PDA

View Full Version : MSDN 2003 در چه سطحی آموزش میده؟

Sepehrnoush
چهارشنبه 26 مرداد 1384, 18:29 عصر
میخاستم بدونم کسی که تازه میخاد vb.net رو یاد بگیره و vb رو هم بلد نیست. آیا هر چیزی که لازم داره تو همون MSDN2003 پیدا میشه یا این که باید MSDN2000 رو هم داشته باشه؟

به صورت خلاصه‌تر:
تو مطالب MSDN2003 فرض بر اینه که شما مبتدی هستید یا فرض بر اینه که شما vb6 رو بلدید؟

vbapr2005
چهارشنبه 26 مرداد 1384, 20:13 عصر
آها. این دقیقا همون چیزیه که من فکر میکردم هست!
یعنی نباید فکر کنی که MSDN برای افراد مبتدیه. من یه کتاب هست که بهت سفارش میکنم بخونی : VB.Net جیمز فاکسال. این آقا جز یکی از برنامه نویس های Microsoft هستش اما کتابش اند سمبل کاریه(یعنی هر جایی که بحث به یه جای جالب رسیده گفته : ادامه ی این بحث از سطح کتاب خارجه) اما اولاشو خوب توضیح داده. و اون برای کسی که میخواد با محیط VS.Net آشنا بشه خیلی خوبه

Sepehrnoush
جمعه 28 مرداد 1384, 17:38 عصر
لینک دانلود این کتاب رو شما دارید؟ یا حداقل اسپل اسم این بنده خدا رو به انگلیسی میدونید؟

آخه جست و جوی من برای هیچ کدوم از عبارت های - James Fauksull و James Fauksall و James Fauksaull– نتیجه ای در بر نداشت.

بابک زواری
جمعه 28 مرداد 1384, 17:46 عصر
دوست عزیز یک کتاب فارسی رو توی این بخش گذاشتم
آموزش VB.NET میتوین اون رو هم دانلود کنی

vbapr2005
جمعه 28 مرداد 1384, 18:17 عصر
معذرت میخوام. اسم اون که James Foxall هستش و اون کتاب هم برای Sams Publication هست. اما این کتابه هم که آقای زواری گفت خیلی باحاله (یعنی خیلی خیلی باحاله و خیلی از جاهایی که برادر James! گقته "این دیگه از سطح ما خارجه و توضیح نمیدم" رو آقایان جامد بنایی و امیر احسانی قشنگ تا آخرش گفته ان.
ای کاش یکی بهم میگفت چرا خیلی از اونایی که میگن این مطلب توی این قسمت هست چرا دقیقا لینکش رو نمیدن؟
راستی سپهر تو فکر گرفتن کتاب برادر فاکسال از تو اینترنت نباش و اگه میخوای بخریش برو به کتاب فروشیهای کامپیوتری چون فکر نکنم بتونی تو اینترنت پیداش کنی

بابک زواری
جمعه 28 مرداد 1384, 20:16 عصر
ای کاش یکی بهم میگفت چرا خیلی از اونایی که میگن این مطلب توی این قسمت هست چرا دقیقا لینکش رو نمیدن؟

چون اولا سایت بخش جستجو داره که فکر کنم کار میکنه که طرف میتونه استفاده کنه ؛ دوم اینکه وقت زیادی نداریم که جستجو کنیم و لقمه رو بذاریم دهن طرف ؛ هر کس مشکلی داره باید یکم هم به خودش فشار بیاره و یک کاری بکنه .

Sepehrnoush
یک شنبه 30 مرداد 1384, 03:39 صبح
ممنون از هر دو ولی این کتاب آقایان بنایی و احسانی رو من تا صفحه 50 خوندم(به روش روزنامه ای ). از نظر سادگی آموزش عالی بود ولی به نظرم شبیه این بود که بخای به یه تازه کار استفاده از یاهو مسنجر رو یاد بدی(رو این دکمه که عکس فلان داره بزن بعد رو اون دکمه که عکس فلان داره بزن حالا رو این کله های خندان کلیک کن....)
من دنبال کتاب یا مجموعه کتابهایی میگردم که vb.net رو به صورت کامل و از ابتدا یاد بده طوری که وقتی تموم شد چیزی جا نمونده باشه. مطمئناً چنین مجموعه ای به فارسی گیر نمیاد. اگر هم سعی کنی با سرچ پیدا کنی معمولا یه سری کتاب و مقاله جدا جدا پیدا میکنی که پیوستگی لازم رو نداره.
در واقع سوال اول رو(که خیلی بد پرسیدم) برای این منظور پرسیدم که هیچ چیزی(از دانستنیهای لازم برای vb.net) از زیر دستم در نره.

vbapr2005
یک شنبه 30 مرداد 1384, 07:34 صبح
آقا من ازت خواهش می کنم به خوندن این کتاب ادامه بده. مطمئن باش به جاهای باحالش نرسیدی. خواهش می کنم ادمه بده. واقعا اون اولاش خیلی خیلی ساده تر از ادامشه.

صابر
دوشنبه 31 مرداد 1384, 01:54 صبح
آقا به فارسی هم گیر میاد!
ترجمه‌ی کتاب برادر دایتل! نشر آیلار.
اگه خواستی جستجو کنی، اینجوریه: deitel

Sepehrnoush
سه شنبه 01 شهریور 1384, 05:17 صبح
از هر دو دوستان ممنون
چشم ادامه میدم

omid_Ahmadi
سه شنبه 01 شهریور 1384, 06:57 صبح
من دنبال کتاب یا مجموعه کتابهایی میگردم که vb.net رو به صورت کامل و از ابتدا یاد بده طوری که وقتی تموم شد چیزی جا نمونده باشه.

من که تا حالا کتابی رو ندیدم که تونسته باشه یه تکنولوژی رو از پایه تا انتهای اون یاد بده. برای اینکه VB.NET رو خوب یاد بگیری بهتره اول یه کتاب مبانی خوب از این زبان بخونی (کتابهای انتشارات Wrox خیلی کتابهای خوبی هستند) بعد حداقل باید 7 یا 8 تا کتاب دیگه بخونی تا بتونی تقریبا به این زبان مسلط بشی

mehrdotnet
سه شنبه 01 شهریور 1384, 09:10 صبح
سلام
قبلاً راجع به کتابهای دات نت زیاد صحبت شده که یه سرچ کوچیک مؤید این حرف منه.
کتاب deitelها رو هم من مطالعه کردم ولی نسبت به حجم زیادش چندان به نظرم جالب نیومد بعضی از مطالب رو زیادی کش داده و در بعضی موارد توضیح واضحات میده. به نظر من یه کمی خسته کننده است. البته این نظر شخصی منه. فکر نکنم به خوندنش بیارزه! برای کسی خوبه که اصلاً به عمرش برنامه ننوشته باشه.

omidjadidolislam
سه شنبه 12 خرداد 1388, 20:18 عصر
آقا اگه کسی این کتاب و میخواهد ایمیل خودشو بگه تا براش بفرستم

sogand_62
پنج شنبه 21 خرداد 1388, 19:38 عصر
آقا اگه کسی این کتاب و میخواهد ایمیل خودشو بگه تا براش بفرستم
سلام. لطف میکنید این کتاب را ک فرمودید به این آدری ایمیل کنید ممنون میشم
ati_1656@yahoo.com

rasep1983
چهارشنبه 10 تیر 1388, 15:07 عصر
خوب آپلودش کن همه بگیرن چه کاریه؟