PDA

View Full Version : ارتباط با sql server های دیگر

ehsan2007
یک شنبه 03 بهمن 1389, 16:55 عصر
سلام به دوستان
من یک برنامه نوشتم که با 4 دیتابیس شرکت باید کار کنه
مشکل ا ینجاست که نمیشه از بیرون به دیتابیسای روی سرورا وصل شد یعنی داخل چهار تا سرور توی 4 تا شهره که روی شبکه داخلی خودشونو و فقط از طریق شبکه داخلی خودشون میشه بهشون وصل شد
دو راه داشتیم که به sql ها وصل بشیم یکی به هر 4 تا سرور آیپی ولید بدیم که هزینه زیادی داره
یکی هم به یک کامپیوتر آیپی ولید بدیم و با یک اسکیول به چهار سرور ارتباط برقرار کنم
حالا این کار رو چطوری انجام بدم
چطوری میشه از یک سرور sql داخل کامپیوترم به یک سرور دیگه وصل بشم
با تشکر

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 03 بهمن 1389, 20:16 عصر
سلام.
شما برای ارتباط با SQL Server های دیگه باید اول ارتباط شبکه ای شما به اون سیستم برقرار باشه.اگر این ارتباط نباشه نمیتونید کاری انجام بدید.
مگر اینکه هر 4 دیتابیس روی یک سرور باشند و شما برای اون یک IP Valid گرفته و با استفاده از راه اندازی یک VPn به اون سیستم متصل شوید.

ehsan2007
یک شنبه 03 بهمن 1389, 22:21 عصر
سلام.
شما برای ارتباط با SQL Server های دیگه باید اول ارتباط شبکه ای شما به اون سیستم برقرار باشه.اگر این ارتباط نباشه نمیتونید کاری انجام بدید.
مگر اینکه هر 4 دیتابیس روی یک سرور باشند و شما برای اون یک IP Valid گرفته و با استفاده از راه اندازی یک VPn به اون سیستم متصل شوید.
ارتباط شبکه داخلی برقراره مهندس هر 4 تا سرور هم کار میکنه (اما برای شبکه داخلی خودشون) من به وسیله ریموت sql به همه میتونم وصل بشم از سروری که آیپی valid داره
حالا چطوری از بیرون (یعنی اینترنت) از طریق سروری که ip valid داره به سرورهای دیگه وصل بشم

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 04 بهمن 1389, 18:35 عصر
از طریق اینترنت شما باید یک VPN راه اندازی کنید و به اون vpn وصل شوید. بعد از اتصال به vpn میتونید خیلی راحت با SQL Server ارتباط برقرار کنید.