PDA

View Full Version : مشکل در کپی دیتابیس های SQL

qhoqnose
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 07:12 صبح
سلام خدمت همه استادان
همونطوری که تو تاپیک قبلی توضیح دادم و اقای صادقیان هم بخاطر عنوان نامناسب اونو حذف کردن ، من دیتابیس رو تو کامپیوتر خودم درست کردم و الان باید اونو به کامپیوتر سرور انتقال بدم ولی مثل باقی فایلها کپی نمیشه ، اگه ممکنه دوستان راهنمائی کنن که چیکار کنم البته تو تاپیک قبلی دوستان راه حلهایی رو گفتند ولی اگه کسی با جزئیات بگن یا عکس داشته باشن از مراحل خیلی بهتره
ممنون از راهنمائیتون

حمیدرضاصادقیان
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 18:30 عصر
سلام.
دوست عزیز شما به راحتی نمیتونید فایلهای MDF,LDF رو کپی کنید .زیرا تاوقتی SQL Server در حال اجراست اجازه هیچ کاری روی فایلها رو به شما نمیده.
یک راه این هست که دیتابیس رو Detach کنید بعد فایلها رو انتقال بدید. یک راه دیگه این هست که از دیتابیس backup بگیرید و در سیستم های مقصد اونو Restore کنید.
یک راه دیگه این هست که ابتدا SQL Server رو Stop کرده فایلها رو کپی کنید دوباره Start کنید.

qhoqnose
شنبه 23 بهمن 1389, 07:44 صبح
میشه در مورد هر دو روش یکم بیشتر توضیح بدید مثلا برای stop کردن ایا دکمه خاصی وجود داره (مثلا Debug تو VB) یا اینکه باید یه کد بنویسیم یا درمورد Detach کردن اون چطوری باید اینو جدا کنیم از هم
ممنون از راهنمائیتون

qhoqnose
سه شنبه 26 بهمن 1389, 07:59 صبح
اقای صادقیان ، ببخشید که این تاپیک رو دوباره بالا اوردم ، اگه میشه در مورد STOP کردن دیتا بیس بیشتر توضیح بدید ، چون اگه منظور همون دکمه چهارگوش قرمز رنگ بالای Object explorer هستش ، اون stop هست ولی بازهم کپی نمیشه
نکته : من از اینترفیس اکسس استفاده میکنم و دیتابیس لینکه به یه برنامه اکسس ولی هر دو برنامه وقت کپی کردن غیر فعال هستش
ممنون

Topcoding
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 02:59 صبح
اقای صادقیان ، ببخشید که این تاپیک رو دوباره بالا اوردم ، اگه میشه در مورد STOP کردن دیتا بیس بیشتر توضیح بدید ، چون اگه منظور همون دکمه چهارگوش قرمز رنگ بالای Object explorer هستش ، اون stop هست ولی بازهم کپی نمیشه

ممنون
سلام دوست عزیز
منظور stop و start سرویسهای sql هستش. برای این کار باید بری==>
control panel-Administrative tools-Services بعد دنبال( SQL Server (MSSQLSERVER بگرد که جلوش نوشته که در حال Started روش راست کلیک کنی می تونی Stop ش کنی