PDA

View Full Version : گفتگو: کسی با JAVA FX کار کرده ؟

franchesco
چهارشنبه 29 دی 1389, 18:34 عصر
سلام

کسی از دوستان تا حالا به JAVA FX کار کرده ؟ اگه اره چطور بوده ؟ کار باهاش نسبت به Flex یا Flash آسون تره یا سخت تر؟

Syamah
دوشنبه 18 بهمن 1389, 16:49 عصر
از لحاظ کارایی بهتر از فلاشه .ولی در اصل باید JavaFx رو با WPF مقایسه کنیم نه فلاش و چیزایه دیگه که از این لحاظ خیلی بهتر از WPF عمل میکنه ولی اگه هدف RIA (Rich Inter Application باشه هیچ چیز نمیشه HTML5 + JQuery و برای اثبات ادعام می تونم eyeOS رو معرفی کنم.

franchesco
شنبه 23 بهمن 1389, 18:59 عصر
شما خودتون باهاش کار کردین ؟ یاد گرفتنش چقد طول میکشه ؟

sia_2007
شنبه 23 بهمن 1389, 19:59 عصر
دوست عزیز؛ WPF ؛ Solution شرکت مایکروسافت برای UI مبتنی بر Direct X هستش.
گمونم شما؛ Silverlight رو با WPF اشتباه گرفتید
Silverlight یک Plug in هستش که بر روی مرورگر نصب میشه؛ و برنامه های کوچکی مبتنی بر Runtime خودش که مثلا با #C رو نوشته رو Run میکنه.
موفق باشید.

Syamah
یک شنبه 24 بهمن 1389, 18:10 عصر
دوست عزیز؛ WPF ؛ Solution شرکت مایکروسافت برای UI مبتنی بر Direct X هستش.
گمونم شما؛ Silverlight رو با WPF اشتباه گرفتید
Silverlight یک Plug in هستش که بر روی مرورگر نصب میشه؛ و برنامه های کوچکی مبتنی بر Runtime خودش که مثلا با #C رو نوشته رو Run میکنه.
موفق باشید.

من میزان زیادی بر روی کد های دات نت (کد های سورس دات نت) مطالعه کردم و میشه گفت Silverlight و WPF از جهاتی یکی هستند و دارای ریشه یکسانی دارند .

sia_2007
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 10:39 صبح
بله از جهاتی شبیه هستند
ولی دارای Runtime های متفاوتی هستن.

m44miri
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 11:09 صبح
من دوتا پروژه تا حالا باهاش کار کردم.از نظر غنا بهتر از swing است.افکتها و کارکردهای تحت وب خوبی داره و بقول دوستمون به پای css , ajax ,html5 نمیرسه.هنوز هم نقصهای زیادی داره.بزرگترین مشکلش بار زیادی است که در افکتها از cpu میکشه.مثلا من لوگوی شرکتی که براش برنامه نوشته بودم را طوری کد زدم که هر ۵ ثانیه دور خودش میچرخید.باری که از cpu میکشید ۷۰ درصد بود.در دات نت آخرین ویرایش مبحثی بنام مولتیترد وجود داره که کاربر درگیر جزییات ترد ها نمیشه.اما در نسخه ۲ javafx تازه دارند روش کار میکنند.من هنوزهم در ترد javafx مشکلات اساسی دارم.یک مشکل دیگه که خیلی بده همون مبحث نصب jre برای استفاده از javafx در client است.,واقعا این قضیه نصب jvm روی کلاینت خیلی موضوع مسخره ایه.که کلا جاوا را تحت تاثیر خودش گذاشته.میدونم که از اول بوده و مفسره اما واقعا باید فکری بحالش بشه.

mp_mp353
یک شنبه 16 بهمن 1390, 18:04 عصر
دوستان اگرچه از تاریخ این پست زیاد گذشته ولی میخواستم ببینم آیا کسی آموزشی در رابطه با javafx داره به من بده؟
ممنونم.

