PDA

View Full Version : تابع API ارسال پیام در شبکه

SADAF
یک شنبه 13 مهر 1382, 18:20 عصر
سلام دوستان

من به دنبال تابعی هستم که بتونم در شبکه به ایستگاههای محتلف پیامی ارسال کنم.
تابع NetMessageBufferSend که از توابع NetApi32.dll هست نیاز من رو در Win2000 رفع میکنه ولی این تابع در Win98 پشتیبانی نمیشه :(
کسی تابعی که در ویندوزهای 2000و98 به کامپیوترهای یک شبکه پیام ارسال کنه میشناسه ؟

به امید یافتن جواب ... ممنون

Inprise
دوشنبه 14 مهر 1382, 20:14 عصر
MSDN ادعا میکند توابعی که از ماژول فوق اکسپورت شده اند معادلی مطابق میل شما ندارند . اگر ام اس دی ان دات نت را دارید در این ادرس :
ms-help://MS.VSCC/MS.MSDNVS/kbwin95/Source/win95x/q134590.htm
مطالعه کنید و الا تو سایت مایکروسافت جستجو کنید .

در صورت تمایل نوع کاربردی که مورد نظرته رو بنویس شاید راه حال دیگری براش پیدا بشه

SADAF
سه شنبه 15 مهر 1382, 22:17 عصر
سلام
از راهنمایی تون ممنون
عرض شود که چیزی که من می خوام دقیفا اینه که : در یک سیستم تحت شبکه من می خواهم به کاربران سیستم خود پیامی رو ارسال کنم . از کاربران سیستم user name ویندوز هر یک , به علاوه اسم کامپیوتر هر یک رو دارم .
تا حالا با همین تابعی که قبلا گفتم کار تمام بود ولی حالا که client های win98 اومدن وسط , برنامه به مشکل خورده .... این client ها نمی تونند پیامی ارسال کنند ...

N_D
دوشنبه 21 مهر 1382, 23:19 عصر
sadaf جان
منم خیلی وقت دنبال این موضوع بودم ولی جوابی نیافتم.
اول دستور net send رو با تابع winexec نوشتم ولی حتی با اجرای winpopup موجود در 98 هم مشکلم حل نشد. اگه راهی پیدا کردی بمن هم بگو.
متشکرم

Inprise
سه شنبه 22 مهر 1382, 08:40 صبح
دوستان عزیز

ارسال پیام در شبکه های ویندوز ( یا حتی کنسول های ویندوزی اینترنت ) از یک قاعده کلاینت سرور تبعیت میکنه .

الف) فرستنده باید سرویس Workstation رو در حال اجرا داشته باشه ( یه سری به لیست سرویسهای فعال بزنید احتمالا میبینیدش . این سرویس برای استفاده از منابع اشتراکی شبکه حتما باید فعال باشه اما دستور نت سند نیز از همین سرویس برای ارسال پیامها استفاده میکنه )

ب) گیرنده باید سرویس Messenger رو در حال اجرا داشته باشه ( این هیچ ربطی به مسنجرهای معروف مثل یاهو یا ام اس ان نداره . یه سرویس داخلی ویندوزه که صرفا برای دریافت پیامهای شبکه ای طراحی شده و دو تا کاربرد کوچولوی دیگه هم داره که بماند ... )

در محیط شبکه های ویندوز ( یا حتی روی اینترنت - البته با وجود آی پی ولید ) با داشتن این دو سرویس میشه به تبادل پیام پرداخت . این سرویسها روی 98 وجود نداره . شاید مناسب باشه از ابزارهای رایگان و ساده ای مثل این : http://www.lantalk.net/netsend.php که تمام نسخه ها رو ساپورت میکنه استفاده کنید .

موفق باشید

N_D
سه شنبه 22 مهر 1382, 10:38 صبح
جناب Inprise متشکر از معرفی نرم افزار فوق
من یه سوال دارم وآن اینکه: چرا وقتی د ر دستور net send جملات فارسی را مینویسیم حروف پ چ و.. را با علامت ؟ نشان میدهد ولی در دستور msg این مشکل دیده نمی شود.