PDA

View Full Version : report viewer

MahmoodSafaeiMojarad
دوشنبه 13 دی 1389, 11:55 صبح
برای تهیه گزارش در سی شارپ با استفاده از ریپورت ویوور احتیاج به کمک دارم ؟:گیج:

hadi-z
دوشنبه 13 دی 1389, 12:00 عصر
خب الان مشکلتون دقیقا چیه؟

MahmoodSafaeiMojarad
دوشنبه 13 دی 1389, 12:03 عصر
سلام ، خوب من اصلا" نمی دونم از کجا باید شروع کنم یا چیکار باید بکنم
من یک دیتا اداپتور دارم که با یک sp پر شده ولی نمی دونم از اون چطوری پرینت بگیرم >
ممنون

hadi-z
دوشنبه 13 دی 1389, 12:14 عصر
اولا باید یک کریستال ریپورت ، تو پروژه تون داشته باشی تا بتونی تو report viewer نشونش بدی.

ثانیا تو این سایت ، کلی آموزش برای کار با کریستال ریپورت هست.

این یکیش:

http://barnamenevis.org/showthread.php?64328-مقاله-آموزشی-ارتباط-کریستال-با-C

اینم یکی دیگه:

http://barnamenevis.org/showthread.php?200244-ظ†ظ…ظˆظ†ظ‡-ع©ط§ط±-ع©ط±غŒط³طھط§ظ„-ط±غŒظ¾ظˆط±طھ-ط¯ط±-C-â€ژ

MahmoodSafaeiMojarad
دوشنبه 13 دی 1389, 12:55 عصر
متشکرم
اما اینها کار با کریستال ریپورت را توضیح دادند ، من ریپورت ویوور را می خواهم
اصلا" اینها با فرق دارند یا نه :اشتباه:

hadi-z
دوشنبه 13 دی 1389, 13:15 عصر
فرق دارن
ولی با هم رابطه هم دارن
یعنی report viewer وسیله نمایشه و کریستال ریپورت برای ست کردن گزارش و یا آماده سازی

bahar123
دوشنبه 13 دی 1389, 16:47 عصر
متشکرم
اما اینها کار با کریستال ریپورت را توضیح دادند ، من ریپورت ویوور را می خواهم
اصلا" اینها با فرق دارند یا نه :اشتباه:

بله کاملا مایکروسافت ریپورت و کریستال ریپورت باهم متفاوت هستند و ربطی به هم ندارند.طریقه گزارشگیری با مایکروسافت ریپورت رو برات توضیح میدم.
برای اینکار شما به پروژه تون یک فایل RDLC (در قسمت add new item) اضافه کنید. در اونجا باید یک دیتاست از جدول یا ویویی که میخوای نمایش بدی باید بسازی و یا اگه داری اونو انتخاب کنی.بر اساس داده های اون دیتاست presentation گزارشت رو توی این فایل RDLC باید بسازی و داده هایی که میخوای نمایش بدی از دیتاست روی کنترلها قرار بدی.
در نهایت این صفحه رو ذخیره کنو برو به فرمی که میخوای در موقع اجرا ریپورت ویوور درون اون گزارشت رو نشون بده.یک ریپورت ویوور روی اون بنداز و از مثلث کنار ریپورت ویور datasource(دقیقا تکست این قسمت یادم نیست) فایل RDLC روت انتخاب کن.میبینی که اتومایتک دیتاست وآداپترت در زیر فرم اضافه شدن و اتوماتیک در رویداد form_load هم نحوه اتصال نوشته شده.شما فقط یک سطر رو به زیر کد اتصال اضافه میکنی و اون این هست:
this.reportViewer1.RefreshReport();
اگه قرار هست به ریپورتت پارامتر پاس بدی اون یکسری کارهای دیگه داره که اگه خواستی پیغام بذار برات توضیح بدم.
موفق باشید