PDA

View Full Version : سوال: ایجاد یک کنترل در حال اجرا از طوری که از یک کنترل روی فرم وراثت ببرد ، یه جوری ازش کپی کنه

mostafa_hamzeh
دوشنبه 13 دی 1389, 19:03 عصر
سلام
من یه picturebox دارم روی فرم به اسم pb_1 می خواستم که هر وقت روی فرم کلیک شد عین pb_1 واسم بسازه ، یه جوری ازش کپی بگیره

archDevil
دوشنبه 13 دی 1389, 19:17 عصر
با سلام خدمت شما دوست عزیز
برای این کار می تونی توسط کد یه پیکچر باکس دیگه به فرم اضافه کنی بعد مشخصاتش رو مقدار دهی کنی
به همین سادگی توی سی شارپ چون شی گرا هستش می تونی به سادگی از کلاس پیچر باکس یه شی بسازی سپس برای اون شی مشخصاتش رو مقدار دهی کنی و به طور مثال خاصیت Pictureش رو مقدار دهی کنی
مثلاً
this.label1 = new System.Windows.Forms.Label();
دستور بالا یه لیبل ایجاد می کنه
ودستور های زیر مشخصاتش رو تغییر می ده
// label1
//
this.label1.BackColor = System.Drawing.Color.FromArgb(((int)(((byte)(255)) )), ((int)(((byte)(255)))), ((int)(((byte)(192)))));
this.label1.Location = new System.Drawing.Point(12, 9);
this.label1.Name = "label1";
this.label1.Size = new System.Drawing.Size(101, 30);
this.label1.TabIndex = 0;
this.label1.Text = "One";
موفق باشی
امید وارم تونسته باشم کمک کنم .

archDevil
دوشنبه 13 دی 1389, 19:19 عصر
با سلام خدمت شما دوست عزیز
برای این کار می تونی توسط کد یه پیکچر باکس دیگه به فرم اضافه کنی بعد مشخصاتش رو مقدار دهی کنی
به همین سادگی توی سی شارپ چون شی گرا هستش می تونی به سادگی از کلاس پیچر باکس یه شی بسازی سپس برای اون شی مشخصاتش رو مقدار دهی کنی و به طور مثال خاصیت Pictureش رو مقدار دهی کنی
مثلاً
this.label1 = new System.Windows.Forms.Label();
دستور بالا یه لیبل ایجاد می کنه
ودستور های زیر مشخصاتش رو تغییر می ده
// label1
//
this.label1.BackColor = System.Drawing.Color.FromArgb(((int)(((byte)(255)) )), ((int)(((byte)(255)))), ((int)(((byte)(192)))));
this.label1.Location = new System.Drawing.Point(12, 9);
this.label1.Name = "label1";
this.label1.Size = new System.Drawing.Size(101, 30);
this.label1.TabIndex = 0;
this.label1.Text = "One";
موفق باشی
امید وارم تونسته باشم کمک کنم .