m44miri
شنبه 29 بهمن 1390, 23:18 عصر
متاسفانه با تغییر رویه گسترش javafx پس از خرید sun توسط oracle تقریبا 2 سال پیش oracle تصمیم بر این گرفت که JAVAFX SCRIPT را که یک زبان اسکریپتی بود را کلا خلاص کنه و بره سراغ همون زبان جاوا.تقریبا 2 سال میشه که javafx لنگ در هواست.تازه نسخه 2 روی ویندوز stable شده ولی هنوز روی دو سیستم عامل apple و linux در مرحله گسترشه. قدرت این زبان فوق العاده در کارهای وبی زیاد شده و از خیلی جهات روش کار شده اما تا روی دوسیستم عامل دیگه نسخه باثباتش ارائه نشه کتاب جدیدی براش منتشر نمیشه هر کتابی هم که تا الان منتشر شده مربوط به javafx script میشه که نسخه قدیمی تر اونه. بهترین آموزش در حال حاضر خود سایت javafx.com است اما آموزش زیادی روش قرار نداره.ولی از نظر زبان به جاوای استانداد خیلی شبیه. خوب یخورده باید صبر کنید به وقتش یک عالمه example و sample روی سایت قرار میگیره که نیاز شما را برطرف خواهد کرد.فعلا باید تا Q3 امسال صبر کنید.تقریبا شش ماه دیگه. من خودم به شدت اخبار javafx را پیگیری می کنم.
چون من خوراکم لینوکسه منتظر نسخه لینوکسیشم.به محض اینکه ارائه بشه همینجا جار میزنمش:قهقهه:
یک موضوع جالب دیگه هم که بحث داغ شد بگم اینه که در cpu جدید ARM به اسم cortex15 خوشبختانه javafx براش compatible شده.
این یعنی که arm دست برنامه نویس را برای تولید application باز تر کرده.
http://www.arm.com/products/processors/cortex-a/cortex-a15.php

L u k e
شنبه 03 تیر 1391, 18:58 عصر
من دارم باهاش یه نرم افزار برای اوبونتو می نویسم با نسخه ی 2.2 ش
خیلی جالبه پترنش فکر کنم mvc باشه واقعا می تونه انقلابی به پا کنه تو Application ها مخصوصا تو لینوکس ، هنوز جای کار داره ولی خیلی چیز باهالیه
واقعا هیچ چی Css نمی شه تو Design
اینم برنامه ای که طراحی کردم
http://up98.org/upload/server1/02/j/uvoopi0e1jwvadupmsgm.png

spiderman200700
شنبه 08 مهر 1391, 14:24 عصر
من تازه شروع به یاد گیری JavaFX کردم. خیلی باهاش حال کردم فوق العادس.
مخصوصا اینکه میشه از css توش استفاده کرد. البته فقط یه جورایی syntax طراحی UIش شبیه css هست. اگه میشد همونطوری که توی وب از css استفاده میکردیم توی JavaFx هم ازش استفاده کنیم خیلی عالی میشد.
البته اونطور که من شنیدم قراره دستورات css3 هم در نسخه های بعدی توی JavaFX شبیه سازی بشه.
مثل اینکه اوراکل جدیدا تصمیم گرفته کلا یه کم جاوا رو ارتقا بده.
امیدوارم واقعا این کار رو بکنه.

mojtab23
سه شنبه 19 آذر 1392, 22:15 عصر
من هم باهاش کار کردم از نظر گرافیکی خیلی انعطاف پذیره و با css و svg میشه کارای زیادی انجام داد الان هم آموزشای اون توی خود سایت سایت اوراکل و هم تو سایتای دیگه زیاده و با جاوا 8 قراره خیلی خوب کار کنه.
http://docs.oracle.com/javafx/
و
http://fxexperience.com
می تونید آموزشایی رو پیدا کنید.