PDA

View Full Version : استفاده از آیکونها در در فایل dll

Hossein Bazyan
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 01:24 صبح
سلام

دوستان من میخوام چندین فایل از نوع آیکون یا png را داخل یه فایل dll جاسازی بدم و در پروژه های بعدیم از آنها استفاده کنم خیلی گشتم نبود
کسی اطلاعی نداره ؟

reza_edu
پنج شنبه 28 بهمن 1389, 00:11 صبح
سلام دوست گرامی من روشی که شما خواستید رو بلد نیستم اما روشی رو استفاده میکنم که به نظر من بد نیست و جواب میده من از ایمیج لیست باکس استفاده میکنم با این روش این آیکون ها به برنامه اظافه میشن و هربار که خواستم تو یه پروزه دیگه ازشون استفاده کنم اون پروژه (قبلی) رو باز میکنم و روی ایمج لیست باکس کلیک میکنم و تو پروژه ای که میخوام ازش استفاده کنم پیست میکنم . میدونم راه درستی شاید نباشه ولی برای من جواب داده نظر من هم اینکه چرا تا زمانی که نیاز نیست الکی به پروژه هی فایل دال ال بچسبونم . اما اگه از دوستان کسی بلده بگه من هم ممنون میشم.

Hossein Bazyan
پنج شنبه 28 بهمن 1389, 01:09 صبح
سلام دوست گرامی من روشی که شما خواستید رو بلد نیستم اما روشی رو استفاده میکنم که به نظر من بد نیست و جواب میده من از ایمیج لیست باکس استفاده میکنم با این روش این آیکون ها به برنامه اظافه میشن و هربار که خواستم تو یه پروزه دیگه ازشون استفاده کنم اون پروژه (قبلی) رو باز میکنم و روی ایمج لیست باکس کلیک میکنم و تو پروژه ای که میخوام ازش استفاده کنم پیست میکنم . میدونم راه درستی شاید نباشه ولی برای من جواب داده نظر من هم اینکه چرا تا زمانی که نیاز نیست الکی به پروژه هی فایل دال ال بچسبونم . اما اگه از دوستان کسی بلده بگه من هم ممنون میشم.

سلام
ممنون دوست عزیز
اما من منظورم این نبود اینو میدونم . من میخوام همه آیکونها در یک فایل Dll قرار داشته باشند . فایلها را از این فایل بخوانم. من میخوام این Dll را در برنامه Opalis مایکروسافت فرار بدم

Mani_rf
پنج شنبه 28 بهمن 1389, 11:04 صبح
برای این کار اونها را به Resource کلاس اضافه کن تا به DLL که ساخته میشه Attach بشن.

Hossein Bazyan
پنج شنبه 28 بهمن 1389, 11:40 صبح
برای این کار اونها را به Resource کلاس اضافه کن تا به DLL که ساخته میشه Attach بشن.

سلام
دوست عزیز همین کار را هم کردم اما هنگام کار با DLL آیکنهای موجود در آن نمایش داده نمیشه
راهی را که من رفتم اینه که یه پروژه از نوع Class Library ساخته و تمامی در آیکنهای مورد نیاز را در آن وارد کردم سپس DLL را ساختم .
حال از این DLL در برنامه های دیگرم میخوام استفاده کنم یکی از این برنامه ها ، Opalis شرکت مایگروسافته . این برنامه امکان ایجاد Object هایی رو بهت میده که خودش یکسری آیکن پیشفرض داره که در یک DLL جمع کرده اما من میخوام از آیکنهای خودم استفاده کنم . هنگامی که DLL ساخت خودم رو در این برنامه باز میکنم هیچ آیکنی رو نمایش نمیده البته پیعام خطا هم نمیده فقط آیکنی رو نمایش نمیده.

alimanam
پنج شنبه 28 بهمن 1389, 16:44 عصر
با سلام

دوست عزیز این کار که خیلی آسونه فکر میکنم شما یادتون رفته بود Build Action تصاویر رو روی Embedded Resource ست کنین . یه نمونه کد کوچولو واستون نوشتم که مشکلتون به کل حل بشه

http://alimanam.persiangig.com/image/barnamenevis/212424.png

نتیجه کار :

http://alimanam.persiangig.com/image/barnamenevis/4456456.png

موفق باشید ./