PDA

View Full Version : سوال: مشکل با نمایش عبارات فارسی

BORHAN TEC
جمعه 17 دی 1389, 22:52 عصر
سلام به همگی...

من به تازگی نرم افزار RAD PHP XE رو روی سیستمم نصب کرده ام و باید بگویم که هیچ آشنایی قبلی هم با PHP ندارم(لااقل در عمل که اینطور است).
موقعی که خاصیت Caption یک Button را به یک عبارت فارسی ست می کنم فقط می توانم تعدادی علامت سوال مشاهده کنم. لطفاً راهنمایی کنید.

با تشکر فراوان... :قلب:

BORHAN TEC
جمعه 17 دی 1389, 22:56 عصر
این هم یک عکس در رابطه با این مشکل:

Program3r
شنبه 18 دی 1389, 00:38 صبح
encoding رو utf-8 کن

MMSHFE
شنبه 18 دی 1389, 09:07 صبح
با سلام، اين امكان در HTML وجود داره كه توسط كد، به مرورگر اعلام كنيد چه كدگذاري رو انتخاب كنه و نياز نباشه كاربر اين كار رو انجام بده. اگه صفحه رو بصورت Unicode ذخيره كرديد، تگ زير رو در قسمت HEAD صفحه قرار بديد:

<META http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8"/>
و اگه بصورت ANSI ذخيره كردين، براي نمايش درست اطلاعات فارسي، بايد كدگذاري Arabic رو انتخاب كنيد:

<META http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1256"/>
اينطوري مشكلتون برطرف خواهد شد.
موفق و مؤيد باشيد.

sina39000
سه شنبه 28 آذر 1391, 09:29 صبح
سلام به همه دوستان
من به تازگي RADPHP XE2 رو سيستمم نصب كردم كلا با اشيائي كه Caption يا متن فارسي دارن مشكلي ندارم فقط وقتي با يه DBGRID به ديتا بيس MySQL وصل ميشم داده هاي فارسي رو توش به صورت ؟؟؟؟؟؟ ميبينم حتي وقتي يه TextBox رو هم به يكي از فيلدهاي فارسي ديتابيس وصل ميكنم باز همين مشكل رو داره.
ضمنا وقتي با كدهاي نرمال PHP به همون ديتابيس وصل ميشم همه چي درسته.
ضمنا تقريبا هرچه مشخصه براي UTF8 كردن فرم ويا كنترل وجود داشت رو ست كردم، نشد كه نشد.

MMSHFE
سه شنبه 28 آذر 1391, 14:48 عصر
باید خودتون بصورت دستی توی کدها هرجا به دیتابیس وصل میشه (یا کلاً تابع اتصال به دیتابیس) بعد از انتخاب دیتابیس یعنی بعد از دستور mysql_select_db دستور زیر رو بنویسید:

mysql_query('SET NAMES \'utf8\'');
mysql_set_charset('utf8');

sina39000
چهارشنبه 29 آذر 1391, 07:49 صبح
ولي اين برنامه كد ها رو از توي يكسري توابع خيلي پيچيده احضار ميكنه در واقع وقي شما به سورس برنامه مراجعه ميكنيد ميبينيد نهايتا 20 خط بيشتر نيست و بقيه بوسيله include از يك تعداد فايلاي داخلي برداشته شده و كاري كه شما گفتيد مستلزم دستكاري توي اون كدهاست.
راه ديگه اي كه نياز به دستكاري اينچنيني نباشه نيست؟

MMSHFE
چهارشنبه 29 آذر 1391, 15:11 عصر
نه متأسفانه. باید کد رو بررسی کنید. اما معمولاً در چنین پروژه هایی همه فایلها برای خوندن و کلاً کار با دیتابیس، از یک فایل مشترک استفاده میکنن. باید اون رو پیدا کنید.