PDA

View Full Version : سوال: یه سوال سه بعدی در #C , چگونه میشه یک استراکچر تعریف کرد و درون آن آرایه ای از اشاره گر از جنس خودش

smsh-smsh
پنج شنبه 02 دی 1389, 00:56 صبح
من برنامه ی گرافیکی نوشتوم که کمی پیچیدس پس وارد جزئیات نمی شم و فقط مشکلمو میگم البته باید بگم که این برنامه رو توی ++C نوشتم و الان قصد دارم کدشو تبدیل به #C کنم و مشکلم هم از همینجا شروع میشه ! می خوام استراکچری تعریف کنم که درون اون یکی از فیلدهاش آرایه از جنس اشاره گر به خودش باشه ! و حتماً هم باید همین طور باشه وگر نه برنامم از این چیزی که هست پیچیده تر میشه من کد ++C شو که نوشتم اینجا میارم شاید تو فهمیدن منظورم به شما کمک کنه :

typedef struct _NODE
{
BOOL A;
UINT M;
UINT S;
struct _NODE* PCH[8];
}

مشکل من تو خط قرمز برنامس و البته برای تبدیلش به #C ؛ ممنون میشم دوستان هر چه سریع تر بهم کمک کنن. البته میدونم سوالم خیلی راحت نیست و هر کسی نمی تونه جوابشو بده !

proSPY
پنج شنبه 02 دی 1389, 01:48 صبح
من برنامه ی گرافیکی نوشتوم که کمی پیچیدس پس وارد جزئیات نمی شم و فقط مشکلمو میگم البته باید بگم که این برنامه رو توی ++C نوشتم و الان قصد دارم کدشو تبدیل به #C کنم و مشکلم هم از همینجا شروع میشه ! می خوام استراکچری تعریف کنم که درون اون یکی از فیلدهاش آرایه از جنس اشاره گر به خودش باشه ! و حتماً هم باید همین طور باشه وگر نه برنامم از این چیزی که هست پیچیده تر میشه من کد ++C شو که نوشتم اینجا میارم شاید تو فهمیدن منظورم به شما کمک کنه :

typedef struct _NODE
{
BOOL A;
UINT M;
UINT S;
struct _NODE* PCH[8];
}

مشکل من تو خط قرمز برنامس و البته برای تبدیلش به #C ؛ ممنون میشم دوستان هر چه سریع تر بهم کمک کنن. البته میدونم سوالم خیلی راحت نیست و هر کسی نمی تونه جوابشو بده !

سلام
این لینک رو مطالعه بفرمائید
http://www.persiadevelopers.com/articles/c-sharp-pointers.aspx

علیرضا حسن زاده
پنج شنبه 02 دی 1389, 09:15 صبح
اگه منظورت از این کار پیاده سازی لیست پیوندی هست نیازی به تعریف اشاره گر نیست می تونی با استفاده از کلاس System.Collections.Generic.LinkedList<YourObject> اون را به راحتی و بدون کمترین کدنویسی داشته باشی
اگر ساختمان داده دیگری مد نظرتون هست بگین تا اگه کلاس آمادش موجود باشه خودتون رو درگیر پیاده سازی اون نکنید