PDA

View Full Version : مبتدی: برای طراحی یک برنامه تحت شبکه چکار باید کرد؟

crying sphere
شنبه 11 دی 1389, 21:01 عصر
با سلام خدمت دوستان

من سوالی داشتم اینکه می خوام یک برنامه ای طراحی کنم که تحت شبکه هم کار بکنه. نرم افزارم یک بانک اطلاعاتیه.
برای این کار چکار باید بکنم. آیا باید کد نویسی خاصی بکنم؟ یا تنظیمات خاصی داره که باید انجامش بدم؟ کلا روش کار چطوریه؟

ممنون

ali_najari
شنبه 11 دی 1389, 21:51 عصر
دوست عزیز بانک شما چی هست؟
ولی در کل باید کد نویسی برای متصل شدن به بانک اطلاعاتی انجام دهید که شما میتونید IP سرور یا نام سرور رو بدید و به بانک متصل شوید!

mansourii
شنبه 11 دی 1389, 23:15 عصر
بله آقای نجاری درست میفرمایند.
برای نمونه
Dim MyObjectConnetction as new sqlconnetion("DataSource=******IP OR Name Network****;database=namedatabase;integrated security=true")

بجای ستاره ها (باید آی پی یا نام شبکه درج بشه)

crying sphere
یک شنبه 12 دی 1389, 09:55 صبح
دوست عزیز بانک شما چی هست؟
ولی در کل باید کد نویسی برای متصل شدن به بانک اطلاعاتی انجام دهید که شما میتونید IP سرور یا نام سرور رو بدید و به بانک متصل شوید!

با تشکر از دو دوست گرامی

بانک من SQL Server هست.
فقط با تعریف یک کانکشن استرینگ حله؟

ali_najari
یک شنبه 12 دی 1389, 11:51 صبح
بله دوست عزيز

فقط بايد SQLServer شما Enterprize باشه حتما

و كابلهاي شبكه نيز متصل باشد!

mahdi1373
دوشنبه 13 دی 1389, 00:03 صبح
سلام، یه سوال دارم
اگه بخوایم برنامه مون همین جوری توی اینترنت اجرا بشه، سایتی هست که به دیتابیس رو به طور رایگان در اختیار ما قرار بده؟

crying sphere
دوشنبه 13 دی 1389, 16:17 عصر
بله دوست عزيز

فقط بايد SQLServer شما Enterprize باشه حتما

و كابلهاي شبكه نيز متصل باشد!

با تشکر از دوست گرامی

حالا برنامه چطور آی پی سرور رو گیر بیاره که از اون استفاده کنه ؟

mansourii
دوشنبه 13 دی 1389, 18:18 عصر
با تشکر از دوست گرامی

-----------------------
مگه از شبکه LAN استفاده نمیکنید ؟ در این صورت خودتون بهش آی پی میدید

اگه هم شبکه اینترنت میخواید استفاده کنید (بصورت آنلاین) باید اول پورت های باز رو پیدا کنید / بعد در کوکی خودتون ذخیره میکنید/ و در آخر یک Shell براش میفرستید تا با دستاگه کامپیوتر شما همخوانی پیدا کند / و درآخر با یک دستور Ping مشاهده میکنید که شما با کامپیوتر مقابل ارتباط برقرار کردید (کامپیوتر شما سرور و کامپیوتر دوم کلاینت میشود)

اگه هم ارتباط آفلاین در اینترنت دارید / چندتا راه داره یکی از راههای آسونش استفاده از باگهاست (برای ارتباط با یوزرتون)

crying sphere
سه شنبه 14 دی 1389, 18:31 عصر
با تشکر از دوست گرامی

-----------------------
مگه از شبکه LAN استفاده نمیکنید ؟ در این صورت خودتون بهش آی پی میدید

اگه هم شبکه اینترنت میخواید استفاده کنید (بصورت آنلاین) باید اول پورت های باز رو پیدا کنید / بعد در کوکی خودتون ذخیره میکنید/ و در آخر یک Shell براش میفرستید تا با دستاگه کامپیوتر شما همخوانی پیدا کند / و درآخر با یک دستور Ping مشاهده میکنید که شما با کامپیوتر مقابل ارتباط برقرار کردید (کامپیوتر شما سرور و کامپیوتر دوم کلاینت میشود)

اگه هم ارتباط آفلاین در اینترنت دارید / چندتا راه داره یکی از راههای آسونش استفاده از باگهاست (برای ارتباط با یوزرتون)

من از شبکه LAN استفاده می کنم. آی پی سرور رو چطور بدست بیارم و به نرم افزار بدم؟

ممنون

b.mahsa
سه شنبه 14 دی 1389, 18:37 عصر
تو شبکه Lan شما دو نوع IP دارین. IP استاتیک، که خودتون به صورت دستی تنظیم میکنید. IP دینامیک که توسط DHCP به Client ها داده میشه.
شما باید از IP استاتیک استفاده کنید. تا IP سرورتون ثابت باشه. فقط دقت کنید IP سرور تو رنج IP های DHCP نباشه . خارج رنج بهش IP بدین. سرورتون رو که تنظیم کردین. connection تون رو بر اساس اون IP بنویسید.

crying sphere
سه شنبه 14 دی 1389, 19:35 عصر
تو شبکه Lan شما دو نوع IP دارین. IP استاتیک، که خودتون به صورت دستی تنظیم میکنید. IP دینامیک که توسط DHCP به Client ها داده میشه.
شما باید از IP استاتیک استفاده کنید. تا IP سرورتون ثابت باشه. فقط دقت کنید IP سرور تو رنج IP های DHCP نباشه . خارج رنج بهش IP بدین. سرورتون رو که تنظیم کردین. connection تون رو بر اساس اون IP بنویسید.

ببخشید من خودم باید برم اونجا IP رو تغییر بدم؟!!!
چجوری این کار رو نرم افزار بطور خودکار انجامش بده؟

ممنون

b.mahsa
سه شنبه 14 دی 1389, 20:08 عصر
بله خودتون باید برید اونجا. یا remote کنین رو سرورشون. Ip شو تنظیم کنین.

blackveli
سه شنبه 16 مهر 1392, 22:42 عصر
دوستان فکر نمبکنم این روش جالبی باشه،در این صورت اگر سرور فعال نبود ( سیستم سرور خاموش بود ) و در همون زمان کلاینت اطلاعاتی وارد کرد این اطلاعات کجا میرن؟
درست ترش فکرمبکنم این باشه که روی هر کلاینت یک اس کیو ال اکسپرس نصب بشه و در صورت خاموش بودن سیستم سرور این اطلاعات جایی برای ذخیره شدن داشته باشن.
اما نحوه ی خواندن این داده ها به نظر یکم مشکل میاد
مثلا اگه در یکی از جداولمون یک فیلد آیدی داشته باشیم و در 2 کلاینت اطلاعات وارد بشن ممکنه که آیدی هاشون باهم یکی باشه که در این صورت موقع فراخوانی در سیستم سرور به مشکل برمیخوریم.
دوستان اگه ایده یا راه حل بهتری دارند ارائه بدن لطفا

Mani_rf
چهارشنبه 17 مهر 1392, 16:24 عصر
:اشتباه: این تاپیک برای 3سال پیشه!

ramin_22
پنج شنبه 18 مهر 1392, 07:13 صبح
من هم دوست دارم یاد بگیرم اگر امکان داره یک آموزش کامل بگذارید