PDA

View Full Version : سوال: کمک در تحلیل کد مربوط به پرینت متن richtextbox

reza_edu
پنج شنبه 30 دی 1389, 11:21 صبح
سلام دوستان من خیلی دنبال این موضوع یعنی چاپ متن نوشته شده در richtextbox اما متاسفانه نه تو این سایت نه تو سایت های دیگه (البته بغییر از code project) هیچ کد بدرد بخوری نبود یه کدیم که یکی از مدیران سایت گفته بود همچین جالبن نبود چون بصورت سیاه سفید و از کدی شبیه کد زیر استفاده کرده بود که زیاد کارامد نبود .

PD.DefaultPageSettings.PaperSize = PD.PrinterSettings.PaperSizes(8)
e.Graphics.DrawString(RT.Text, RT.SelectionFont, Brushes.Black, 1, 1)

اما .... دو تا کد پیدا کردم(البته سه تا چون دوتاش از یه کد استفاده شده بود گفتم دوتا) آقا این دوتا برنامه
مهشر هستند خیلی عالی و بطور باورنکردنی همون چیزی روکه میخوای چاپ میکنن بدونه کوچکترین تغیر
:متعجب:
اما مسئله اصلی اینجاست که من نمیفهمم:عصبانی++: طرف چی کار کرده .اول از مدیران خواهش میکنم که این تاپیک رو حذف نکنن چون کد ها یکیش با سی شارپ و یکیش با ویبی 6 هست اما مدیران گرامی یکیش هم با ویبی داتنت هست که اون اصلیه آقا من اول اون ورژن دات نتی رو یه توضیح کوچیک تا اونجاکه خودم فهمیدم رو میدم که طرف چیکار کرده بعد میرم سر برنامه دومی :

برنامه اول :
خوب دوتا نمونه کد اینجا هست با نام های "RichTextBoxDocument_source.zip" و "Article_src_VB.zip"
فایل "RichTextBoxDocument_source.zip" شامل یه برنامه هست که با سی شارپ نوشته شده و چیزی شبیه ورد پد خودتون یه متن رو داخلش پیست کنید و پرینت کنید میفهمید کار طرف چقدر دقیقه:متفکر: تو "Article_src_VB.zip" یه برنامه با ویبی داتنت هست که یه نمونه از پرینت پریویو ی هست که خود طرف طراحی کرده اصل برنامه همینه یعنی دومیه طرف خودش یه پرینت پریویو طراحی کرده که متن rich textbox رو همون جور که هست نشون میده و چاپ میکنه (این توضیحات من بود شاخ غول شیکوندم:لبخند:) دوستان ، ای بزرگان من سوادم به حد کدای این طرف نمیرسه:عصبانی++: اصلا نمیتونم بفهمم که چیکار کرده حتی اومدم گفتم خود برنامه رو دوباره فقط با کپی پیست ببرم تو یه پروژه دیگه اجرا نمیشد :گریه: تویه کپی پیستش موندم:افسرده:تروخدا یکی کمک کنه موندم تو گل یکی بکشه بیرون :ناراحت:

برنامه دوم :
اسمش "Cool Print Preview!.rar" هست با ویبی 6 نوشته شده این یا تابع نوشته بوسیله اون متن نوشته شده رو به عکس تبدیل میکنه و تو پیکچر باکس نشون ممیده بعد از اونجا پرینت میگیره . هر کاری کردم بتونم با یه کانورتور تبدیل کنم به ویبی داتنت نتونستم .:اشتباه:

قابل توجه دوستان من از کریستال یپرت نمیخوام برای چاپ متن استفاده کنم این روش رو قبلا یکی از دوستان گفته بود (البته کامل نگفته بود ، برای منیکه هیچی از کریستال ریپورت نمیدونم منم نتونستم انجام بدم بیخیال شدم) ولی من میخوام بفهمم این برنامه نویس حرفه ای ما که این کد رو نوشته چیکار کرده ؟ یکی از دوستا لطف کنه اگه متوجه شد بگه ماهم بفهمی کلی دعا میکنیم :گریه:

همه برنامه هارو تو یه فایل رر کردم گذاشتم تو لینک زیر:
http://www.4shared.com/file/40T_iEaB/richtextbox.html