PDA

View Full Version : شمارش تعداد اجراي پروسيجر ها در sql 2008

mahdy.asia
پنج شنبه 07 بهمن 1389, 12:20 عصر
من 10000 پروسيجر روي sql دارم مي خواهم بينم كدام يك از پروسيجر ها بدون كاربرد مي باشد و سيستم ها از آن استفاده نمي كنند
لازم بذكر است با امكانات sql و با استفاده از جداول سيستمي مي خواهم اين كار را انجام دهم امكان پياده سازي هچين كاري سمت كلاينت را ندارم

m_omrani
پنج شنبه 07 بهمن 1389, 22:33 عصر
این کار به طور کامل مستلزم اینه که سورس برنامه تون رو هم دقیقاً چک کنید. می تونید خودتون یه برنامه بنویسید که سورس رو خط به خط بگرده و جاهایی که SP داره Call می شه رو پیدا کنه و اسم SP رو در بیاره و در یه فایل، لاگ کنه.

اما برای این که ببینید، در سمت دیتابیس، یه SP آیا توسط SP دیگه یا در یک Job یا در یک TRIGGER و ... استفاده می شه یا نه و در واقع Dependency داره یا نه، می تونید از برنامه های گزارش گیری از دیتابیس استفاده کنید. این جور برنامه ها یه دیتابیس رو زیر و رو می کنن و بعد یک گزارش مفصل از تمام اشیاء دیتابیس نظیر SP ها، جداول، نماها، فیلدها، کلید های اصلی و خارجی، ... می دن. بعضی از برنامه ها هم از گزارش تهیه شده نسخه .chm هم می دن که خیلی مفیده.

mahdy.asia
جمعه 08 بهمن 1389, 12:13 عصر
شما به نكات خوبي اشاره نموديد اما اگر يك پروسيجر از هر جا Call بشه ديتابيس اين رو لاگ نمي كنه يا نمي شه مثلاً‌روي يكي از جداول سيستمي تريگر نوشت كه اگر به sp مراجعه شد يكسري اطلاعات را لاگ كنه تا از فايل لاگ به موارد مذكور دسترسي داشته باشيم

m_omrani
جمعه 08 بهمن 1389, 12:38 عصر
چیزی به نام DDL Trigger داریم. ولی Event ای در دیتابیس برای Call شدن SP ها نداریم.

لذا دقیقاً به این شکلی که شما می خواید بعید می دونم راهی وجود داشته باشه.

حمیدرضاصادقیان
شنبه 09 بهمن 1389, 00:05 صبح
سلام.
پیشنهاد میکنم لینکهای زیر رو ببینید.
لینک 1 (http://www.sqlservercentral.com/articles/SQL+Server/69676/)
لینک 2 (http://www.sqlservercentral.com/articles/Administration/2582/)

mahdy.asia
شنبه 09 بهمن 1389, 19:57 عصر
متشکرم لینک هایی که گذاشتید نرم افزار خوبی رو معرفی کرده فکر می کنم اگه نرم افزار معرفی شده رو بتونم بگیرم مشکلم حل می شه
اما با توجه به اینکه این نرم افزار می تونه از دل sql این اطلاعات رو بیرون بکشه می بایست با کدنویسی ما هم بتونیم این کار رو انجام بدیم !!!

حمیدرضاصادقیان
شنبه 09 بهمن 1389, 20:01 عصر
البته اگر کامل مطالعه می کردید می دیدید که اونم از طریق SQL اینکارو انجام داده.فقط این برنامه رو معرفی کرده.

mahdy.asia
یک شنبه 10 بهمن 1389, 15:26 عصر
حق با شماهست چون من لاگين نكرده بودم همه مطالب را براي من نمايش نمي داد