PDA

View Full Version : برنامه كنترلي تحت شبكه

sinasadeghi
جمعه 29 بهمن 1389, 12:36 عصر
سلام دوستان.خسته نباشيد.خدا قوت.
من زمينه كاريم شبكه بوده تا اينكه اين چندروزه شانس در خونمونو زد و يه كار دولتي تو شركت نفت واسمون پيدا شد منتها اونا برنامه نويس ميخواستن.منم كه اصلا كار نكردم(به جز پروژه هاي دانشگاهي).
برنامه اي كه اونا ميخوان روي يك LAN بايد كاركنه و به مديران زمان جلسه هاشونو يادآوري كنه.بعدش بايد بشه صورتجلسه ها رو گذاشت كه اونا از طريق شبكه بتونن اون رو ببينن.مسئله اي كه مهمه اينه كه هر مديري نميتونه به تمام صورتجلسه ها دسترسي داشته باشه و هر كس بايد اونايي رو كه مربوط به خودشه رو ببينه.من حدود 1 ماه وقت دارم تا يه نمونه از برنامه رو بدم بهشون.حالا من ميخوام مرحله به مرحله از شما دوستان كمك بگيرم.
اولين چيزي كه ذهنمو مشغول كرده اينه كه برنامه بايد فقط روي سرور اداره نصب و اجرا بشه يا اينكه روي كلاينت ها هم نياز بهش هست؟في الواقع اصلا نميتونم بفهمم ساختار شبكه اي برنامه چطوري پياده سازي ميشه؟مثل Yahoo Messenger بايد باشه كه يه برنامه Client رو تمام سيستم ها نصبه و به يه سرور وصل ميشن و از پايگاه داده روي اون اطلاعات اون روز خودشون رو ميگيرن مثل زمان جلسات؟كلا با معماري شبكه اش مشكل دارم كه چطوري بايد پياده سازي بشه؟اگه منبعي معرفي كنيد چه فارسي چه انگليسي واسه خوندن و درك اين مسئله خيلي ممنون ميشم.
در ضمن بايد با C# و SQL Server كار كنم.هيچي از اين 2تا هم نميدونم ولي چند روزه شروع كردم به خوندن.
برنامه نويسي C++ در دانشگاه انجام دادم و مفاهيم برنامه نويسيو بلدم.
ميدونم همتون فكر ميكنين كار اشتباهي كردم و نبايد وارد ميشدم حقم دارين ولي اينجا ايرانه و كار كيمياست و گير نمياد چه برسه حالا اون كار دولتي باشه و تو شركت نفت و با هزار تا خواهش و تمنا و پارتي بازي گير آورده باشي!!!
منتظر راهنمايياتون هستم.

ferankyy
جمعه 29 بهمن 1389, 23:55 عصر
با سلام
شما باید یک برنامه در سمت سرور بنویسی و یک برنامه در سمت کلاینت
سرور روی سیستم سرور نصب کن و کلاینت رو روی سیستم های دیگه . SQl Server هم نصب کن بعدشم بانک اطلاعاتی رو هم طراحی کن . بعد برای کلانیت ها روی سرور اکانت بساز و حق دسترسی برای هر کدوم رو مشحص کن . بعد بر اساس حق دسترسی هر یک از کلاینت ها اطلاعات رو بهشون نشون بده