PDA

View Full Version : دسترسی به خاصیت های کنترل های دیگر در فرم

javad_r_85
سه شنبه 12 بهمن 1389, 18:43 عصر
با سلام:

اول از همه عذر خواهی کنم اگر عنوان درستی انتخاب نکردم چون سی شارپ کار می کنم مبتنی بر اون پرسش کردم..

توی Qt چطور می شه به خاصیت های کنترل های مو جود در فرم دسترسی پیدا کرد مثلا متن لیبیل را عوض کرد یا مقدار ورودی از تکست باکس را در مسیج باکس نمایش داد؟؟

حامد مصافی
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 16:24 عصر
هر فرم یک sub-classدارد که مدیریت رفتاری فرم در آن صورت میگیرد طبق استاندارد های زبان c++ اگر تابعی در محدوده public تعریف کلاس، اعلان شود برای بقیه کلاس هایی که یک نسخه از این کلاس را استفاده می‌کنند در دسترس خواهد بود.
در کمال احترامِ، این مسائل جز مقدمات c++ هستند مه مطالعه یک کتاب در این زمینه می‌تواند مفید باشد.

ayub_coder
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 16:59 عصر
برای برنامه نویسی کیوتی کدام کتاب ++c را معرفی می فرمایید.؟ البته فارسی .با تشکر

.:saeed:.
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 11:31 صبح
سلام. همون طور که آقا حامد گفتند : برای دسترسی به اعضای یک کلاس ( مثلا کلاس QLineEdit ) از توابع عضو اون کلاس استفاده میکنیم. برای اینکه بدونید این توابع چه نام هایی دارند و آیا همانی هستند که شما میخواهید به assistant مراجعه کنید . مثلا QLineEdit برای دسترسی به متن داخلش از تابع text() که یه QString برمیگردونه استفاده میکنه و برای تعیین متن برای اون از setText که یک QString میگیره استفاده میکنیم. مرجع این توابع باید Assistant باشد.

.:saeed:.
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 11:34 صبح
برای برنامه نویسی کیوتی کدام کتاب ++c را معرفی می فرمایید.؟ البته فارسی .با تشکر

لطفا سوالات در تاپیک های جداگانه مطرح بشند.
اما برای یادگیری مباحث مربوط به کامپیوتر کتاب های زبان اصلی بیشتر توصیه میشند که از معروف ترین ها شون C++ How To Program نوشته دایتل هستش . کتاب های کیوتی در اینجا (http://barnamenevis.org/showthread.php?270958-سوالات-یه-تازه-کار؟؟؟)معرفی شدند