PDA

View Full Version : سوال: برگرداندن اطلاعات از دستگاه pos

8611670474
دوشنبه 20 دی 1389, 17:50 عصر
سلام دوستان.

میخواستم ببینم میشه از دستگاههای pos در C# خروجی گرفت؟
یعنی مثلا ، اگه کارتی در این دستگاه کشیده شد ، اطلاعات صاحب حساب روی مانیتور بیاد.
اصلا دستگاه pos این امکانو داره؟

meysamrt
دوشنبه 20 دی 1389, 18:38 عصر
بله كه داره. فكر ميكنيد وقتي دستگاه ATM خرابه و شما ميريد تو بانك اون برنامه چطور از روي كارت كشيده شده تو pos به شما پول ميده؟

علیرضا حسن زاده
دوشنبه 20 دی 1389, 19:36 عصر
بله كه داره. فكر ميكنيد وقتي دستگاه ATM خرابه و شما ميريد تو بانك اون برنامه چطور از روي كارت كشيده شده تو pos به شما پول ميده؟
دستگاه POS به خودی خود این امکان رو نداره (به این هم فکر کنید که کامپیوتر بانک به شبکه بانکی متصل هست و با داشتن شماره کارت می تونه مشخصات رو بگیره)
دستگاه POS تا جایی که من می دونم یه شماره تراکنش البته درصورت انجام شدن اون به کامپیوتر می تونه برگردونه و اگر هم تراکنش ناموفق بود که سیگنال و پیام عدم موفقیت تراکنش رو برمی گردونه
ضمنا میشه بفرمایید با چه مدلی می خواید این کار رو انجام بدید و آیا کامپوننت های مربوطه رو دارید؟

8611670474
دوشنبه 20 دی 1389, 22:13 عصر
الان فقط در حد یه طرح برای خودم مطرح کردم.
دارم تازه اطلاعات جمع آوری میکنم.اما نمیدونم به کدوم سمت برم؟
نوعش فرقی نمیکنه.
جز شماره تراکنش میتونه شماره کارت هم ارسال کنه؟

علیرضا حسن زاده
سه شنبه 21 دی 1389, 08:34 صبح
اگه از من می شنوی کلا دنبالش نباش چون زیاد به درد بخور نیست و به زحمتش نمی ارزه و گیر آوردن کامپوننت اتصال به دستگاه هم به این راحتیا نیست (مطمئنا خودتون هم قصد نوشتن این کامپوننت رو ندارید)
شماره کارت به چه دردی می خوره؟ البته اگه تو خروجی که دستگاه های POS و ATM می دن نگاه کنید ارقام وسط برای شماره کارت ستاره نشون میده یعنی دلیل امنیتی خوبی داره که شماره کارت رو بشما نده

ولی اگه دوست دارین دنبال این کار(به نظر من بیهوده) باشید تا جایی که بلدم کمکتون می کنم

8611670474
سه شنبه 21 دی 1389, 17:03 عصر
خیلی ممنون.
ولی از روی اجباره.
باید برنامه ای بنویسم که بعد از پرداخت به وسیله pos ، یه ایمیل ارسال کنه به صاحب حساب.
اگر به نتیجه ای برسم ، حتما تو همین تاپیک توضیحاتشو میزارم.

علیرضا حسن زاده
چهارشنبه 22 دی 1389, 08:53 صبح
در سیستم پرداخت POS معمولا صاحب حساب هم حضور داره.
شما چه جوری می خوای ایمیل صاحب حساب رو داشته باشی؟ تو دیتابیس خودتون ذخیره می کنید؟