PDA

View Full Version : چه زبانی برای برانامه نویسی مسائل مربوط به هوش مصنوعی خوبه

saeedgharedaghi
دوشنبه 11 بهمن 1389, 19:17 عصر
سلام من تازه میخوام شروع کنم برنامه نویسی در ضمینه هوش مصنوعی رو یاد بگیرم ، میخواستم بدونم چه زبانی بهتره و از چه کتابی برای شروع استفاده کنم ، ممنون میشم کسی جوابمو بده

BOB
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 13:52 عصر
سلام

سوال شما پاسخهای متفاوتی دارد، چرا که "هوش مصنوعی" خود دارای گرایشهای کاملا متفاوتی است.
هدف شما از برنامه نویسی در این زمینه چیست؟

- آشنایی با ساختار الگوریتمها؟ c++, java
- مهندسی، آنالیز و فعالیتهای آکادمیک؟ Matlab, Prolog
- پیاده سازی نهایی و تولید سیستم های هوشمند؟ C#, Java, Delphi, Matlab, VC

saeedgharedaghi
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 23:20 عصر
منظورم اینه که اول چه کتاب هایی رو قبل از برنامه نویسی هوش مصنوعی باید بخونم تا یه خورده اطلاعات کسب کنم(هدف منم تو این ضمینه پیاده سازی نهایی و تولید سیستم های هوشمند)

ببین دوست عزیز من الان ترم 2 کارشناسی ناپیوسته رشته کامپیوتر هستم و میخوام تو مقطع ارشد، هوش مصنوعی بخونم به خاطر همین میخوام تو این ضمینه از الان کار کنم(اگه میشه راهنمایی کنید)

hjran abdpor
جمعه 15 بهمن 1389, 00:57 صبح
با سلام.
شما بايد قبل از هر چيز طراحي الگوريتم خود را كه فكر كنم تو ترم دوم ارائه ميدن قوي كنيد و تا حد امكان با مفاهيم رياضي و چگونگي تجزيه و تحليل اشنا باشد.

saeedgharedaghi
جمعه 15 بهمن 1389, 14:30 عصر
خیلی ممنون از اینکه منو راهنمایی کردین

BOB
یک شنبه 17 بهمن 1389, 10:46 صبح
ببین دوست عزیز من الان ترم 2 کارشناسی ناپیوسته رشته کامپیوتر هستم و میخوام تو مقطع ارشد، هوش مصنوعی بخونم به خاطر همین میخوام تو این ضمینه از الان کار کنم(اگه میشه راهنمایی کنید)

سلام

همانطور که گفتم، اگر قصد شما فعالیت آکادمیک در زمینه هوش مصنوعی (مثلا ارائه مقالات علمی و ...) باشد، مهمترین چیزی که از حالا باید با آن آشنا شده و به مرور در آن مهارت پیدا کنید، نرم‌افزار Matlab است.
این برنامه کاربردهای بسیار زیادی در علوم مهندسی دارد که یکی از آنها این است که یک بستر کاملا استاندارد برای شبیه سازی و پیاده سازی الگوریتم های هوش مصنوعی مثل GA، MA، ACS، SA و شبکه های عصبی و ... است.

موفق باشید.