PDA

View Full Version : replace كردن فايل تكراري در savedialog

farah_m
دوشنبه 24 مرداد 1384, 11:29 صبح
چطوری میتونم وقتی در savedialog وجود یک فایل همنام رو چک می کنم و یک پیغام واسه پرسیدن اینکه آیا فایل جدید رو replace کنم یا خیر ؟نشان داده میشه ، savedialog بسته نشه و پیغام همزمان رو صفحه باقی بمونه . آخه وقتی از متد execute استفاده می کنم بعد از زدن save دیگه savedialog بسته میشه و بعد پیغام نشان داده می شه ! پس من چیکار کنم ؟ ؟

m-khorsandi
دوشنبه 24 مرداد 1384, 13:32 عصر
درود
اگه پیغام رو خودتون میدید من فعلا" راهی به ذهنم نمیرسه ولی اگه از پیغام های خود TSaveDialog دارین استفاده میکنید اون پنجره SaveDialog رو باز نگه میداره و پیغام "وجود فایل" رو میده.

m-khorsandi
دوشنبه 24 مرداد 1384, 14:15 عصر
در ضمن یه راه دیگه هم هست ، شما اگه روشتون رو بفرمائید بیشتر میتونم کمکتون کنم.

farah_m
دوشنبه 24 مرداد 1384, 17:11 عصر
مرسی از پاسختتون . من خودم ،این پیغامو نوشتم با استفاده از messagebox. ولی نمی دونستم که خوده savedialog هم می تونه این کارو انجام بده اگه این روش وجود داره پس خیلی بهتره !
در هر صورت من کد برنامه و روش خودمو واستون می فرستم و ممنون می شم که راهنماییم کنید .

if savedialog1.Execute then
begin
if fileexists(savedialog1.FileName) then
if messagebox(handle, 'already exists. Do you want replace it?','Save as ',MB_YESNO or MB_ICONEXCLAMATION or MB_DEFBUTTON2 ) = idyes then
begin
mem1.Lines.SaveToFile(savedialog1.FileName);
اگه روش مناسب تری هم هست اونو لطفا بهم یاد بدید . مرسی

farah_m
دوشنبه 24 مرداد 1384, 20:24 عصر
سلا م

مرسی مشکلم حل شد . لازم نبود که خودم وجود فایل همنام رو چک کنم فقط کافی طبق راهنمایی شما از savedialog ->options property -> of overwriteprompt =true استفادخ کنم .
بازم ممنون از اینکه بازم کمکم کردید .