PDA

View Full Version : دریافت و خواندن ایمیل به محض ارسال ,توسط php

mostafa9533
سه شنبه 07 دی 1389, 01:19 صبح
با سلام به همه اساتید گرامی
سوالی داشتم
به وسیله php چطوری میشه ایمیلی رو دریافت کرد؟.در حالت عادی باید به POP3 وصل شد و ایمیل ها رو خوند
مشکل این روش اینه که به محض دریافت میل تو با خبر نمیشی!در اصل وقتی که تو فایل PHP رو ران میکنی متوجه میشی که ایمیل جدید برات اومده.
در اصل می خوام وقتی که (به محض اینکه) ایمیل با محتوای خاصی دریافت شد برام یه کاری انجام بده!!
با تشکر

abbas.oveissi
سه شنبه 07 دی 1389, 16:40 عصر
سوالی داشتم
به وسیله php چطوری میشه ایمیلی رو دریافت کرد؟.در حالت عادی باید به POP3 وصل شد و ایمیل ها رو خوند
مشکل این روش اینه که به محض دریافت میل تو با خبر نمیشی!در اصل وقتی که تو فایل PHP رو ران میکنی متوجه میشی که ایمیل جدید برات اومده.
در اصل می خوام وقتی که (به محض اینکه) ایمیل با محتوای خاصی دریافت شد برام یه کاری انجام بده!!
با تشکر

من از POP3 اینا چیزی نمیدونم اما اگه میخوای شبیه Gmail اینا درست کنی ، فکر کنم باید از Ajax استفاده کنی

Vahid Faraji
چهارشنبه 08 دی 1389, 00:34 صبح
با تشکر

من جواب سوال شما رو نمی دونم. ولی می خوام ایده ای را به شما و دوستان توضیح بدم.
ببینید تابعی داریم به نام
setInterval(code,millisec,lang) که این تابع به طور خودکار طی زمان مشخص عملی رو انجام می ده مثلا اگه شما به سایت football3.ir در زمان بازی های آسیایی سر زده بودین جدولی رو در صفحه اول سمت چپ بالا مشاهده می کردید که در زیر اون نوشته شده بود: هر 60 ثانیه به طور خودکار بروزرسانی می شود. (این مثال تو خاطرم بود گفتم. در سایت های دیگه هم این قابلیت ها هست)

The setInterval() method calls a function or evaluates an expression at specified intervals (in milliseconds).

پارامتر اول این تابع code است که کد خودش می تونه یک function باشه.

A reference to the function or the code to be executed
پس می تونیم با این function جاوااسکریپت و با استفاده از ajax با database ارتباط برقرار کنیم (توسط کد php ). لذا می تونیم با این تکنیک بدون این که صفحه رو refresh یا اجرا کنیم، به اطلاعات database طی یک زمان مشخص مثلا هر 5 ثانیه دسترسی داشته باشیم و در صورت نیاز در بخشی از صفحه نمایش بدیم.

ببخشید اگر بی ربط بود. امیدوارم برا دوستان، مفید و کاربردی باشه.

mtchabok
چهارشنبه 08 دی 1389, 13:57 عصر
وحید جان خیلی جالب بود ، واقعا دنبال یه چنین چیزی میگشتم ...
و اما در مورد سوال اصلی این تاپیک باید بگم که شما باید دسترسی به سوکت داشته باشید و توسط برنامه نویسی شبکه بتونی هر موقع که ایمیلی اومد اونو توسط برنامه ای که نوشتی پردازش بشه . البته من خودم کدهاش رو بلد نیستم ولی به صورت تئوری میدونم که به همین صورت هست . حالا اونایی که واردن میآن و توضیحات تکمیلی رو میدن .

shahriyar3
چهارشنبه 08 دی 1389, 14:29 عصر
دوست عزیز
در حال حاضر ایمیل ها از طریق پنلی که در هاست دارید قابل مشاهده میباشد برای اینکه بتونید ایمیل ها رو خودتون دریافت کنید احتیاجه که یک میل سرور مثل چیزی که در هاست دارید را بنویسید . فرستادن ایمیل از طریق یک تابع ساده انجام پذیر است ولی دریافت ایمیل کار بسیار مشکلی است و ضمن اینکه فکر نمیکنم هاست ها اجازه انجام اینکار و به شما بدن

Jason.Bourne
چهارشنبه 08 دی 1389, 18:43 عصر
برای دریافت ایمیل، mail سرور شما باید از پروتکل POP3 یا IMAP پشتیبانی کند و شما باید دسترسی لازم را برای استفاده از این پروتکل ها داشته باشید (اکثر هاست ها این امکان را فراهم میکنند).
وقتی برنامه دریافت را نوشتید میتوانید از طریق یک Cron Job که در cPanel هم وجود دارد، در فاصله های زمانی مشخص که مد نظر شما هست (مثلا 5 دقیقه ای یک بار) اسکریپت دریافت را که از POP3 یا IMAP استفاده می کند را اجرا کنید و ایمیل ها را دریافت کنید و پردزش مورد نظر را روی آنها انجام دهید.

به همین سادگی:چشمک:
باور کنید اصلا سخت نیست.

shahriyar3
چهارشنبه 08 دی 1389, 20:54 عصر
[LIST=1]

وقتی برنامه دریافت را نوشتید
به همین سادگی:چشمک:
باور کنید اصلا سخت نیست.
واقعا اگر اینقدر سادست که شما میفرمائید یک نمونه از برنامه خیلی ساده دریافت میل را اینجا بزارید همه استفاده کنند

Jason.Bourne
چهارشنبه 08 دی 1389, 22:02 عصر
اگر اندکی صبر کنید این کار را انجام خواهم داد. چون اول باید این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?267427-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%A8%D8%A7-subject-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF) به نتیجه برسد تا مشکل نمایش Subject در ایمیل هایی که عنوان آنها (Subject آنها) فارسی است برطرف شود.