PDA

View Full Version : سوال: خواندن يك تكست

sh2007
دوشنبه 04 بهمن 1389, 06:50 صبح
با سلام خدمت دوستان
يك تسكت دارم كه تقريبا حدود 100 ركورد مي باشد و در هر رديف فيلدها با كاما از هم جدا شده اند من مي توانم آن را توي اكسس كانورت كنم ولي دوستان چطوري مي توانم اين تسكت را سطر سط و فيلد به فيلد توي دات نت بخوانم ممنون

ali_najari
دوشنبه 04 بهمن 1389, 21:04 عصر
دوست عزیز شما فکر کنم بتونید از خاصیت XML استفاده کنید یا اینکه میتونید فایل Text رو فراخوانی کنید سپس سطر به سطر بر اساس کاما Splite کنید و آنها را در خانه های مخصوص بریزید

اگر نیاز به مثال هست بگید تا براتون یک نمونه ساده آماده کنم!

sh2007
دوشنبه 04 بهمن 1389, 21:59 عصر
دوست من سلام اكه براتون امكان داره يه مثال بزني ممنون ميشم

alimanam
سه شنبه 05 بهمن 1389, 01:32 صبح
با سلام خدمت دوستان
يك تسكت دارم كه تقريبا حدود 100 ركورد مي باشد و در هر رديف فيلدها با كاما از هم جدا شده اند من مي توانم آن را توي اكسس كانورت كنم ولي دوستان چطوري مي توانم اين تسكت را سطر سط و فيلد به فيلد توي دات نت بخوانم ممنون

با سلام

از این روش ساده میشه استفاده کرد .

Public Class Form1
Private slist As String()
Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
slist = My.Computer.FileSystem.ReadAllText(("TextFile.txt")).Split(New Char() {","})

For i As Integer = 0 To slist.Length - 1
TextBox1.Text &= slist(i).ToString & " | "
Next
TextBox1.Text = TextBox1.Text.Remove(TextBox1.Text.Length - 3, 1)

End Sub
End Class

یا مثلاً اگه بخوای درون کنترل DataGridView نمایش بدی کدها رو اینجوری تغییر بده :

البته توجه کن که در این صورت باید انتهای هر ردیف از یه کاراکتر مشخص که در این مثال من از کاراکتر ( ` ) هست , استفاده کردم .

Public Class Form1
Private slist As String()
Private onefile As String()
Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
slist = My.Computer.FileSystem.ReadAllText(("TextFile.txt")).Split(New Char() {"`"})
Dim j As Integer = (slist.Length - 2)
Dim i As Integer = 0
Do While (i <= j)
onefile = slist(i).Split(New Char() {","c})
dgv.Rows.Add()
dgv.Item(0, i).Value = onefile(0)
dgv.Item(1, i).Value = onefile(1)
dgv.Item(2, i).Value = onefile(2)
i += 1
Loop
End Sub
End Class

موفق باشید .

ali_najari
سه شنبه 05 بهمن 1389, 01:59 صبح
دوست عزیز این هم نمونه برنامه ای که خدمتتون عرض کردم

البته این نمونه ای که من گذاشتم واستون برای زمانی است که فایل مورد نظر از چندین ستون مختلف تشکیل شده باشد و چندین خط

به عنوان مثال من یه فایل text هم همراه با نمونه برنامه گذاشتم واستون!