PDA

View Full Version : سوال: قابلیت شبکه روی نرم افزار

az.heidarzadeh
پنج شنبه 09 دی 1389, 12:31 عصر
سلام من یک نرم افزار با #C نوشتم تحت ویندوز حالا میخوام قابلیت شبکه رو داشته باشه... آیا فقط باید Connection String رو تنظیم کنم. که البته اینکارو کردم نشده اگه اینطوره لطفا با مثال برام توضیح بدید
خیلی ممنون

navidiran
پنج شنبه 09 دی 1389, 13:43 عصر
اول باید connection String رو روی نام یا IP کامپیوتر سرور تنظیم کنی بعد هم اگر ویندوزت XP باشه از قسمت FolderOptions => قسمت view => آخرین گزینه Use simple File sharing تیکش رو بردار.
همین!
الان میتونی تو یک سرور دیگر اطلاعات ثبت کنی یا بخونی!

az.heidarzadeh
پنج شنبه 09 دی 1389, 15:34 عصر
ممنون از پاسختون حالا اگه ویندوز 7 باشه چی آخه من این کارو کردم اما نمیشه ...

sds1920
پنج شنبه 09 دی 1389, 17:43 عصر
اول باید connection String رو روی نام یا IP کامپیوتر سرور تنظیم کنی بعد هم اگر ویندوزت XP باشه از قسمت FolderOptions => قسمت view => آخرین گزینه Use simple File sharing تیکش رو بردار.
همین!
الان میتونی تو یک سرور دیگر اطلاعات ثبت کنی یا بخونی!

دوست عزیز تا حدودی درست فرمودن.ولی یه کم نقص داره که کاملش می کنم.
اول از همه بگم که شما برای اینکه بتونید محتوای دیتابیس و یا هر فایل دیگه یک فولدر تغییر بدید باید مجوز اون رو داشته باشید.
بیشتر ما کاربرای ویندوز چون user ی که با اون وارد ویندوز می شیم جزء گروه Admin هست پس برای همین تمام مجوزها رو داریم
بدون اینکه متوجه بشیم.این مجوزها شامل Read و Write و Execute و Modify و .... می شه.اگه بر فرض مثال شما مجوز Wirte یک فولدر
رو نداشته باشید نمی تونید محتوای اون رو تغییر بدید و اگه Read نداشته باشد نمی تونید اصلا محتویات اون فولدر رو ببینید.

هر فولدر share شده 2 نوع کنترل دسترسی داره که بهش Premissions می گن.

اولین Permissions مربوط به فولدرهایی هست که توی درایوهای NTFS هست و بهش NTFS Permissions می گن.
این Permissions ها خیلی وسیع و گسترده هست و گزینه های متعددی داره مثل Read و Write و Excute و Chenge و ....
اگه پارتیشن درایوتون FAT یا FAT32 هست این گزینه رو ندارید.
برای اینکه این Permissions ها رو ببینید و تغییر بدید روی فولدر یا فایلتون کیلیک راست کنید.Properties رو بزنید و برید به قسمت Security
در این قسمت اونها رو می بینید.البته بازم می گم این قسمت مربوط به NTFS هست نه FAT.
یک نکته ی دیگه هم هست که باید اینجا بگم اینه که Permissions به هر User یا Group داده می شه.
یعنی شما می تونید به User های خودتون Permissions ها یا سطح دسترسی های متفاوتی بدید.
اگه به گروه بدید اونموقع تمام اعضای اون گروه این Permissions ها رو خواهند داشت.

دومین نوع Permissions مربوط به Share Folder هست.یعنی هر فولدری یا فایلی که Share می شه یک سری Permisiions بهش اضافه می شه.این مجوزها محدود به 3 مورد Read و Chenge و FullControl می شه.
شما اگه بخواهید محتوای یک فولدر Share شده رو تغییر بدید باید مجوز Chenge رو برای اون User داشته باشید.
برای دسترسی به Share Permissions اول همون کاری که دوستمون گفت رو انجام بدید بعد روی فایل یا فولدر کیلیک راست کنید Properties رو بزنین از تب Sharing گزینه Permissions رو انتخاب کنید.

البته این نکته رو هم یاد آور می شم که Share Permissions با NTFS Permissions جمع می شه.یعنی اگه شما توی قسمت Share Permissions مجوز Chenge داشته باشدید ولی توی NTFS Permissions نداشته باشید بازم نمی تونید محتوای فولدر یا فایل رو تغییر بدید.

تا اینجا مربوط به مجوزها بود.البته موارد دیگه هم هست که برای اتصال به یک share فولدر نیاز هست.
برای اینکه با یک کامپیوتر در شبکه بتونید به قسمت share یک کامپیوتر دیگه دسترسی داشته باشید
باید اون دوتا کامپیوتر با هم Trust داشته باشند یا به عبارتی به هم اطمینان داشته باشند.
برای اینکه دوتا کامپیوتر بهم اطمینان داشته باشند شما باید با User و Pass کامپیوتر share شده به اون وصل بشید.
یعنی اگه بخواهید به قسمت Share شده یک کامپیوتر وصل بشید باید از اون کامپیوتر user و pass داشته باشید.

ممکنه تا الان گیج شده باشید ولی من برای شما خلاصه توضیح می دم که تمام موارد بالا رو شامل بشه :
1- شما باید یک User و Pass مشابه بر روی Server و Client درست کنید.
2 - وقتی که روی Server فولدر رو Share کردید باید به این user در قسمت SharePermissions مجوز Chenge رو بدید.
3-اگه درایور شما NTFS هست شما باید NTFS Persmissions رو هم به این user بدید.مثل Read , Write و ....
4-باید یکبار قیل از باز کردن فولدر Share شده با کامپیوتر سرور توسط این یوزر Trust پیدا کنید.

بعد از این 4 مرحله مطمئنا مشکل شما حل می شه.
برای اطمینان خاطر شما باید بگم که تمام موارد بالا با کدنویسی C# امکان پذیر هست و خود من اینکار رو کردم.

موفق باشید.

ahrimaneahurai
پنج شنبه 09 دی 1389, 17:53 عصر
اگه با دیتابیس کار می کنید که فقط نیازه تا کانکشنتون رو تغییر بدید اما اگه فایل share می کنید توی قسمت share فولدرتون everyone رو انتخاب کنید و دسترسی read/write رو براش فعال کنید