PDA

View Full Version : ارسال پیام با SQL Server

SADAF
یک شنبه 13 مهر 1382, 18:25 عصر
سلام دوستان

کسی میدونه SQL-SERVER از چه تابع و یا پروسیجری برای ارسال پیام به کاربران خودش استفاده میکنه ؟

[/u]

جمعه 18 مهر 1382, 21:15 عصر
اگر می خوایین، زمانی که خطایی اتفاق بیافته پیغام خطا بدین با تابع RaisError باید این کار رو انجام بدین ولی اگر منظورتون فرستادن mail هست با پروسیجر، xp_SendMail.

SADAF
جمعه 18 مهر 1382, 22:12 عصر
سلام
منظور من هیچ کدوم از اینا نبود .
من منظورم حالتی بود که از طریق Enterprise manager میشه به تمام کاربر هایی که به sql وصل هستند پیغام دلخواه ارسال کرد . این پیغام نه در web بلکه در شبکه داخلی sql است.
دلیل سؤال من هم این بود که می خواستم از طریق برنامه ام در شبکه پیام ارسال کنم. فکر کردم که بشه از راهی که sql پیام ارسال می کنه من هم از همون طریق پیام ارسال کنم.

من همچنان به جواب محتاجم :(

vadood
جمعه 18 مهر 1382, 23:51 عصر
آخه چه پیغامی می خواهی بفرستی؟
حالا چرا از sql server؟

Mahdavi
شنبه 19 مهر 1382, 16:37 عصر
با سلام
با فرض اینکه بتونید message ارسال کنید . باید کاربران شما سرویس message بر روی دستگاههایشان نصب باشد.

SADAF
شنبه 19 مهر 1382, 22:41 عصر
با سلام به همه دوستان
عرض شود که برای ارسال این نوع پیامی که من مد نظرم بود به هیچ نوع سرویسی احتیاجی نیست.
ببینید دوستان من در پروژه (سیستم) خودم که تحت شبکه هم هست اسم کامپیوترهایی که کاربران مختلف از اون طریق به سیستم وارد شده اند رو دارم.حال در قسمتی از کارم به دلیلی میخوام که کاربران این امکان رو داشته باشند که از طریق سیستم به هم پیامی ارسال کنند.( این پیام رسانی کاملا یک طرفه است)
هیچ اصراری هم به ارسال پیام از طریق sql ندارم . فقط چون در استفاده از منابع دیگر فعلا دچار مشکل شده ام فکر کردم شاید بشه از sql کمک گرفت.
در ضمن من این مشکلم رو در قسمت دیگه ای هم مشروح عنوان کردم
http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=3564

vadood
یک شنبه 20 مهر 1382, 09:41 صبح
خوب با سوکت های TCP کار کن. روی یه پورت خاص بفرست

کم حوصله
یک شنبه 20 مهر 1382, 11:20 صبح
سلام
صدف خانم اینو یک دیدی بزن
فکر کنم کمکت کنه
http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=3354

SADAF
سه شنبه 22 مهر 1382, 18:49 عصر
سلام دوستان

با استفاده از پروسیجر xp_cmdshell در sql میشه هر نوع coomand ای رو در ویندوز اجرا کرد.
Net Send دستوری است که پیامی رو به یک کاربر خاص شبکه / کامپیوتر خاص شبکه / ... ارسال میکنه .
برای ارسال پیام به کامپیوتر Computer1 ( به عنوان مثال ) این دستور رو اجرا کنید :

EXEC xp_cmdshell 'net send computer1 Hello', no_output

برای کسب اطلاعات بیشتر به Help ویندوز و sql-server مراجعه کنید .

به دلایل خاص پروژه خودم نمی خواستم از پورتها استفاده کنم.
مشکل من با همین حل شد. امیدوارم به درد همه بخوره.

همگی موفق باشید.
[/list]

Mahdavi
سه شنبه 22 مهر 1382, 22:21 عصر
با سلام
دوست عزیز بازم تاکید میکنم اگه طرف مقابل شما سرویس message خودشو stop کرده باشده این پیام رو نمیگیره

SADAF
چهارشنبه 23 مهر 1382, 18:29 عصر
سلام
کاملا درسته
با دستور Net Start MESSENGER می تونید فبل از Net Send این سرویس رو خودتون فعال کنید.
البته این دستور رو نه در sql بلکه Local اجرا کنید . مثلا با دستور WinExec.

موفق باشید.