PDA

View Full Version : چگونگی ساخت ادمین با قابلیت دادن سطح دسترسی؟

binboy
جمعه 03 دی 1389, 22:50 عصر
سلام
چگونه می شه یک مدیریت سایت با قابلیت دادن سطح دسترسی به دیگر مدیران برای بخش های خاص ایجاد کرد؟
برای روشن شدن مثال می زنم: علی آقا مدیر کل سایت است و میاد حسن را به عنوان مدیر بخش تماس های سایت میزاره، حسن فقط به همان بخش خودش دسترسی داره و حسین آقا هم مدیر بخش پشتیبانی سایت هست و همینطور بقیه ... . علی اقا به عملکرد انها بطور کامل نظارت دارد و وظایفی که انها انجام می دهند نیز علی آقا می تواند انجام دهد و زیر نظر دارد. خلاصه یک راهنمایی بکنید ممنون میشم. (شده اینه حل مسله سوم دبستانی ها دیگه شرمنده اخلاق ورزشیتون)
از لحاظ برنامه نویسی از کجا باید شروع کرد و تا کجا باید پیش رفت و کجا پایان داد؟
UnnamE
جمعه 03 دی 1389, 23:10 عصر
ميتوني يه جدول تو ديتابيس ايجاد كني كه گروه هاي كاربري رو تعريف كني و بعد هر كاربري كه توي ديتابيس ذخيره ميشه يه كليد به عنوان گروه كاربري بهش ميدي
و براي اينكه توي برنامه ازش استفاده كني توي هر صفحه كه بايد احراض هويت بشه مقدار سطح كاربري كاربر رو چك ميكني

mohsen6500
جمعه 03 دی 1389, 23:11 عصر
به نظر من که خیلی حالیم نمیشه برای هر کدوم باید یه پنل مخصوص به خودش رو بسازی

Mr.Moghadam
جمعه 03 دی 1389, 23:32 عصر
ميتوني يه جدول تو ديتابيس ايجاد كني كه گروه هاي كاربري رو تعريف كني و بعد هر كاربري كه توي ديتابيس ذخيره ميشه يه كليد به عنوان گروه كاربري بهش ميدي
و براي اينكه توي برنامه ازش استفاده كني توي هر صفحه كه بايد احراض هويت بشه مقدار سطح كاربري كاربر رو چك ميكني

مثال :

بخش تماسها کدش توی دیتابیس هست 123. حالا وقتی که حسن آقا میخواد وارد بخش تماسها بشه چک مکنی که آیا کد 123 توی جدول یوزرهات برای جسن آقا تعریف شده یا نه. اگه این کد برای حسن آقا بود به اون بخش هدایت میشه اگر نه . . . .

موفق باشی

binboy
شنبه 04 دی 1389, 00:25 صبح
حالا فرض بر اینکه ما چندین بخش داریم. تماسها، پشتیبانی، فروش، خبر، حسابداری و پاسخگو. علی اقا می خواد بخش های تماسها، پشتیبانی را بده به حسن و بخش های فروش، خبر، پاسخگو بده به علی و بخش حسابداری را به عباس. انوقت چی؟
در کل منظورم اینه که دادن بخش ها توسط مدیر کل به مدیران جزء اختیاری باشه یعنی 3 تا بخش برای یکی دوتا واسه یکی دیگه و ... این به چه صورت است؟
(یعنی یک فرم باشه که مدیر کل بتونه این مدیرای جزء را خودش معرفی کنه و هر بخشی که دلش خواست به اون جزء اختصاص بده)
به غیر از این راه که شما گفتید راه دیگری است که مفید و کارا باشه یا همین راه بهترینه؟

