PDA

View Full Version : مشکل تاریخ میلادی به شمسی تو گرید ویو و حذف

saeed3164
دوشنبه 18 بهمن 1389, 08:53 صبح
سلام یه مشکل داشتم که قبلا یه پست زده بود کسی نتونست کمک کنه دوبار مشکلم میگم شاید کسی بتونه کمک کنه.
من یه دیتا گریدویو دارم که میخام یک ستونش بانک اطلاعایتم که یک فیلد تاریخ به میلادی داره میخام نوشن بده ولی به صورت شمسی ومیلادی نمیخام نشون بده.

این راحلی که یکی از بزرگان گفت ولی جواب نمیده.تبدیل نمیکنه.

for (int i = 0; i < DGV.RowCount-1; i++)
{
ws[i].Cells["Date"].Value = new PersianDate((DateTime)DGV.Rows[i].Cells["Date"].Value).ToString("d");
}

یه مشکلی دیگه ام دارم.میخاخم روی گرید ویو یه دکمه بزارم رکوردمو حذف کنه چطور برنامه اشو بنویسم.البته برای ویرایشش روی گرید ویو دوبار کلیک میکنی ویرایش میکنه.دیگه روی حذف نمیخام اینطوری باشه یه روش دیگه.
البته یه ستونم میخام داشته باشه که تعداد رکورد رو بشماره (شماره گذاری کنه از 1 تا ...بدون استفاده از بانک ) لطفا راهنمایی کامل چون کارم گیر همینه.
مرسی

solaleh
دوشنبه 18 بهمن 1389, 10:59 صبح
سلام دوست عزيز
برای مشکل حذف میتونید یک ستون از نوع Button برای گرید تعریف کنید که هر بار کاربر اون رو کلیک کرد(در حقیقت وقتی کاربر اون سلول رو کلیک کرد) رکورد موردنظر حذف بشه.
برای رديف میتونید query ای را که با استفاده از اون گرید رو پر میکنین،به این صورت تغییر بدین:

select Rownum =
(
SELECT COUNT(1)
FROM tInst
WHERE InstCD <= I.InstCD
)
,
I.* from tinst as I

اگر ممکنه مشکل اول رو دقیق تر توضیح بدین.

saeed3164
دوشنبه 18 بهمن 1389, 13:52 عصر
:بوس:می یه گرید ویو دارم که اطلاعاتم از بان می خونه و بانکم یه فیلد تاریخ به میلادی دارم .حالا میخام همین فیلد تاریخ تو گرید ویو بصورت شمسی نشون بده

2- دکمه حذف میزارم برنامشو کجا بنویسم .وقتی رو دکمه کلید میکنم میره تو ویرایش.