمیده باشین
ممنون

Ashkan_V
سه شنبه 07 دی 1389, 00:54 صبح
بسم الله الرحمن الرحیم

روش‌های ساده:
1- Command Line: یعنی برنامه رو با تعدادی ورودی مورد نظر که در خط فرمان اجرای برنامه وارد می‌شوند اجرا کنیم که برای این کار بسته به زبان برنامه‌نویسی انتخابی شما یا دستوراتی از قبل آماده برای اجرای بک برنامه موجود است و یا باید از توابع API ویندوز استفاده کنید.

2- ActiveX: که مشخص است ولی باید برنامه آن را فراهم کرده باشد.

3- OLE: که اگر برنامه به روش لازم ساخته شده باشد قابلیت اجرای یک نسخه محدودتر آن در برنامه‌ای دیگر موجود است، مثلا اجرای Paint یا Word در برنامه‌ی شما.

روش‌ سخت‌تر:
اگر برنامه راه‌های بالا را فراهم نکرده باشد شما باید با استفاده از یک برنامه‌ی API Monitor یا یک برنامه‌ی DLL Viewer اقدام به برسی مراحل کامپایل آن کد در برنامه شوید و یا با باز کردن فایل‌های DLL آن تابعی که عمل کامپایل را راه اندازی می‌کند بیایبد و آن را در برنامه‌ی خود فراخوانی کنید.

روش پیچیده‌تر:
اگر روش‌های بالا پاسخ‌گو نباشند یک راه دیگر این است که شما با یک دستور برنامه مورد نظر خود را اجرا کنید، مثلا در اینجا بسکام، و سپس با استفاده از توابع API ویندوز ارتباطی میان برنامه‌ی خود و آن برنامه ایجاد کنید و دستورات لازم را به آن برنامه بدهید تا عملیات مورد نظرتان درون آن برنامه اجرا شود.

mostafaserial
چهارشنبه 08 دی 1389, 20:23 عصر
سلام
یه نمونه برنامه ای کسی نداره که بیشتر متوجه شیم؟