PDA

View Full Version : گفتگو: برنامه نويسي همه منظوره

mirzajavad
یک شنبه 03 بهمن 1389, 16:54 عصر
سلام

خوب قصد من از زدن اين تاپيك رهايي از سر در گمي هستش چون با وجود اينكه مقالات زيادي در زمينه زبانهاي برنامه نويسي و مقايسه زبانها با يكديگر خوندم ولي بازم هنوز نتونستم تصميم درستي اتخاذ كنم دليل ايجاد تاپيك در اين بخش اين وبد كه اكثر دوستانيي كه در اينجا فعاليت دارن دانشجوايان مهندسي نرم افزار و ... هستند.

دوستان خواهشي دارم اينه كه اولآ با تعصب نسبت به زبان خواصي اظهار نظر نفرمايند و كاملآ از روي منطق دليل خود را بيان كنند چون قرار نيست در اينجا به جدال بپردازيم.

راستش بنده كمي زبان php كار كردم و اوايل هم باز زبان ويژوال بيسيك كد نويسي كردم و الان هم به زبان php راحتم و از نظر من زباني قدرتمند و منعطف ميباشد.

ولي قرار است تا يك مدت ديگه يك پروژه بزرگ را شروع كنم كه در اين اينجا ابتدا بايد سايت طراحي شده و بر اساس امكانات سايت يك سري نرم افزارها تحت سيستم عامل نوشته شود كه بتواند با سايت ارتباط برقرار كند اين امر توسط اكثر زبانها امكان پذير است ولي ميخواهم كار خودم رو سخت نكنم و از راه و شيوه درستش وارد عمل بشم.

چند روز پيش با يكي از دوستان كه #C كار ميكرد حدود يك ربع كار كردم كه به نظرم محيطي لذت بخش داره و علاوه بر اين درك مفاهيم اوليش برام خيلي ساده بود و اين توانايي رو دارم كه به سرعت ياد بگيرم و با خودم فكر كردم به نظرم اين C#.net و ASP.net ميتوانند اهداف منو بر آورده كنند.

از سوي ديگر با مقاللاي كه در همين انجمن خوندم ميگه كه سي شارپ زباني اينده دار نيست و اكثرآ جاوا را قدرتمند تر مي دانند.

حالا دوستان اگر در اين زمينه پيشنهادي به دور از تعصب دارند بيان كنند و نظرات خودشون رو بگن اگر كسي هم در رابطه نظري داره يا زبان ديگري رو پيشنهاد ميكنه بگه چون هدف من اتباط بين نرم افزار تحت سيستم عامل و نرم افزار تحت وب است و بگين ايا سي شارپ در پروژه هاي بزرگ كم نمياره ؟ و آيا جوابگو است ؟

قبل از همه چيز از دوستان تشكر ميكنم

saeidi.yusuf
دوشنبه 04 بهمن 1389, 11:25 صبح
دوست عزیز سلام:
یه نگاهی به این لینک بکنید یک مقدار میتونه راهنماییتون کنه برای شروع بحث هم بد نیست.http://barnamenevis.org/showthread.php?249491-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C&highlight=

در ضمن یادتون نره مهمتر از زبان برنامه نویسی، زمان برنامه نویسیه.

mirzajavad
دوشنبه 04 بهمن 1389, 14:38 عصر
مرسی واسم جالب بود
راستش تمجیدات بسیار زیادی از ++C شده بود من کمی به فکر انداخت راستش واسم سختی مهم نیست و سعی میکنم وقت بذارو تمرین کنم تا یاد بگیرم
چند باری که توی انجمن ++C رفتم کدهاش شبیه به php بود و همچنین کد نویسی jsp هم همینطور راستش مهم اینه که بدونی برنامه نویسی چیه و درک خوبی داشته باشی کد نویسی و سینتکس به نظرم زیاد مهم نیست
من الان دو دلم راستش دوست دارم زبانی رو که انتخاب میکنم 10 سال دیگه پیشرفت کرده باشه تا اینکه پس رفت کنه
بازم دوستان نظرشون رو بگن
و موضوع اصلی رو اگر به سوالاتم دقت کنین درباره اتصال بین دو زبان #c و asp.net است که واسم مهمه یعنی این دو رو یاد بگیرم مشکلی برای برنامه نویسی تحت وب و سیستم عامل و اتصال آنها با یکدیگر ندارم یعنی قدرت سی شارپ در این زمینه چطوریه ؟
مثلآ جاوا کار کنی میتونی برای وب یا موبایل و ... کد نویسی کنی که خیلی خوبه
قبلآ یک تاب از مایک هالورسون هم خریدم که برای وی بی دات نت هستش چون با ویژوال اشنایی داشتم خواستم برم دنبالش ولی چه کنیم همه میگم سی شارپ

m.soleimani
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 19:30 عصر
موضوع اصلی رو اگر به سوالاتم دقت کنین درباره اتصال بین دو زبان #c و asp.net است که واسم مهمه یعنی این دو رو یاد بگیرم مشکلی برای برنامه نویسی تحت وب و سیستم عامل و اتصال آنها با یکدیگر ندارم یعنی قدرت سی شارپ در این زمینه چطوریه ؟

با سی شارپ مشکلت حل خواهد شد توی ایران هم آینده دار هست قدرتش هم پاسخ‌گوی 99% پرسش‌هات هست موفق باشی./

actros
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 20:46 عصر
VB و #C فرقشون تو سینتکسه.
من خودم 2 سال بود VB می نوشتم.
ولی چند وقته واسه MVC دارم #C کار میکنم.چون کتابها و سورسها همشون سی شارپن.

با #C حتی میتونی واسه iPhone برنامه نویسی کنی (تو پلتفرم مونو تاچ)
کی میگه قراره جاوا قراره #C رو بزنه کنار.
با خیال راحت #C رو شروع کن.
با NET. همه کار میشه کرد.