PDA

View Full Version : مبتدی: طراحی فرم اسکرول بار دار

sayan
جمعه 17 دی 1389, 15:08 عصر
سلام دوستان وقت.
میخوام برنامه ام یه فرم 800 در 600باشه. و با دادن تعداد به textbox ای به آن تعداد روی فرم کنترل Panel
اضافه بشه
همچنین در نظر داشته باشید که اگر تعداد و یا سایز panel ها بیشتر از سایز فرم برنامه ام باشه میخوام فرم ام
اسکرول بار دار بشه تا بتونم تمام panel ها را ببینم. میدونید میخوام یه جوری مثل مثلا word باشه یه موقع 1 صفحه داره یا 2 صفحه یا ...
بدجوری توی این مشکل گیر کردم تقاضای کمک دارم.
با تشکر.

abbas.oveissi
جمعه 17 دی 1389, 15:24 عصر
سلام دوستان وقت.
میخوام برنامه ام یه فرم 800 در 600باشه. و با دادن تعداد به textbox ای به آن تعداد روی فرم کنترل Panel
اضافه بشه
همچنین در نظر داشته باشید که اگر تعداد و یا سایز panel ها بیشتر از سایز فرم برنامه ام باشه میخوام فرم ام
اسکرول بار دار بشه تا بتونم تمام panel ها را ببینم. میدونید میخوام یه جوری مثل مثلا word باشه یه موقع 1 صفحه داره یا 2 صفحه یا ...
بدجوری توی این مشکل گیر کردم تقاضای کمک دارم.
با تشکر.

دوست عزیز این برنامه ای که الان برات نوشتم رو ضمیمه کردم،دانلود کن اگه مشکلی یا سوالی بود بپرس،فکر کنم همین چیزی که ساختم رو میخوای . یه دکمه گذاشتم که بزنی panel به برنامه اضافه میکنه،و اگر از اندازه فرم بیشتر بشن،scroll دار میشه فرم .

sayan
جمعه 17 دی 1389, 19:01 عصر
مرسی دوست عزیز.
البته من یک form از طریق کد به برنامه اضافه میکنم و در run time کنترل ها رو به اون اضافه کنم. ولی مثل کد شما برای آن کار نمی کند.
حتی خاصیت auto Scroll فرم ایجاد شده رو هم true کردم ولی جواب نداد.:ناراحت:
:تشویق:

abbas.oveissi
شنبه 18 دی 1389, 14:26 عصر
مرسی دوست عزیز.
البته من یک form از طریق کد به برنامه اضافه میکنم و در run time کنترل ها رو به اون اضافه کنم. ولی مثل کد شما برای آن کار نمی کند.
حتی خاصیت auto Scroll فرم ایجاد شده رو هم true کردم ولی جواب نداد.:ناراحت:
:تشویق:

برنامه رو اینجا ضمیمه کن که منم ببینم چه جور نوشتی،شاید تونستم برات درستش کنم

************************************************** *****************************
ویرایش 1 : جواب رو برات ایمیل کردم