PDA

View Full Version : آیا sql server express قابلیت full text searching را دارد؟

mahsa.n
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 14:44 عصر
سلام

من visual studio 2010 دارم حالا میخوام از full text search استفاده کنم

با sql server express میتونم این کارو انجام بدم؟

SQL Server Management Studio Express کجاست؟

شاهرخ عشایری
جمعه 22 بهمن 1389, 10:54 صبح
سلام

من visual studio 2010 دارم حالا میخوام از full text search استفاده کنم

با sql server express میتونم این کارو انجام بدم؟

SQL Server Management Studio Express کجاست؟

سلام،
دوست گرامی، شما میتونید با مراجعه به لینک زیر اطلاعات خوب و کاملی در رابطه با موضوعی که اشاره فرمودید، بدست بیارید.

Full Text Search in SQL (http://aspalliance.com/1512_Understanding_Full_Text_Search_in_SQL_Server_ 2005.all)

mahsa.n
شنبه 23 بهمن 1389, 11:18 صبح
من sql server 2008 رو نصب کردم ولی full text search نصب نشد

وقتی روی جدولی در محیط sql server managment studio راست کلیک میکنم گزینه full text index غیر فعاله

چی کار کنم؟

mehdi.mousavi
شنبه 23 بهمن 1389, 13:09 عصر
سلام.
در SSMS، ابتدا دستور زیر رو وارد کنید:

SELECT DATABASEPROPERTY('my_db_name','IsFulltextEnabled')

دقت کنید که جای my_db_name نام بانک خودتون رو قرار بدید. سپس Query رو اجرا کنید. اگر پاسخ 1 بود، یعنی FTS فعاله (که قاعدتا برای شما اینطور نخواهد بود). اگر پاسخ NULL بود، احتمالا نام بانک رو اشتباه زده اید. اگر صفر بود، باید بدین شکل FTS رو فعال کنید:

use my_db_name
exec sp_fulltext_database 'enable'
exec sp_fulltext_catalog 'my_db_catalog_name', 'create'

سپس دوباره SP ی اول رو اجرا کنید، این بار باید یک بگیرید و اون Option نیز فعال شده باشه. (شاید نیاز به Restart کردن SQL Server داشته باشید، خاطرم نیست!).

موفق باشید.

mahsa.n
شنبه 23 بهمن 1389, 16:26 عصر
من همه جداولم رو در visual studio 2010 که sql express داره ساختم

یه جا نوشته بود برای استفاده از fts اول باید برای جدول ایندکس بسازی و برای این کار هم باید catalog بسازی

برای ساخت catalog هم باید از enterprise manager استفاده کنی

من بلد نیستم جداولم رو ببرم تو enterprise manager

لطفا راهنمایی کنین

mehdi.mousavi
یک شنبه 24 بهمن 1389, 17:25 عصر
من همه جداولم رو در visual studio 2010 که sql express داره ساختم یه جا نوشته بود برای استفاده از fts اول باید برای جدول ایندکس بسازی و برای این کار هم باید catalog بسازی برای ساخت catalog هم باید از enterprise manager استفاده کنی
من بلد نیستم جداولم رو ببرم تو enterprise manager لطفا راهنمایی کنین

سلام.
متوجه نمیشم، اگر SQL Server 2008 رو روی سیستمتون نصب کرده اید، میتونید از منوی Connect / Database Engine اونیکی Instance از SQL Server رو نیز به درون SSMS بیارید (منظورم همون Instance ای هستش که در SQL Server Express نصب کرده اید) و از اونجا براحتی هر کاری که مایل بودید (مثل Backup گرفتن از بانک فعلی، Copy کردن بانک بین دو Instance و ...) رو انجام بدید.

موفق باشید.

mahsa.n
سه شنبه 26 بهمن 1389, 09:02 صبح
این روشی که توضیح دادین رو انجام دادم ولی بانک هام نمیان تو ssms