UnnamE
شنبه 04 دی 1389, 00:45 صبح
چرا هست
يكي از راه هاي معمول همين بود
حالا يه راه ديگه رو هم ميگم
شما انگشت هاي محترم رو يكم ورزش صبح گاهي ميدي و نرم و نول شون ميكني و شروع ميكني نوشتن يه كلاس كامل براي چنين كاري كه همچنين كل سيستم سايت شما هم بايد با اين كلاس هماهنگ بشه
در هر صورت توصيه ميشه اگه ميخواي از اين راه استفاده كني حداكثر توان رو روي OOP قرار بده و در ضمن ميتوني يه MVC كامل بنويسي كه تو اين موارد به كمكت بياد...
اين راه ساده اي بود ديگه
حالا انتخاب با خودت هست اين راه و روشي كه دوستان و من گفتيم توي پست هاي قبلي يكي از معمول ترين روش ها بود كه خيلي استفاده ميكنن و همون چيزي رو كه ميخوواي با ميتوني پياده كني
بهتر هست پست هاي دوستان رو يه بار ديگه بخوني

binboy
شنبه 04 دی 1389, 08:43 صبح
خوندم، قصد استفاده از فریم ورک CodeIgniter را دارم.
پس اینجا سکش ها یا کوکی ها چی کاراند؟

UnnamE
شنبه 04 دی 1389, 09:03 صبح
خوب شما يايد طبق همون id كه در سشن ها از كاربر داري بفهمي كه در چه گروهي قرار داره
مثلا اگه id كاربر لاگين شده 6 هست يه تابع مينويسي كه در ديتابيس سرچ ميكنه كه كاربري كه Id اون 6 هست آيا فيلد مربوط به سطح كاربري اون با admin مطابقت ميكنه يا نه
اگه اين فيلد كاربري اين كاربر admin بود اجازه ديدن اين صفحه رو داره ولي اگه فيلد گروه كاربري user هست فقط ميتونه اين صفحه رو ببينه و . . .....
خيلي سادست
راستي در مورد فرامورك هم پيشنهاد ميدم Cakephp يا Symfony ياد بگيري

binboy
شنبه 04 دی 1389, 09:22 صبح
این CodeIgniter که ساده، آسون و راحته. سرعتشم بالاست.
شما چرا می گید استفاده نکنم؟

UnnamE
شنبه 04 دی 1389, 09:46 صبح
من فقط پيشنهاد دادم
قدرت و كيفيت كيك ثابت شده است
با هر كدوم راحت تري كار كن ولي قبل از شروع از نقاط قوت و ضعف همشون اطلاعات كامل بدست بيار

Mr.Moghadam
شنبه 04 دی 1389, 10:30 صبح
خوندم، قصد استفاده از فریم ورک CodeIgniter را دارم.
پس اینجا سکش ها یا کوکی ها چی کاراند؟

یه پیشنهاد دوستانه برات دارم.
این که تا وقتی توی شی گرایی مسلط نیستی سمت فریم ورکها نرو.
چون فریم ورکها میان از شی گرایی استفاده میکنن و اگر در این مورد اطلاعاتی نداشته باشی همیشه گیج میمونی که این کار رو چطوری داره انجام میده.
(با اینکه شاید در کار با اون فریم ورک حرفه ای هم باشی)

اما اول سعی کن شی گرایی رو کامل یاد بگیری اونوقت برای اینکه راحت تر کاار کنی سمت یکی از فریم ورکها برو.

این تجربه شخصی بنده بود.

مو فق باشی.

binboy
شنبه 04 دی 1389, 15:47 عصر
شما دوتا چیز گفتی. کدومشو اول باید انجام داد کدومشو بعدن؟

lianteam
شنبه 04 دی 1389, 16:51 عصر
سلام
من کلا پست ها رو نخوندم ولی بر اساس عنوان تاپیک جواب میدم.

میتونی توی تیبل یوزرها یه فیلد اضافه کنی از جنس int
حالا برای هر کاربر عددی تعریف شده داشته باشه
مثلا اگه توی این فیلد 1 بود مدیر هست و اینا رو نشون بده اگه بود نویسنده هست و اینا رو نشون نده و ...

binboy
شنبه 04 دی 1389, 17:19 عصر
میشه یک مثال راجب استفاده از سکشن بزنید؟ آیا سکشن با این دیتابیس باید استفاده بشه یا قضیش جداست؟
لطفا توضیح بدید.