PDA

View Full Version : سوال: Click Once چیست؟

mortezamhd
چهارشنبه 27 بهمن 1389, 06:50 صبح
سلام

دوستان میشه درمورد ClickOnce توضیحی بدید

باتشکر

AlgorithmX
پنج شنبه 23 تیر 1390, 02:56 صبح
ببین دوست عزیز بعضی از برنامه ها امکان ClickOnce رو به برنامشون گذاشتن که شما با استفاده از اون می تونید با یک کلیک کارتون رو راه بندازید! (منظورشون همون دسترسی سریعه!)
البته من با این معنیش آشنایی دارم!

JaguarXF
پنج شنبه 23 تیر 1390, 09:27 صبح
ازش استفاده نکرده ام اما این توضیحاتی که اینجا هست حداقل میگه جواب نفر قبلی بی ربط بوده. دوستان راهنمایی غلط نکنند.
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/142dbbz4%28v=vs.80%29.aspx

محسن شامحمدی
پنج شنبه 23 تیر 1390, 10:42 صبح
تکنولوژی click once این اجازه رو به توسعه دهنده می ده که با یک کلیک برنامشو به صورت یک پکیج قابل نصب دربیاره
و در سیستم مشتری هم مجددا فقط با بازکردن همون پکیج برنامه شروع به نصب شدن می کنه

Alirezanet
پنج شنبه 30 تیر 1390, 00:27 صبح
میتونم در این مورد یک مثال براتون بزنم !
اگه با نرم افزار Chrome کار کرده باشید متوجه میشید چه سودی داره !
ساختار کروم کاملا شبیه به نرم افزار های Click Once هست . چطور؟
مزیت این نوی برنامه ها :
1- نصب برنامه بر روی ویندوز انجام نمیشه و مربوط به User میشه . حتی اگه User کامپیوتر شما دسترسی Limited هم داشته باشه اجازه داره این برنامرو نصب کنه !
2- در مورد Update کردن برنامه هم امکاناتی خوبی بهتون میده . به طور خلاصه میتونم بگم اگه Update یک برنامه رو با Setup ساده پیاده سازی کنید برنامتون در نهایت باید ReInstall بشه ولی در حالت Click Once کاملا میتونید در Update رو بدون رینیستال پروژه انجام بدید !
3- اگه از Dll های خاصی در برنامتون استفاده کرده باشید که قبلا در ویندوز کاربر بوده در حالت ساده نصب دچار Conflict میشید و کاری که Setup شما انجام میده اینه که فایل های شما رو Override میکنه ولی در Click Once اینگونه نیست !
من به شخصه از بعضی حالات این نوع Setup خوشم میاد (مثلا کاربر به راحتی دسترسی به فایلهای برنامتون پیدا نمیکنه و Package که میسازه خیلی فکر میکنم (مطمئن نیستم ) امن تره !
موفق باشید

AlgorithmX
جمعه 31 تیر 1390, 02:11 صبح
حالا چطور میشه برنامه ای ساخت که از تکتولوژی Click Once استفاده کنه؟

Alirezanet
جمعه 31 تیر 1390, 15:20 عصر
1- توی properties پروژتون یرید
2- Tab Security
3- Check Enable Click Once Security
بقیش هم که خودش نوشته !

درباره امنیت این نوع برنامه ها گفته بودم مطمئن نیستم ولی دیشب چند تا مقاله از msdn خودم که مطمئن شدم هدف اصلی این نوع برنامه ها بالابردن امنیت فایل هاتون هست .
البته ربطی به دستکاری کدهاتون نداره که Dissembler نتونه نشونش بده ! فقط دسترسی به فایلهارو محدود میکنه

Sub Zero
جمعه 14 مرداد 1390, 12:56 عصر
توضیحات تکمیلی رو میتونید در این لینک پیدا کنید . ClickOnce (http://www.computernews.ir/article.aspx?n=2011-7-1002173)

AlgorithmX
شنبه 15 مرداد 1390, 22:02 عصر
از همتون ممنونم!
حالا چند سوال این وسط پیش میاد :
1. خروجی که publish میده 2 فایله و یک فولدر! آیا باید اینها همیشه کنار هم باشند؟
2. دو تا فایل یکی به اسم setup وفایل دیگه هم به اسم برنامم هست با پسوند .Applications که هر دو هم همون کارو میکنند (نصب برنامه!) حالا کدوم رو باید اجرا کنم؟
3. چطوری بهش بگم شرتکات هم از برنامم تو دسکتاپ بزاره؟ اطلا تنظیماتش کجاست؟

AlgorithmX
شنبه 15 مرداد 1390, 22:15 عصر
1- توی properties پروژتون یرید
2- Tab Security
3- Check Enable Click Once Security
بقیش هم که خودش نوشته !

خوب نتیجه این کاری که فرمودید چی هست؟ برنامه رو ClickOnce میکنه؟
پس روش شما با روش جناب Sub Zero چه فرقی داره؟!

saman6384
دوشنبه 17 مرداد 1390, 16:30 عصر
این به چه زبان شیرینی هستش؟ :لبخند:

AlgorithmX
دوشنبه 17 مرداد 1390, 17:04 عصر
این به چه زبان شیرینی هستش؟ :لبخند:

:قهقهه:
محل زندگیش رو بخون می فهمی!!!
جالب اینه که معنی حرف هاش هم هیچ ربطی به بحث ما نداره!
تو اینجا چک کن! (http://translate.google.com/?hl=en&tab=TT)

(http://translate.google.com/translate_t?hl=en&biw=1280&bih=857&q=about+intel+core+i7&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&pdl=300&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wT#auto%7Cfa%7CWindows%20Presentation%20Founda tion)

us1234
سه شنبه 18 مرداد 1390, 11:18 صبح
همون قضه ریپابلیک کردن برنامه و ساخت فایل اینستالر است.

AlgorithmX
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 02:06 صبح
حالا از بحث زبان شناسی اون آقا بیرون بیایم!
یکی جواب سوال منو بده!!:ناراحت:

از همتون ممنونم!
حالا چند سوال این وسط پیش میاد :
1. خروجی که publish میده 2 فایله و یک فولدر! آیا باید اینها همیشه کنار هم باشند؟
2. دو تا فایل یکی به اسم setup وفایل دیگه هم به اسم برنامم هست با پسوند .Applications که هر دو هم همون کارو میکنند (نصب برنامه!) حالا کدوم رو باید اجرا کنم؟
3. چطوری بهش بگم شرتکات هم از برنامم تو دسکتاپ بزاره؟ اطلا تنظیماتش کجاست؟

AlgorithmX
جمعه 21 مرداد 1390, 00:48 صبح
به به! مثل این که این زبان سرایت کرده به کاربرها!:لبخند: آقا واکسن نداره مام بریم بزنیم!