PDA

View Full Version : مبتدی: اجرا شدن رویداد onclick لینک در حالی که لینک کلیک نشده!

mostafa272
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 10:57 صبح
با سلام

تو سایتم می خوام بعد از کلیک شدن یه لینک به کوکی مقداری بدم و بعدش به یه صفحه دیگه برم.واسه همین تو
onclick لینک داخل تگ php به کوکی مقدار می دهم و با دستور header اون رو به یه صفحه می فرستم!
ولی در عمل وقتی صفحه ای رو که این دستورات توش هست باز می کنم مستقیم به صفحه ای که تو دستور header نوشتم میره (بدون اینکه روی لینک کلیک کرده باشم!).لطفا بگید مشکل از کجاست؟

sattaryekta
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 11:23 صبح
کدهاتو بزار ببینیم!!! :شیطان:

alonemm
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 11:32 صبح
سلام:
شما با جاوا اسکریپت در رویداد کلیک کد نوشتید؟
( قبل از دستور هدر انتقال چک میکنید که کاربر کلیک کرده؟)

mostafa272
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 11:58 صبح
نه فقط بعد ازonclick تگ php رو باز کردم یعنی:

onclick="<?php $_cookie["cookiename"]="value"; header("Location:/myweb/mypage.php");?>"

الان یعنی دقیقا باید چیکار کنم؟

ghasemweb
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 11:58 صبح
تا سورس کدتو قرار ندی نمیشه چیزی گفت

sattaryekta
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 14:04 عصر
این خط چیکار می کنه؟؟؟
onclick="<?php $_cookie["cookiename"]="value"; header("Location:/myweb/mypage.php");?>"خروجی تابع Header که String نیست!
شما به جاری کد جاوااسکریپت ، کد پی اچ پی قرار دادی. کد Php روی سرور اجرا میشه و کد جاوا اسکریپت روی کلاینت. شما بعد از OnClick کد جاوا اسکریپت بذار مثلاً:

OnClick="location.href='tmp.php?do=it'"

و کارهایی را که میخواهی در کوکی انجام بدی را در فایل tmp.php انجام بده و سپس به فایل mypage.php دایرکت کن. در فابل tmp.phpا باید این کد را بنویسی:

$_cookie["cookiename"]="value";
header("Location:/myweb/mypage.php");

MMSHFE
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 16:14 عصر
با سلام، اگه بخواين توي رويداد onClick و امثالهم كه سمت كلاينت اجرا ميشن، كدهاي PHP رو صدا بزنيد، بايد از AJAX استفاده كنيد. اگه نميخواين، بايد با خود JS كار كنيد. البته يك راه ديگه هم هست. شما با همون روش معمول كليك روي لينك كار كنيد (يعني خاصيت href تگ A رو مورد استفاده قرار بدين) تا كاربر با كليك كردن روي اون لينك، به صفحه PHP موردنظر بره و در اونجا چك كنيد و اگه ['SERVER['HTTP_REFERER_$ برابر با آدرس اين صفحه بود، كوكي رو هم ست كنيد.
موفق و مؤيد باشيد.

mostafa272
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 19:28 عصر
در رابطه با ارتباط بین جاوا اسکریپت و php میشه منابعی رو معرفی کنید.