PDA

View Full Version : سوال: ایجاد فرم windows application در محیط کنسول

mehdi_csharp
جمعه 01 بهمن 1389, 10:47 صبح
برای ایجاد فرم windows application در محیط کنسول برای اینکه کنترل ها مانند windos application قبل از اجرای فرم قرا ر گیرند باید چه کرد؟

نباید کلاسی با پسوند resx برای آن بسازیم؟

amir-yeketaz
جمعه 01 بهمن 1389, 11:43 صبح
شما اگه برای اون کلاسی که از کلاس Form ارث بری داره براش سازنده بزارین ، تو ویژوال استودیو اون کلاس خود به خود به حالت کلاس فرمی در میاد (شکل آیکونش!) و دیگه الان اگه رو اون کلاس کلیک کنید عین ویندوز فرم ها یه محیط دیزاین دارینو یه محیط کد ...

موفق باشید

دنش جو
پنج شنبه 23 بهمن 1399, 22:10 عصر
ببخشید متوچه نشدم. من میخواستم یک پنجره ویندوز در محیط کنسول بسازم. برای اینکه تسلط بیشتری روی کد های نوشته شده داشته باشم. ولی نمیدونم چطور این کار رو انجام بدم . در واقع میخوام همه چیز رو از صفر بسازم.

دنش جو
پنج شنبه 23 بهمن 1399, 22:20 عصر
پیش از این تلاش کردم با زبان سی این کار رو بکنم، ولی انگار انجام گرافیک 64 بیتی در سی غیر ممکنه. کاش یک استاد ماهر پیدا بشه که کلاس های آنلاین (مثلان در گوگل میت) برگزار کنه و سوالات ما تازه وارد ها رو جواب بده.
من میخوام یک انجین بازی سازی با زبان سی بسازم. میدونم بعضیا زبان سی پلاس پلاس رو توصیه میکنن یا بعضیای دیگه انجین هایی مثل یونیتی و آنریل و گودوت رو معرفی میکنند. ولی من درمورد این ها تحقیق کردم و حالا هم با یونیتی کار میکنم. مشکل من اینه که میخوام با سی انجامش بدم ولی انگار با سی بجز کنسول نمیشه کار دیگه ای کرد.