PDA

View Full Version : کسب در امد از طریق مدیریت محتوا های اپن سورس

amku2010
چهارشنبه 01 دی 1389, 15:47 عصر
درود
سوالی که داشتم این هستش که میشه با تغییراتی در سیستم های مدیریت محتوای معمول در کنار طراحی یک سایت از پایه کسب در امد داشت مثلا وقتی یک فروشگاه اینترنتی یا یک سیستم مدیریت مدارس می سازیم در کنار اونها میشه با تغییراتی در سیستم های مدیریت محتوا کسب در امدی هم داشت
و چه تغییراتی بصورت کلی لازم هست

lianteam
چهارشنبه 01 دی 1389, 21:49 عصر
سلام
معمولا واسه این کار شما باید به هسته اون سیستم مدیریت محتوا آشنایی کامل داشته باشی تا جوری که میخوای بتونی تغییرش بدی مثلا جوملا
آره میشه و مثلا برای جوملا شما اصلا نیاز نیست که بخوای تغییری بدی چون انعطاف پذیری بالایی داره و همه جور سایت میشه باهاش زد

amku2010
جمعه 03 دی 1389, 17:53 عصر
سپاس
دوست عزیز شما cms دروپال رو برای تغییرات و اشنایی روی هسته اصلی اون مناسب میدونید
چون شنیدم این cms که میشه گفت بصورت فریم ورک هم هست قابلیت های فراوانی داره و بعنوان هسته اصلی سایت هایی مثل ناسا و ... استفاده شده و صد البته نابع زیادی هم داره

vimax65
جمعه 03 دی 1389, 20:06 عصر
دروپال cms نیست cmf هست دوست من
یه برنامه نویس می شناسم در این زمینه علی موسوی توسعه میده سایت فارسی پشتیبانی اینو هم داره ازش کمک بگیر پسر خوبیه { سرچ گوگل }

amku2010
جمعه 03 دی 1389, 20:35 عصر
دروپال cms نیست cmf هست دوست من
یه برنامه نویس می شناسم در این زمینه علی موسوی توسعه میده سایت فارسی پشتیبانی اینو هم داره ازش کمک بگیر پسر خوبیه { سرچ گوگل }
سپاس
اولین بار cmf رو می شنوم ولی دروپال تو لیست مدیریت محتوا ها هم هستش و سایت زیر هم تو ادرسش cms گفته

میشه یه راهنمایی ساده بکنید برای تفاوت cms و cmf ها

سایت توسعه این علی اقای موسوی سایت drupalcms.ir هستش

بازهم سپاس

vimax65
یک شنبه 05 دی 1389, 11:00 صبح
خود من هم نمی دونستم اولین بار اینو توی یه سایت ایرانی دیدم که الان جمع شده بخش اسکریپتش {ووریا}
ولی خود سایت دروپال بهترین رفرنس ضمن احترام به اون دوستی که جوملا رو معرفی کرد
باید بگم فقط تو ایران هست که اینقدر این سیستم طرفدار داره و چون دیزاین و کار باهاش راحته همه استفاده می کنن
اما بازم میگم هیچی به دروپال نمیرسه---اگر بدونید چه چیزهایی رو این سیستم تا به حال روی نت اورده واقعا تعجب می کنین اینجا نمی گم خودتو سرچ کنین و به وضوح ببیند تاثیرشو و اینکه چرا سالیانه این همه کمک مالی میلیارد دلاری به این سیستم کدباز میشه!

amku2010
یک شنبه 05 دی 1389, 21:09 عصر
خود من هم نمی دونستم اولین بار اینو توی یه سایت ایرانی دیدم که الان جمع شده بخش اسکریپتش {ووریا}
ولی خود سایت دروپال بهترین رفرنس ضمن احترام به اون دوستی که جوملا رو معرفی کرد
باید بگم فقط تو ایران هست که اینقدر این سیستم طرفدار داره و چون دیزاین و کار باهاش راحته همه استفاده می کنن
اما بازم میگم هیچی به دروپال نمیرسه---اگر بدونید چه چیزهایی رو این سیستم تا به حال روی نت اورده واقعا تعجب می کنین اینجا نمی گم خودتو سرچ کنین و به وضوح ببیند تاثیرشو و اینکه چرا سالیانه این همه کمک مالی میلیارد دلاری به این سیستم کدباز میشه!

درود و سپاس
تو اینترنت کلی جستجو کردم و به این نتیجه رسیدم که دروپال با همه پیچیدگی هاش واقعا عالیه
کلی ماژول که سیستم رو میشه بیشتر سفارشی کرد
ساختن نمونه های مختلفی از سایت ها مثل فروشگاه ها شبکه های اجتماعی شبکه های خبری و ...
دو تا سایت خوب ایرانی هم که با دروپال پیاده سازی شده مثل برنامه 90 و سایت شبکه العالم
واقعا عالیه

hosseintdk775
دوشنبه 06 دی 1389, 18:35 عصر
میشه یه راهنمایی ساده بکنید برای تفاوت cms و cmf ها

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
اگه اشتباه نکنم:
CMS = Content management system
هست و
CMF = Content management framework