PDA

View Full Version : مبتدی: كمك در مورد طراحي سايت با php

majidconnection
چهارشنبه 15 دی 1389, 14:39 عصر
سلام
خسته نباشيد
من به تازگي يه كتاب براي برنامه نويسي php خوندم به طور كامل ، اما الان نميدونم كه چطوري و از كجا بايد طراحي سايت رو شروع كنم.
اگر ميشه يه كمك به ما بديد!!!!!!!!!!

ghasemweb
چهارشنبه 15 دی 1389, 14:55 عصر
اولش باید سرور محلی یا لوکال راه اندازی کنی که میتونی نرم افزار wamp server 2 رو نصب کنی و بعدش هر کدی که مینویسی تو پوشه www تو محل نصب wamp بندازی و بعدش تست کنی البته اگر با راه اندازی سرور مشکل داشتی بگو تا بیشتر کمکت کنیم

majidconnection
چهارشنبه 15 دی 1389, 14:58 عصر
اولش باید سرور محلی یا لوکال راه اندازی کنی که میتونی نرم افزار wamp server 2 رو نصب کنی و بعدش هر کدی که مینویسی تو پوشه www تو محل نصب wamp بندازی و بعدش تست کنی البته اگر با راه اندازی سرور مشکل داشتی بگو تا بیشتر کمکت کنیم

اين كارهارو كه بلدم
منظورم اينه كه ميخوام يه چيزي تو مايه هاي cms طراحي كنم

mohsen6500
چهارشنبه 15 دی 1389, 15:43 عصر
اگر مبندی هستی که حالا زوده
اگر هم بلدی
که باید یه کنترل پنل بسازی واسه مدیر
یکی واسه کاربرا
که بتونند متن ارسال کنند
نظر بدن
با هم دیگه نظر خصوصی بدن
اینا چیزای اولیه ای هست که یه سایت مدیریت محتوا نیاز داره

UnnamE
چهارشنبه 15 دی 1389, 16:01 عصر
به نظر من وضعيت شما يه تزاژدي هستش الان!!
حالا حالا ها راه دراز و طويل و عريض در پيش داري!

mirzajavad
چهارشنبه 15 دی 1389, 16:30 عصر
براي شروع اينو بررسي كن http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=102123
آموزشهايي كه توي انجمن سايت رايت كليك هستش براي شروع خوبه http://www.rightclick.ir

zednet
چهارشنبه 15 دی 1389, 16:30 عصر
برای اینکه یک پروژه را شروع کنی باید بدونی که می خواهی چیکار کنی.
یک Proposal از پروژه ای که مد نظر داری (مثلا یک CMS) می نویسی و تمام نیازها را توش جزء به جزء ذکر می کنی.
بعد یک Framework برای کاری که می خوای انجام بدی انتخاب می کنی. (CodeIgniter - Zend - CakePHP ,...)
اگر هم تواناییش رو داشتی می تونی برای پروژت، خودت یک Framework طراحی کنی.
بعد باید روی UI وب سایتت تحقیق کنی.
اگر CSS و Framework های جاوااسکریپت کار کرده باشی می تونی یک UI کاربرپسند طراحی کنی.

این خلاصه اون چیزی بود که شما پرسیدید و اصول طراحی حرفه ای یک پروژه بود.
نتنها شما بلکه هر کسی که بخواد یک پروژه را کلید بزنه باید این اصول را رعایت کنه.
ولی پیشنهاد می کنم از پروژه های کوچیک شروع کنید تا راه بیفتید.

-= موفق باشید =-

parsidev
چهارشنبه 15 دی 1389, 18:55 عصر
سلام
بهترین کار اینه که ابتدا یک هدف (پروژه حتی کوچک ولی عملی) تعیین کنی و هدفتو مکتوب بنویسی
مثلا:
من می خوام یه سایت طراح کنم که بتونم طبقه بندی های مختلفی ایجاد کنم و برای هر طبقه بندی بتونم محتوایی ثبت کنم و بتونم محتوای این طبقه بندی ها رو به صورت آرشیو ببینم و افرادی که محتوای ثبت شده رو می بینند بتون نظر خودشون رو ثبت کنن و بتونن در کل محتوا یا محتوای یک طبقه بندی جستجو کنند و نتیجه جستجو رو ببینند.
همچنین می خوام بتونم محتوا های ثبت شده رو ویرایش یا حذف کنمٰ نظرات کاربران رو هم می خوام بتونم ویرایش و حذف کنم.
خوب حالا که هدفتون مکتوب شد می دونید باید دنبال چی باشین و چه کاری باید انجام بدین.
در کل شروع کار رو در قالب یک پروژه کوچک حتی برای خودت می تونی کلید بزنی.
با احترام

parsidev
چهارشنبه 15 دی 1389, 18:56 عصر
سلام
بهترین کار اینه که ابتدا یک هدف (پروژه حتی کوچک ولی عملی) تعیین کنی و هدفتو مکتوب بنویسی
مثلا:
من می خوام یه سایت طراح کنم که بتونم طبقه بندی های مختلفی ایجاد کنم و برای هر طبقه بندی بتونم محتوایی ثبت کنم و بتونم محتوای این طبقه بندی ها رو به صورت آرشیو ببینم و افرادی که محتوای ثبت شده رو می بینند بتون نظر خودشون رو ثبت کنن و بتونن در کل محتوا یا محتوای یک طبقه بندی جستجو کنند و نتیجه جستجو رو ببینند.
همچنین می خوام بتونم محتوا های ثبت شده رو ویرایش یا حذف کنمٰ نظرات کاربران رو هم می خوام بتونم ویرایش و حذف کنم.
خوب حالا که هدفتون مکتوب شد می دونید باید دنبال چی باشین و چه کاری باید انجام بدین.
در کل شروع کار رو در قالب یک پروژه کوچک حتی برای خودت می تونی کلید بزنی.
با احترام

ghasemweb
پنج شنبه 16 دی 1389, 12:00 عصر
به نظرات مفيد دوستان اضافه كنم كه شما سعي كن يكي از پروژه هاي زير رو در حد توانايي خودت انجام بدي با توجه به اصول بخش هاي مختلفش يعني طراحي بانك ، ui و ... كه اين طوري رفته رفته تو php پيشرفت ميكني .
سايت خبر رساني
سايت اگهي
سايت فروشگاه
سايت مديريت فست فود
سايت مسائل بازي و هر عنواني كه به ذهن خودت خطور ميكنه .

majidconnection
پنج شنبه 16 دی 1389, 19:27 عصر
از همه كساني كه نظر دادند خيلي ممنونم

mohialden
یک شنبه 27 آذر 1390, 11:25 صبح
سلام.ببخشيد من مي خواستم پلير سايتم رو عوض كنم كسي هست كمك كند خواهش مي كنم خيلي احتياج دارم ممنون مي شوم
mohialden@gmail.com