PDA

View Full Version : مشكل در جمع بندي امتيازات

Reza,M
شنبه 16 بهمن 1389, 16:02 عصر
با سلام
من تو فرمم چندتا سوال تستي دارم كه براي هر سوال چهار جواب بوسيله RadioButton گذاشتم حالا ميخوام به هر كدوم از RadioButton ها يك امتياز تعلق بگيره (يعني براي هر جواب يك امتياز جداگانه مثلا RadioButton1 امتيازش 5 است و RadioButton2 امتيازش 10 و . . . ) و در نهايت جمع بندي امتيازات رو داشته باشم :متفکر:

shahab2025
شنبه 16 بهمن 1389, 17:29 عصر
با سلام
من تو فرمم چندتا سوال تستي دارم كه براي هر سوال چهار جواب بوسيله RadioButton گذاشتم حالا ميخوام به هر كدوم از RadioButton ها يك امتياز تعلق بگيره (يعني براي هر جواب يك امتياز جداگانه مثلا RadioButton1 امتيازش 5 است و RadioButton2 امتيازش 10 و . . . ) و در نهايت جمع بندي امتيازات رو داشته باشم :متفکر:

سلام
متفکرانه موضوعی را بیان کردید که من در آن هیچ سوال یا ابهامی ندیدم ....
مشکل چیه؟

Reza,M
یک شنبه 17 بهمن 1389, 13:48 عصر
سلام
متفکرانه موضوعی را بیان کردید که من در آن هیچ سوال یا ابهامی ندیدم ....
مشکل چیه؟
دوست عزيز قضيه از اين قراره كه چهارتا سوال وجود داره كه مثلا براي سوال اول , جواب الف) 5 امتياز , جواب ب) 10 امتياز , جواب ج) 15 و جواب د) 20 امتياز داره و سوال دوم جواب الف) 15 امتياز , جواب ب) 5 امتياز , جواب ج) 20 و جواب د) 10 امتياز داره و به همين منوال تا آخر . . .
حال ميخوام وقتي به تمام سوالات جواب داده شد نتيجه امتيازات اون رو داشته باشم. البته با تعريف يك متغير صحيح اين كار رو انجام دادم ولي فقط يك بار جمع نتايج رو درست نشون ميده و براي دفعه هاي بعد نتايج اضافه تري برميگردونه ؟ مگر اينكه دوباره برنامه از اول اجرا بشه و يا مقدار متغير به حالت اول برگرده !
فكر كنم حداقل ديگه منظورم رو رسونده باشم :اشتباه:

shahab2025
یک شنبه 17 بهمن 1389, 14:06 عصر
سلام
آره واضح بود
من فکر کنم مشکل متغیر را حل کنیم بهتر باشه
من نمیدونم چطوری نتایج را نشان میدی ولی میتونم دو تا فرض بگیرم
1- با مسیج باکس نشان میدی - که در این صورت بعد از مسیج باکس وقتی کاربر ok زد متغیر را صفر کن
2- با یک لیبل یا .... روی فرم - که در این صورت یک دگمه اضافه بزار به نام شروع مجدد - وقتی خواستی نتیجه محاسبات را نمایش بدی کلیه رادیو باکسها را disable کن و کاربر هر وقت دگمه شروع مجدد را زد متغیر ریست بشه و ...

Reza,M
یک شنبه 17 بهمن 1389, 14:28 عصر
تقريبا يه جورايي اين كار ها رو كردم ولي مشكل اينجاست كه هرگاه به تمام سوالات پاسخ داديم و بعد از نشان دادن نتايج نهايي خواستيم جواب يكي از سوالات را تغيير دهيم (كه با تغيير جواب امتيازها هم عوض ميشوند) مقدار نتايج بيش از حد نصاب ميشود . <== " اينجاست كه مشكل دارم "
در ضمن نتايج در يك ليبل نشان داده ميشوند و با دگمه شروع مجدد زياد موافق نيستم

shahab2025
یک شنبه 17 بهمن 1389, 15:05 عصر
اگر محاسبه را از اول انجام بدی نباید دچار مشکل بشی....

ولی درغیر اینصورت منچیز دیگری به ذهنم نمیرسه

Reza,M
جمعه 29 بهمن 1389, 13:21 عصر
مشكل اينجاست كه هرگاه به تمام سوالات پاسخ داديم و بعد از نشان دادن نتايج نهايي هنگامي كه خواستيم جواب يكي از سوالات را تغيير دهيم (كه با تغيير جواب امتيازها هم عوض ميشوند) مقدار نتايج بيش از حد نصاب ميشود . <== " اينجاست كه مشكل دارم "
يه نمونه ميزارم دوستان اگه ممكنه راهنمايي كنيد